folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder [ÇÖZÜLDÜ] Vmware Vsphere Hypervisor 6.7 (Esxi) Sanal Makinaya Bağlanamama Sorunu Lütfen Yardım

[ÇÖZÜLDÜ] Vmware Vsphere Hypervisor 6.7 (Esxi) Sanal Makinaya Bağlanamama Sorunu Lütfen Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar... vSphere esxi kurulumunu için tüm gerekli olan adımları doğru yapıyorum fakat aşagıdaki video 'da belirttiğim dakikadan itibaren ne yaparsam yapayım browser 'dan sanal host 'a bağlanamıyorum lütfen bilenler yardım etsin. Akşam 10 'dan beri denemedigim girmedigim araştırmadığım site izlemedigim video kalmadı kafayı yeme noktasına geldim lütfen bilenler yardımcı olsun

17:45
    https://www.youtube.com/watch?v=s-s2CJgArCU

Çözüm;
    Fiziksel makine 'nin donanım aygıtların 'da vmware workstation kurulumu yaparken sanal network driverlerini eksik yada yanlış yüklemesi sebebi ile sanal makina ile fiziksel makina arasında bağlantı kurulamıyordu. Ben bu sorunu format atarak aştım format dışında denediğim bir sürü yol vardı fakat çözüm elde edemedim yani bu sorunu yaşayan arkadaşlar var ise, fiziksel makinada donanım aygıtlarına girip network adaptorleri secenegine baksın orada vmware sanal network 'lerinin üzerinde ya sarı ünlem işareti olacak yada orada fiziksel ethernet ataptorünün dışında başka bir driver olmayacak.

DeepInside tarafından 13/Oca/20 22:30 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

1)esxi'a Ping gidiyor mu?

2)esxi konsoldan ssh'ı enable edip ona bağlanabiliyor musun?

eğer network sorunun yoksa servisi ayağa kalkmamıştır

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

1)esxi'a Ping gidiyor mu?

2)esxi konsoldan ssh'ı enable edip ona bağlanabiliyor musun?

eğer network sorunun yoksa servisi ayağa kalkmamıştır

esxi 'nin kendi içinde network testi 'nde tümü ok uyarısı veriyor ms dos 'tan ping atıyorum oda şöyle; "Pinging 192.168.197.2 with 32 bytes of data" 'dan sonra  Request timed out. veriyor...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

makinanin ip aldigi ip blokta misin?

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

o şekilde 'de denedim kendi oluşturduğum ip ilede denedim ama olmadı fakat kendi oluşturduğum ip olayını tam beceremedim dns sorun veriyordu simdi kendi oluşturduğu ip üzerinden deniyorum olmuyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı

o şekilde 'de denedim kendi oluşturduğum ip ilede denedim ama olmadı fakat kendi oluşturduğum ip olayını tam beceremedim dns sorun veriyordu simdi kendi oluşturduğu ip üzerinden deniyorum olmuyor.

30 dakikaya ofiste olacagim. istersen uzaktan baglanip beraber bakalim hocam.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

Selamlar arkadaşlar... vSphere esxi kurulumunu için tüm gerekli olan adımları doğru yapıyorum fakat aşagıdaki video 'da belirttiğim dakikadan itibaren ne yaparsam yapayım browser 'dan sanal host 'a bağlanamıyorum lütfen bilenler yardım etsin. Akşam 10 'dan beri denemedigim girmedigim araştırmadığım site izlemedigim video kalmadı kafayı yeme noktasına geldim lütfen bilenler yardımcı olsun

https://kb.vmware.com/s/article/287

Adapter lara erişim izinlerini kontrol et hocam. Linkte detaylı bir şekilde anlatılıyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    DeepInside bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı

30 dakikaya ofiste olacagim. istersen uzaktan baglanip beraber bakalim hocam.

hocam yeminle akşamdan beri aklımdan geçen şey bu bilen birisi olsada uzaktan bağlanıp yardımcı olsa diyordum vallahi çok makbule geçer sabırsızlıkla bekliyorum ofise varmanızı : )

işiniz gücünüz rast gitsin inşallah...

DeepInside tarafından 13/Oca/20 08:47 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    majestiquo bunu yazdı
    DeepInside bunu yazdı

https://kb.vmware.com/s/article/287

Adapter lara erişim izinlerini kontrol et hocam. Linkte detaylı bir şekilde anlatılıyor. 

hocam linux 'da degilim malesef win 10 'da gerçekleştiriyorum bu işlemleri 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Abi eğer sanal makine içerisinde esxi çalıştırıyorsan VM kartının nat değil Bridge olması lazım.

ek olarak esxi'in gw ve netmask değerleriyle PC'nin ip, gw ve netmaskına baksana

eğer PC'den esxi bulunduğu networkün gw Ping atabiliyor musun

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Abi eğer sanal makine içerisinde esxi çalıştırıyorsan VM kartının nat değil Bridge olması lazım.

ek olarak esxi'in gw ve netmask değerleriyle PC'nin ip, gw ve netmaskına baksana

eğer PC'den esxi bulunduğu networkün gw Ping atabiliyor musun

İzlediğim tüm video 'larda nat olarak bağlanabiliyorlar abicim... abdullah hoca birazdan uzaktan bağlantı yapıp yardımcı olmaya çalışacak eğer aşamazsak sorunu birde sen bağlanırsın sana zahmet olmaz ise 

Toplam Hit: 2110 Toplam Mesaj: 21
vmware workstation esxi