folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Condenser Mikrofon Ses Sorunu

Condenser Mikrofon Ses Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar

bir süredir beklediğim condenser mikrofonum elime ulaştı fakat arkada inanılmaz bir parazit var. kullanılacak gibi değil 3-5 farklı programla denedim ama önüne geçemedim. bu konu hakkında öneriniz var mı? usb ses kartı falan alıp denesem mi? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Merhaba,

Masaüstü bilgisayar ise topraklı pirize takılıp takılmaması fark edebilir. Laptop ise de, sarja takılı değilken deneyebilir misin?

Üst düzey anakartlarda parazit olmasın diye ses sistemi yalıtılmıştır falan diye ayrıca yazar. Anakart değişmeden yalnızca ses kartı bu işi çözer mi bilmiyorum ama USB ses kartındansa PCI kartlar daha randımanlı olur.

USB ses kartında topraklama olmasa, Power Suppy'ın dandik olsa da gürültü kesilir, ancak ses kalitesi PCI'a göre daha kötü olabilir.

MaviEkran tarafından 16/Kas/16 14:51 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

masaüstü bilgisayara takıyorum. aktif olarak kullandığım diğer mic lerde sıkıntı yok. ama onlar headset. kaliteli bir pci kart 100-150 den başlıyor. şuan açıkcası emin olmadan almak istemiyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

USB'ler gürültü için daha etkili diye yorumlar okudum. 3-5 dolara USB ses kartları var, denemek için onlarla başlayabilirsin.

Ayrıca windows'taki microfon ayarlarında mikrofon bası (boost) açık mı, açıksa o da gürültüyü artırıyor olabilir. Yine windowstaki mikrofon ayarlarında "Geliştirmeler" sekmesi varsa orada gürültü giderme özelliği olabilir. (Ses kartı driver'ına bağlı olarak)

MaviEkran tarafından 16/Kas/16 15:26 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Alt tarafında kapak olur , aç onu çevirerek bişey olmaz korkma ama abanma da. Karşına bi kart ve kablolar gelicek. Kabloları kontrol et , orada bir sorun olabilir ya da usb kablonu değiştirmeyi dene.

Anarsistherif...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

devre kartını kontrol edicem. bu arada kablosu usb değil 3.5 mm klasik jack .  bakalım ucuz usb ses kartlarındanda bir adet sipariş verdim yarın oda elime ulaşırsa egale etmiş oluruz sorunları adım adım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

condenser mikrofon xlr jack la bağlanır ve phantom power ister ilk önce kablonu değiştir ve bir ses kartı kullan :) zaten phantom power olmadan bir condenser mikrofonu nasıl çalıştırdın anlamadım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

kabloda mikrofona giren uç xlr pc ye giren uç 3.5 mm.  phantom power olayından haberdarım ama youtube da videolarını izleyince mikrofunun,insnalar çalıştırmış sıkıntısız. onun üzerine zaten sipariş vermiştim. yoksa daha önce profesyonel mikrofon + ses kartlarını az çok kurcalamışlığım var.

FCN tarafından 16/Kas/16 18:38 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

kabloda mikrofona giren uç xlr pc ye giren uç 3.5 mm.  phantom power olayından haberdarım ama youtube da videolarını izleyince mikrofunun,insnalar çalıştırmış sıkıntısız. onun üzerine zaten sipariş vermiştim. yoksa daha önce profesyonel mikrofon + ses kartlarını az çok kurcalamışlığım var.

marka ve model nedir acaba ? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6668&gid=919

bu kabloyu al daha sonra 48v nin gainini kısık tut kanaldan ses yükselt halolur bu işlere ilk başladığımda bu kabloyu alınca direk sorun çözüldü ama sana daha kalitenin yolunu söyleyim preamp ile 48v verceksin ama preamda kaliteli olcak o zamanda dip ses sorunu gider

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
Toplam Hit: 1918 Toplam Mesaj: 13
mikrofon ses kartı