folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Curiosity Ateist‘Liğe Bilimsel Bakış.

Curiosity Ateist‘Liğe Bilimsel Bakış.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

wasd bunu yazdı:
    -----------------------------

1-618-GR bunu yazdı:

Adam çarpılmış resmen halâ ALLAH yok diyor haşâ. Yani diyor ki big bang'den önce  ( büyük patlama onlara göre dünya böyle oluştu )  Big bang'dan önce zaman yoktu, zaman big bangle başladı, eğer tanrı olsaydı bir yaratıcı, zaman olurdu diyor saftirik osman : ))

Bir yaratıcı olsa diyor ama onun zaman kavramını yaratacağına akıl erdiremiyor kendi sözüyle çelişiyor, önce diyor eğer 1 yaratıcı olsaydı :)) zaman olurdu ama bir yaratıcının zamanın olup olmamasını yaratamaz manasına getiriyor böyle aklı evvelce 1 laf yakaladım onu :))

Ayrıca güncel yasaklar, bu tür konularıda kapsıyor. Gereken yapılır umarım.

Hay yasağınada sanada...Hani küfredicem olmayacak...SANANE? Madem bu konu sana ters bas git izleme,girme bu konuya hiç? Canın sıkılıyo gelip burda sövdürmek istiyosun...Ben inanıyorum yada inanmıyorum sanane? Adam inanıyor yada inanmıyor sanane? Ben merak ediyorum izliyorum,adam bu konuyu tartışma yaratmak için açmamış,bilimle ilgili bir teorai anlatılıyor senin beynin bunu anlayamıyorsa izleme,kıçına çatal batırıpta zorlamı izlettirdiler vidyoyu? Yemin ederim deliriyorum ya! Ulan hani hoşgörü? Kişi neye isterse ona inanır,diğerlerine düşen tek şey oturup bok yemektir ve bu bütün kutsal dinlerde böyledir! Hepsinde olmasada çoğu felsefede böyledir! Bi kapayın çenenizi oturun izleyin izlemek istiyorsanız,izlemeyeceksen izleme! Adam gibi konuşamayacaksan sus!

Hani bi laf ederdimde işte "gerçek Müslüman" kardeşlerimize ayıp olur.

----------------------------
    tam üstüne bastın hocam aynısını ben dicektim ama bir bilginin aklıma şu sözü geldi boşver dedim. " Cahillerle tartışmayın hiçbir zaman kazanamassınız ben hiç kazanamadım "  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

olm adam yamulmuş görmüyomusunuz,daha neyin peşindesiniz :D

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Reberals bunu yazdı:
    tam üstüne bastın hocam aynısını ben dicektim ama bir bilginin aklıma şu sözü geldi boşver dedim. " Cahillerle tartışmayın hiçbir zaman kazanamassınız ben hiç kazanamadım "  

yahu niye tartışılıyor ben onu anlamıyorumki? amınakodumun dünyası yüzyıllardır işte burda ve millet birbirini öldürmüş din muhabbetine,sırf siyaset muhabbetine din değiştirilmiş...neyini tartışıyonuz daha hala?

++Hadi herşeyi geçtim adamın 4. dakikada dediğine bakın "kimseyi inancı nedeniyle gücendirmek istemesem de" yani diyoki "herkesin inancı kendine, inan yada inanma ama bu vidyoyu izliyosan benim bilimsel bulgularımı dinlemek istiyorsan aha bu" bu adam gayet saygıyla anlatıyor. Bu "ÇARPILMIŞ" dediğiniz "DİNSİZ İMANSIZ" adam sizin gibi moronlara bile saygı gösteriyor.

++Gerçekten müslüman olan adam hoşgörü gösterir,alaycı değildir. Adam sakat doğmuş olabilir? Ya da bir kaza sonucu bu hale gelmiş olabilir? Yazık yemin ediyorum yazık ya... Daha engelli bir insandan nasıl bahsedilmesi gerektiğini bile bilmiyorsunuz...

:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

olayın bokunu çıkarmayalım. ortaya bi konu açılmış seviyeli bi şekilde konuşmayı öğrensek yetecek.abartmayın yahu 

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

hiç şüphelenmeseydim Allah'ı bulamazdım.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

dostum belgesel sadece kelime oyunu. İstediği kadar konuşsun, bu karadelik bile olsa, düşün uzay-zamanı yırtacak birşey bile olsa, uzay-zaman olmadan ne boka yarar? Evren tek nokta saçılarak karadelik ve beyaz deliklerin dengelemesiyle ayakta durmuş vs.vs.

şimdi akılları karıştırabilecek birkaç soru var,

öncelikle ateizm derki evren ve madde hep vardı, ezeli ve ebedi.

biz bunu reddetsek o zaman Allah'ın varlığının ezeli ve ebedi olması gerekir ki yokluktan bir evren yaratabilsin,

hani o klasik söz vardırya "biz tartıştık tartıştık sonunda aynı noktaya geldi, inanç meselesi", aha harbidende öyle amk.

yani inanırsın maneviyatı kabul edersin inanmazsın materyeli kabul edersin olay bu.

Birde Bebek Evren açıklaması var, yani içinde bulunduğumuz evren başka bir evren tarafından oluşturulmuş zamanında. Doğrudur, zaten Kur'an dada geçmekte bebek evren teorisi, o zamanda her evrenin doğmasını sağlayan ilk evrenin ilk noktasında aynı bok aynı çıkmaz oluyor. Mevzu Teslimiyet işte.

işte bu tür konularda gördüğüm en mantıklı en güzel cevap buydu.

hala tartışan neyi tartışır anlamam tartışarak hiç birey kanıtlanamazken inanmak yada inanmamak kimi ilgilendirir.

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

Allah aşkına madem allah yok kim yarattı bu evreni hiçbişi kendiliginden oluşur mu amk artik bu sacmalıgında ötesi bunlar sapıtmış

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı:

Allah aşkına madem allah yok kim yarattı bu evreni hiçbişi kendiliginden oluşur mu amk artik bu sacmalıgında ötesi bunlar sapıtmış

Arkadaş öne sürdüğü üstün zeka ürünü teziyle tartışmaya son noktayı koymuş beyler daha bize tartışmak düşmez kanaatindeyim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

UzatmaNaciye bunu yazdı:

şu konuda gördüğüm, en mükemmel tespit, bu yorumun üstüne yorum tanımam, arkadaşı üstün zekasıyla olayı noktaladığı için ayakta alkışlıyorum .

hocam kafan mı iyi?

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

herşeyi tanrı yarattı demek kolay. ama herşeyi tanrının yarattığını kanıtlayın dendiğinde haşa maşa şaşa faşa gibi abuk sabuk cümleler duyulması da insanı sinir ediyor. madem tanrı yaratmış o zaman ispat edin hani nerden anlıcam tanrı denen birinin herşeyi yarattığını? 

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
Toplam Hit: 3326 Toplam Mesaj: 25