folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çözümsüz Bir Şekil Problemi

Çözümsüz Bir Şekil Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jon6
    jon6's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------

pirax bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:
    hocam güzel güzel çözdüm çizdim pmden attım linki, saygılar hadi bakalım, sıradaki şifre gelsin :D

şimdi bunun keyfi ile yak bi cigara dimi :D hey gidi hey

öyle aniden yazınca tırstım sigara içiyordum töbe töbe, patlat bakalım bitane, ben ikram ediyorum, herkese sigara vermem kolay kolay :D edit: 6,5 tl la :/

yok sen iç hem 6,5 lira ayda 190 lira eder içmemek en güzeli yılda 60 bin lira ediyor :|

kaç saattir sigara içmiyorsun ? sigarayı bırakmaya çalışan birinin, sigara içmemek için verdiği son dayanma çabaları bunlar :D akşama kadar içersin, en fazla akşam 6 ya kadar, iddia ediyorum. Gözlerinden belli nikotin nikotin diye yaşlar geliyor :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

pirax bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:
    hocam güzel güzel çözdüm çizdim pmden attım linki, saygılar hadi bakalım, sıradaki şifre gelsin :D

öyle aniden yazınca tırstım sigara içiyordum töbe töbe, patlat bakalım bitane, ben ikram ediyorum, herkese sigara vermem kolay kolay :D edit: 6,5 tl la :/

yok sen iç hem 6,5 lira ayda 190 lira eder içmemek en güzeli yılda 60 bin lira ediyor :|

kaç saattir sigara içmiyorsun ? sigarayı bırakmaya çalışan birinin, sigara içmemek için verdiği son dayanma çabaları bunlar :D akşama kadar içersin, en fazla akşam 6 ya kadar, iddia ediyorum. Gözlerinden belli nikotin nikotin diye yaşlar geliyor :D

yanılıyorsun bıraktırmaya çalısıyroum ayrıca daha önce 5 kere bıraktım çok çabuk bırakabiliyorum  çok kötü bir olay olmadıkça başlamazdım artık hiç başlamam yani fiyata bak amk 7 lira nerdeyse

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jon6
    jon6's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:

yanılıyorsun bıraktırmaya çalısıyroum ayrıca daha önce 5 kere bıraktım çok çabuk bırakabiliyorum  çok kötü bir olay olmadıkça başlamazdım artık hiç başlamam yani fiyata bak amk 7 lira nerdeyse

5 kere bıraktın ha :D herhalde matrix mantığıyla sigarayı bırakmaya çalışıyorsun, her son bir başlangıçtır diyip yeniden içiyorsun.Yanlış o yanlış :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

lan konuyu piç etmeyin biri şunun cevabını göndersin ben hala çözemedim :)

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

bu sorunun 2 boyutlu düzlemde çözümü yoktur, 3 boyutlu uzayda ise çözümü sonsuzdur, çözdüğünü söyleyenler ya saf ya da yalan söylüyor, hala inanmayanlar varsa matematik ispat yapabilirim, ayrıca x lerin nerde olduğu önemli değil. öyle uzun uzun eğriler çizmek gereksiz. yukarıdaki resimde örneğin soldaki x i basitçe üst e alıp üç kutuya da düz bir çizgi çekseniz de aynı şey olur. kutularla x ler arasında lastik varmış gibi düşünün , X in yerini değiştirebilirsiniz ama bağlantı değişmez.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

AMpul bunu yazdı:

bu sorunun 2 boyutlu düzlemde çözümü yoktur, 3 boyutlu uzayda ise çözümü sonsuzdur, çözdüğünü söyleyenler ya saf ya da yalan söylüyor, hala inanmayanlar varsa matematik ispat yapabilirim, ayrıca x lerin nerde olduğu önemli değil. öyle uzun uzun eğriler çizmek gereksiz. yukarıdaki resimde örneğin soldaki x i basitçe üst e alıp üç kutuya da düz bir çizgi çekseniz de aynı şey olur. kutularla x ler arasında lastik varmış gibi düşünün , X in yerini değiştirebilirsiniz ama bağlantı değişmez.

aynen

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

3 çizgi ile kapalı bir şekil oluşur ve 4 bir çizginin bu şekli kesmeden içeriye girmesi imkansızdır burda X den 2 tane ve o X dahil 2 tane kutuya giden çizden dolayı 3. X in çizgi gelemiyor 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Ben aklıma geldikçe bu soruyu çözmeye çalışırım...

Bu sorunun çözümü yok...

2 boyutlu düzlemde yok...

3 boyutluyu bilemem :)

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

* üç farklı alan var, S1 dış uzay, S2 birinci kapalı alan, S3 ikinci kapalı alan.

* s1 alanından kapalı alan içindeki 2. kutuya gidilemez. o halde son X s1 alanında olamaz.

* s2 alanından, bu kapalı alan dışında bulunan 3. kutuya erişilemez. demekki  son X s2 alanında da olamaz.

* s3 alanından bu kapalı alan dışındaki 1. kutuya erişilemez. demekki son X s3 alanında da olamaz.

X lerin nerede olduğu hiç bir anlam ifade etmemektedir, sadece çizgiler uzar ve kısalır olacak olan budur. önemli olan bağlantılardır. 3 X , 3 Kutuya birbirini kesmeden bağlanamaz.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

doğruları kesmeyecek deniliyor, x'leri kesebilir. kırmızı çizgiyi birinci x'den geçirip ikinci x'e ulaştırabilirsin.

Toplam Hit: 5943 Toplam Mesaj: 44