CRM Scripti?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocalar herhangi bir scripting dilinde free yada ucuz tavsiye edebileceğiniz CRM varmı?

Musteri login olsun bilgilerini degistirebilsin, kendisine cikan faturalari vs gorsun, support paneline konu acsin hatta mumkunse supporta mail atinca support paneline de gelsin

birçok yerde görüyorum fakat nasil yapilior hic fikrim yok. PHP yada C# bana uyar

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Şeyhim CMR yani müşteri takip programını  c# ile yapmanı öneririm php ile tam özellili yapamassın.

EDİT: Şeyhim sen aslında tüm dillerler en iyisini yaparsın unutmuşum kusuruma bakmayınız. :)

Bosh Siemens Profilo d-smart gibi sistemlerin CMS lerini yakından takip etmişliğim var birtek d-smart'ınki internet üzerinden ve bazen sıkıntı olabiliyor bu yüzden c# ile bir sunucudan string ile veri çekerek support iş emirleri vs.vs. birçok özellik ekleyebilirsin diyorum? :) 

EDİT2: Şeyhim Dsmart asp.net 'di heralde asp.net ile kodlanmıştı sistemleri ve internet üzerinden giriş yapıyorduk bazen çok kasıyordu log tutma olayıda var,o yüzden programla yapılması en iyisidir,diyorum c# yapılabilir sanırım,giriş eklersiniz sunucudan hemen verileri çeker.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam genelde tüm çalıştığım şirketlerde kendi crmlerini yazdırdıkları bir takım vardı.Hem özelleştirilebilir olması açısından hemde dediğin gibi pahalı oluşlarından.

bol şans

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

dsmart ve diger bahsettiklerin sanırım kendileri yazmışlar. dsmart asp.net idi arkaplanda web server kullaniordu yanlis hatirlamiorsam

ben normalde kendim yazarım da olay başlı başına bir iş yani musteri destegi scripti yazacaima işin kendisiyle ugrasaim istiorum fakat sanırım yazmadan olmayacak gibi. piyasadaki herşey ya çok karışık yada gereksiz çok fazla bölüm içeriyor

ben bu işlerde hep ihtiyaç olmayan hicbirsey kullanmama taraftarıyım böylece database anlaşılabilir ve taşınır oluyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

güzel bir öneri yoksa kendim yazacağım gibi görünüyor fakat bazı yerler şunu yapabiliyor.

şimdi müşteri ayı, suport panel kullanamior onun yerine support@sirket.com a mail atior. sonra buna bir ticket acior sanırım birisi manuel ve mailden cevap yazıyor adam maile reply ettiginde yazılar ticketin altına geliyor fln adam support panele girmeden ticket sistemini kullanmış oluyor.

bu nasıl yapılır bilen varmı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Şeyhim Müşteri Takip Programı yapmak epey zor bir iştir internette 10 link varsa 5'i trojan keylogger 3'i kırık link çalışan 2 'side bir işe yaramaz olur. :) böyle değerli bir şeyi ücretsiz hiç bir forum dağıtmaz (tahriba.com'hariç çünkü bura bir aile)
    bencede en iyisi kendiniz yazmanızdır İnternet üstünden TİCKET ' e gelince php ile kodlanır BURASI  sadece bir örnek şeyhim k.adı  ve şifreyi girince Küçük mesaj tablosu geliyor yolluyorsunuz ve adminler en kısa süre içinde cevap veriyorlar. Onuda sanırım yollanılan her mesajı db'ye ve kendi özel bölümlerine kaydedip aynı tahirbat.com pm sistemi gibi kullanıyorlar diye düşünüyorum.

EDİT: Dsmart profilo bosh siemens gibi sistemler kendileri yazdılar şeyhim biliyorum çünkü çok kullanmışlığım var + olarak Bosch ve siemens'de programı yazan ablam teyzemin kızı yani takım olarak CMR + Sipariş programları yazıyorlar firmaya orda bilgisayar mühendisi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

benim kullandigim salesforce var ancak senin istedin seyleri yapmiyor. kendin degistiriyorsun bilgileri falan ancak hazirlanmis (ingilizce) postalar var, millete rahat bir sekilde e-posta gonderip adresi degismis mi diye sorabiliyorsun. 

Bilmiyorum satmak ister misin ama eger guzel birsey olursa musterin olurum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------

güzel bir öneri yoksa kendim yazacağım gibi görünüyor fakat bazı yerler şunu yapabiliyor.

şimdi müşteri ayı, suport panel kullanamior onun yerine support@sirket.com a mail atior. sonra buna bir ticket acior sanırım birisi manuel ve mailden cevap yazıyor adam maile reply ettiginde yazılar ticketin altına geliyor fln adam support panele girmeden ticket sistemini kullanmış oluyor.

birde buna ek olarak eski şirketimde (nexum) tfs@sadasd.com adresine mail atıp otomatik tfs taskı oluşturan versiyonu vardı.

ama arkada nasıl bişi kullanıyorlardı hiç merak etmedim

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

Bu ticket isi soyle oluyor, Ali amazon.com a mail atti. Amazon, mailiniz elimize gecmistir, xx saati icinde birisi size cevap aticaktir, takip numaraniz xxxxxxx, takip numaranizin devam etmesi icin mu mailin basligini degistirmeyin diye bir mail atiyor. Verilen takip numarasida mailin basliginda kaliyor. 

Ondan sonra ileri geri msjlarda sanirim xml yolu ile takip ediyorlar. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

badass bunu yazdı:

Bu ticket isi soyle oluyor, Ali amazon.com a mail atti. Amazon, mailiniz elimize gecmistir, xx saati icinde birisi size cevap aticaktir, takip numaraniz xxxxxxx, takip numaranizin devam etmesi icin mu mailin basligini degistirmeyin diye bir mail atiyor. Verilen takip numarasida mailin basliginda kaliyor. 

Ondan sonra ileri geri msjlarda sanirim xml yolu ile takip ediyorlar. 

aynen öyle..

biraz önce desteğe attığım bir mail ve gelen cevap ;

Barış Yiğit,

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu destek isteğinizin elimize ulaştığını belirten otomatik cevaptır. Müşteri Temsilcimizden biri size en kısa sürede geri dönüş yapacaktır. Destek talebinizin detayları aşağıdadır. Aynı konu ile ilgili geri dönüş yaptığınızda Destek Talebiniz ile ilgili ID nin mutlaka konu kısmında olmasına özen gösteriniz. 

Talep ID: KHQ-113-24499
       Konu: Domain - Host
       Departman: Teknik Destek
       Tip: Issue
       Durum: Açık-Open
       Öncelik: Critical

http://www.leyladansonra.com/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

http://www.insidecrm.com/features/top-open-source-solutions-121307/