Cryptolocker Şifresi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı

Aklınızda olsun bir de shadow copies olayı vardı windows da. bu şekilde kurtaranlarda duydum..

Bende duydum ama denemedim 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Shadow explorer sadece eski klasör backup'ları vasa çalışıyor. Parayı ödemeden decryption şu an malesef mümkün değil.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.wintips.org/how-to-remove-cryptolocker-ransomware-and-restore-your-files/

Böyle bişey vermişler, hiç anlamam. Belki işine yarar hocam.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

CrytoLocker v3 CrytoWall adamlar işi başka boyuna taşımışlar indirmene gerek yok film sitelerinden de bulaşmaya başladı örnek http://unutulmazfilmler.com filmi izlerken temp e yazmaya başlıyor oradanda şifreleme işlemi başlıyor bir çok şirket firma deli gibi paralar veriyor

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

CrytoLocker v3 CrytoWall adamlar işi başka boyuna taşımışlar indirmene gerek yok film sitelerinden de bulaşmaya başladı örnek http://unutulmazfilmler.com filmi izlerken temp e yazmaya başlıyor oradanda şifreleme işlemi başlıyor bir çok şirket firma deli gibi paralar veriyor

açtım siteyi temp e yazılan birşey yok ? hangi tarayıcıyla denedin belki exploit olabilir , chrome ile denedim.O sırada temp e yazılan başka işlem yapıyor olmayasın..

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek
    VisualBoy bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

bizim şirket bilgisayarlarıyla ilgilenen bir abi var aynı illet bizimde başımıza geldi imkan vermiyordum ama adam 2 günde bütün eta dosyalarını kurtardı.

cakası bozulmasın diye ve biraz da böbürlenmek için sizden gizli olarak ödeme yapmıştır. imkanı yok bunu kırmasının.

yanlis hatirlamiyorsam Tubitak bu is icin birseyler gelistirmisti. sifrelenmis verinin sifresiz hali (yedegi) varsa; elde yedegi olan dosya boyutunun altindaki tum dosyalari kurtarabiliyordunuz.

or: 8 mb'lik sifrelenmis dosya ve bunun sifrelenmemis hali elimde varsa, 8 mb altindaki tum dosyalari kurtarma imkanim var.

edit: kaptım.

mugen tarafından 26/Eki/15 21:31 tarihinde düzenlenmiştir

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

Virüs yazmak zeka işi. 

Ben bu adamlara hayranım. 

Tam bir strateji kuruyorlar. Düşman gelirse şuradan atla, şu hamleyi yap, şu Şah'ı rehin al, içeriye bombalı saldırı olursa Şah'la beraber intihar et.

C:'ye ve alt dizinlere...

Kopyala. Taşı. Yeni oluştur.

Önemli formatları tespit et. 

İçerikleri şifrele ama silme.

Para gelmezse Şah'ı yok et. 

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Hocam bizim sirkette 8 kisiye felan bulasti, ilk surumleri o kadar tehlikeli degildi sonralari shared klasorlere bulasmaya basladi. Yaptigimiz rituel islem shadow explorer , cmd ile encrpted dosyalari, html ve txt lerk siliyoruz, backuplari varsa veriyoruz yola devam hayatta para odemeyiz. Son son sunuculara bulasmaya basladi onada duzenli backup aliuoruz zaten full ve incremental sikinti olmuyor. sizde para odemeyin bunlara.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JustRulz
    JustRulz's avatar
    Erkek
    NewwarrioR bunu yazdı

Hocam bizim sirkette 8 kisiye felan bulasti, ilk surumleri o kadar tehlikeli degildi sonralari shared klasorlere bulasmaya basladi. Yaptigimiz rituel islem shadow explorer , cmd ile encrpted dosyalari, html ve txt lerk siliyoruz, backuplari varsa veriyoruz yola devam hayatta para odemeyiz. Son son sunuculara bulasmaya basladi onada duzenli backup aliuoruz zaten full ve incremental sikinti olmuyor. sizde para odemeyin bunlara.

yedekler ile devam etmek yerine , açıklarınızı kapatsanız :D

http://1ile0.blogspot.com.tr/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

müritcanlar turkcell ptt tt ttnet den sonra şimdiler de e mutabakat diye gelmeye başladı saçma sapan adreslerden dikkat edin. özellikle firma maillerine sürekli mutabakat falan yapıldığını düşünürek yenmesi daha kolay olur diye e mutabak adında yeni bi dosya şeklinde geliyor dikkat edin...

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
Toplam Hit: 7171 Toplam Mesaj: 23
cryptolocker