folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cross Motosiklet Kullanan Varmı ?

Cross Motosiklet Kullanan Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

skyteam st200 bi bak hoca hem yüksek hem güçlü hem de az yakar

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı:
    -----------------------------
    sRcN bunu yazdı:
    KTM 400 tek gecerim crossta aldığın zevki tahmin bile edemezsin şehir içinde bile kaldırımlardan gidersin :)
    Ktm 400 dehşetmiş :) bu motora iki kişi binilip gezilir mi ? Asfaltta nasıldır rahat olurmu ?titreşim durumu nasıl ? Ikinci el temiz ne kadara alınır ?

cross tipinde tek gecerim asfaltta titreşim sallanma hissetmezsin 2 değil 3 kişi bin dağ tepe dolaş banamısın demez ciğeri çok sağlam bir motordur genelde universal yarışmalarda kullanılan 1-2 motordan biridir ve 400cc klasmanında uzun yıllardır birinciliği vardır bu motorun. 98-99 modelini 5000 ile 7500 arasında bulursun temiz bişey bulursan 10 yıl arkana bakmazsın birde genelde cross motorlara ruhsat, plaka vermezler emniyet aksamları, sinyal, stop olmadığı için ama KTM serisi Türkiye'de %90'ın üzerindeki oranla ruhsat plaka almıştır. Takos amortisörler ile ön ve arka kaldıırılıp daha ağır koşullarda ve show amaçlı kullanabileceğin nadir motorlardan biridir KTM.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı:

Yedek parça durumu nasıl ? Skyteam Hangi ülkenin ?

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı:
    balik_ bunu yazdı:
    sRcN bunu yazdı:
    KTM 400 tek gecerim crossta aldığın zevki tahmin bile edemezsin şehir içinde bile kaldırımlardan gidersin :)
    Ktm 400 dehşetmiş :) bu motora iki kişi binilip gezilir mi ? Asfaltta nasıldır rahat olurmu ?titreşim durumu nasıl ? Ikinci el temiz ne kadara alınır ?

cross tipinde tek gecerim asfaltta titreşim sallanma hissetmezsin 2 değil 3 kişi bin dağ tepe dolaş banamısın demez ciğeri çok sağlam bir motordur genelde universal yarışmalarda kullanılan 1-2 motordan biridir ve 400cc klasmanında uzun yıllardır birinciliği vardır bu motorun. 98-99 modelini 5000 ile 7500 arasında bulursun temiz bişey bulursan 10 yıl arkana bakmazsın birde genelde cross motorlara ruhsat, plaka vermezler emniyet aksamları, sinyal, stop olmadığı için ama KTM serisi Türkiye'de %90'ın üzerindeki oranla ruhsat plaka almıştır. Takos amortisörler ile ön ve arka kaldıırılıp daha ağır koşullarda ve show amaçlı kullanabileceğin nadir motorlardan biridir KTM.

Hocam ktm yi başkaları da övüyorlar ama benim bütçemi aşıyor. 3500 lira civarı para ayırabilirim ancak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    merhaba arkadaşlar.

Motosiklet kullanmayı çok seviyorum. Şimdi yamaha ybr tipinde bir motosikletim var. Bu benim ilk motosikletimdi.

Cross tarzı bir motosiklete geçmeyi düşünüyorum. 2. el japon malı yada ramzey gibi sıfır çinli olabilir. Ayırabileceğim en fazla para 3.500 lira civarı.

genellikle hafif arazi şartlarında kullanacağım. Yani dağlarda yaylalarda gezmek, çamurlu ve hafif çukur yollarda tarlalarda felan gezmek istiyorum. Çok narin olmasın biraz da zorlamaya gelsin. Icabında iki kişi ile gezebileyim. Yani koltuk iki kişi için uygun olsun.

parçası ucuz olan ve kolay bulunan bir marka olsun. Ne önerirsiniz ?

3,5 tl verebilyorsan str et cross fln boş işler ne skim işin var dağda arazide, insan gibi yolda rahat rahat gideyim geleyim işime gücüme gezmelere fln diyosan regalraptor al derim 3,5 tl ya taş gibi choper modelleri var 250-300cc civarı; kargocu motoru yada crosslar yanında oyuncak gibi kalır. borelli yada mondial ın choper/cruiser tipi motorlarınıda 2,5-3 arası bulabilirsin. hondanın enduro modelleri var görmüşündür sağda solda, ondan kullanan arkadaş süper motor diyo 3bine fln aldıydı geçen sene. ama tipi tabi choper gibi güzel diil. dağdan bayırdan uçup nehirlerden geçmeyi planlamıyorsan cross olayındansa choper/cruiser tipi motorları düşünmeni öneririm. başka bi arkadaş 3-4 sene önce yamahanın crossunu aldıydı fakat normal yollarda araç olarak kullanması çok zor kayıyor,düşüyor dengesiz olduğunu söylüyor yani yol tipi değil dağda belki rahat kullanırsın ama normal şehiriçi / şehirler arası yollarda sıkıntı olabilir. 2.elde hysung bulabilirsin 3,5-4 tl civarına o da kore motoru bayaa iyi diyor kullananlar.  bu saydığım markaların yedek parçası kolay ve ucuzdur , ancak hatırlatmak gerek artık motorlarda istihdap adedi sürücü dahil 1 yani birini taşıyamazsın , ceza yersin 

herşeyin bir şeyi vardır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    pompaci bunu yazdı:

Yedek parça durumu nasıl ? Skyteam Hangi ülkenin ?

motor delisinden gelen yorumlardan biri

Yahu bu kadar denk gelir,daha bu gün servise gittiğimde,parkta duran makineler arasında pasaklı bir tanesi dikkatimi çekti belli ki araziden gelmiş,aradaki süre içinde servisteki arkadaşlardan rica ettim,bir iki tur attım 200 ccm lik velete göre çok agresif çıktı kerata,aklımı kucalamıyor da değil hani her an bir dengesizlik yapma ihtimalim var.

Gözlemlerim:
    Elektrik marşı gayet sakin ve düzgün şekilde işini yapıyor.
    Vites aralıkları beklendiği gibi
    arka fren disk,alışık olmayanlar mutlaka deneme yanılma yapmalı
    ön fren gayet iyi
    Amartisörlerin yapılarından dolayı direk g kuvvetini birebir hissediyorsunuz.
    İstediğinizde sizi çok iyi dinliyor,istediğinizde kontrollü bir şekilde agresifleşiyor.
    Egzost,ciğerlerin durumunu hiç saklamadan sansürsüz şekilde sesi kulağınıza iletiyor.
    Sadece farda biraz oynama yapılabilir.
    1,70 boyun altındakilere önerilmez.
    Özellikle chopper vs vs yere yakın makine kullananlar,için düğün sandalyesi gibi yüksek,ve çok nizami gelebilir,ama tepeden bakmakta ayrı bir keyif yahu,kaldırım,çukur ıvır zıvırı,çok göze batmadıkça es geç gitsin ,en çok bunu sevdim,her yol Ankara misali

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

http://www.motosikletilan.com/images/products/5430/Regal_Raptor_DD_250E_2008_2_image.jpg

regal raptor 3.500 tl ye temizini bulursun. şehir içinde süper motordur. arkadaşımda vardı bundan. manisadan çıkarak uzungöle kadar giderek karadeniz turu yapmışlardı.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wizard
    Wizard's avatar
    Erkek
    1500 tllik mondiali 3 sene kullandım ve 2000tlye yakın masraf yaptım.1.5 sene ybr kullandım be bakımından baska hiçbişeyine para vermedim.istedigin tipte saglam bi motor 5000tl ve üzerinde olursa dedigin şartlarda kullanabilirsin.ucuz bişey alırsan aldıgına pişman olursun 6 ay içinde.3000 civarı bütcen olup ta motor alacaksan ya ybr125 ya cbf 150 tavsiye ederim.zaten piyasada bunların üzerine de motor yok.Ama zaten ybr varsa sende hiç fanteziye kaçma.yoksa aldıgın motoru seneye falan çöpe atmak zorunda kalabilirsin.ayrıca crossların yakıtı falan da epey fazladır.O bütce ile cross almasan daha ii olur yani arkadaşım :D

Bazen kalmak da gitmek kadar cesaret istiyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    Wizard bunu yazdı:
    1500 tllik mondiali 3 sene kullandım ve 2000tlye yakın masraf yaptım.1.5 sene ybr kullandım be bakımından baska hiçbişeyine para vermedim.istedigin tipte saglam bi motor 5000tl ve üzerinde olursa dedigin şartlarda kullanabilirsin.ucuz bişey alırsan aldıgına pişman olursun 6 ay içinde.3000 civarı bütcen olup ta motor alacaksan ya ybr125 ya cbf 150 tavsiye ederim.zaten piyasada bunların üzerine de motor yok.Ama zaten ybr varsa sende hiç fanteziye kaçma.yoksa aldıgın motoru seneye falan çöpe atmak zorunda kalabilirsin.ayrıca crossların yakıtı falan da epey fazladır.O bütce ile cross almasan daha ii olur yani arkadaşım :D
    zaten aldın mı 1 kez alacaksın uzun yıllar kullanacaksın. Ramzey 200 gy kullananlar memnunuz diyorlar. Sıfır 3500 tl civarı ramzey. Bendeki motor 2.250 eder. onu satıp üstüne 1500 tl verip cross yada enduroya tipi motora geçebilirmiyim diye düşünüyordum. Bu hayalimi 1 sene daha erteleyim de geç olsun güzel olsun mu diyorsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

balik_ bunu yazdı:
    Wizard bunu yazdı:
    zaten aldın mı 1 kez alacaksın uzun yıllar kullanacaksın. Ramzey 200 gy kullananlar memnunuz diyorlar. Sıfır 3500 tl civarı ramzey. Bendeki motor 2.250 eder. onu satıp üstüne 1500 tl verip cross yada enduroya tipi motora geçebilirmiyim diye düşünüyordum. Bu hayalimi 1 sene daha erteleyim de geç olsun güzel olsun mu diyorsun.

Aman diyim hocam ramzey , kanuni , yuki , bisan , mondial falan geç bunları aldığına alacağına pişman olursun diyim .

Ama Honda ve Yamaha tavsiye ederim .

Toplam Hit: 8994 Toplam Mesaj: 23