folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Csharp Yazici Toner Hakkinda Bilgi Alinabilirmi

Csharp Yazici Toner Hakkinda Bilgi Alinabilirmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

Selam arkdaslar 
    soyle bi sey mumkunmu csharptan toner yuzde kac boya kalmis yada o tonerle daha kac sayfa yazdirabilirim bilgileri alinabiliyormu ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

alınıyor olması lazım. bi ara ben de tek tıklama ile en hızlı yazdırma tercihlerini aktif etmek istemiştim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek
    tataryigit bunu yazdı

alınıyor olması lazım. bi ara ben de tek tıklama ile en hızlı yazdırma tercihlerini aktif etmek istemiştim

ee yapabildinmi ? yapabildiysen ne kulandin ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    geniuss bunu yazdı
    tataryigit bunu yazdı

ee yapabildinmi ? yapabildiysen ne kulandin ?

hocam benim hp yazıcımda gözüküyor ama neyle yazmışlar bilmiyorum

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

yazıcı network yazıcıysa  webpaneli için bot yazabilirsin.

mail gönderme olayı varsa mail göndertip ona göre alabilirsin ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

malesef yeterli kaynak bulamadığımdan beceremedim. Halen içimde uktedir. Evdeki HP yazıcıyı babam kullanıyor her seferinde manuel olarak en hızlı yazdırma (kalite düşürme ıvır zıvır) seçeneklerini hallettikten sonra yazdırıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

illa driver'indan bu bilgilere erişebilirsin ancak spesifik senin driver'ın için bu bilgiyi bulamazsın kastırman gerekli.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Alabilirsin almasına da yazıcının bilgileri nereye nasıl gönderdiğini bulmaz lazım.

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

illa driver'indan bu bilgilere erişebilirsin ancak spesifik senin driver'ın için bu bilgiyi bulamazsın kastırman gerekli.

ya sorun spesifik bi program yapmak istemiyorum amac bitun yazicilarda calismasi , peki soyle bi sey yapilabilirmi program aciken eger bi print olayi olursa progragmin haberi olsun ornegin biri 10 sayfa bi sey yazdirdi , her yazdirmada program yazdirma bilgisini alsa mumkunmu ( bana soyle bi bilgi lazim bu kadar saata su kadar sayfa yazdirildi ) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek
    geniuss bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

ya sorun spesifik bi program yapmak istemiyorum amac bitun yazicilarda calismasi , peki soyle bi sey yapilabilirmi program aciken eger bi print olayi olursa progragmin haberi olsun ornegin biri 10 sayfa bi sey yazdirdi , her yazdirmada program yazdirma bilgisini alsa mumkunmu ( bana soyle bi bilgi lazim bu kadar saata su kadar sayfa yazdirildi

yazıcıya koyduğun kağıtları say :))

şaka bir yana, yazıcıya sayfa gönderen programdan alınabilir aslında düşününce. Program çalışınca senin programını tetikler, içindeki değişkenleri alırsın cheat engine usulü. oluru var gibi 

...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Söylendiği gibi bunun standart bir yolu yok. Her cihaz kendi rutinlerini gerçekleştiriyor(lazer yazıcılar tonerdeki çipi okuyor, diğerleri bilgiyi kartuştan alıyor). 

Çıkarılan sayfa sayısı için WMI'ya bakabilirsiniz fakat bu bilgi görünüşe göre yeterli olmayacak (WMI'da sadece o kaynaktan yazdırılmış sayfaların verisi tutulur).

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1547 Toplam Mesaj: 12