folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Curved TV Mi? Flat Panel TV Mi?

Curved TV Mi? Flat Panel TV Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Şu modeli denemeye karar verdim.

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55EG920V

Almak için biraz hazırlık yapmam gerekiyor tabi ki..

Oled'lerde plazmadaki gibi uzun süreli statik görüntüde ekranda yanma olacağı söyleniyor.

Pc bağlayınca başlat menüsü , pencerenin üstündeki menubar sıkıntı çıkartır mı zamanla kestiremiyorum.

Şehir efsanesi de olabilir.

Var mı başka önerisi olan?

oled yanması olayı doğrudur çokça oled ekranda gördüm bu problemi sürekli aynı pixeller açık kalırsa o pixellerde görüntü değişse bile görüntü gölge gibi kalyor fakat.

bunun olması için günlerce ayı ekranın ekranda açık olarak kalması gerek böyle bir derdin varmı ? ben tv alacak olsam pc yi tabiki bağlayacağım ama sürekli aynı ekranın kalması için laptop gibi sürekli o ekran dan kullanmam lazım 

Hocam 3D tasarım yapıyorum.

Ekranın kenarları sabit haliyle, günde 4 saatimi harcıyorum tasarıma. 1 senede gider gibi geliyor.

Tasarım için kullanmayıverecem artık.

Teknosa'da deneme imkanım oldu, canavar canavar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Asla Philips alma.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Beyler biraz önce bizzat teknosa'ya gidip flash bellekle video denemeleri yaptım.

Samsungun ve LG'nin modellerini denedim.

CSGO'dan, bazı filmlerden, Solidworks'den bazı görüntüler oynattım.

55" 4k serilerinde neredeyse hepsi hemen hemen aynı, hepsi çok iyi.

Fiyat olarak da rekabetçiler birbirleriyle.

http://www.hepsiburada.com/samsung-55ju6570-55-140-ekran-4k-ultra-hd-uydu-alicili-smart-tizen-4-cekirdekli-curved-led-tv-p-EVSAMUE55JU6570

modeliyle 

http://www.hepsiburada.com/lg-55uf7787-55-140-ekran-4k-1400-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-2-0-led-tv-p-EVLG55UF7787

arasında kaldım.

Görüntülerde kalite farketmedim, sadece Curve ve Flat farkı var.

Oled 920V modelinin görüntüsü kıyaslamasız çok daha iyiydi bu arada.

Ancak Oled TV'lerde yanma problemleriyle karşılaşan insanlar var.

Karşılaşmayanlar da var.

O kadar parayı riske etmemeye karar verdim üzülerek.

Aldığım TV'yi kısa süre sonra aileme vereceğim, onlar da yan açılardan izleyecekleri için Curved almadım.

http://www.hepsiburada.com/lg-55uf7787-55-140-ekran-4k-1400-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-2-0-led-tv-p-EVLG55UF7787

2800+KDV'ye mal oldu şirket kartıyla,

Bakalım sonuçları paylaşacağım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

oled yanması olayı doğrudur çokça oled ekranda gördüm bu problemi sürekli aynı pixeller açık kalırsa o pixellerde görüntü değişse bile görüntü gölge gibi kalyor fakat.

bunun olması için günlerce ayı ekranın ekranda açık olarak kalması gerek böyle bir derdin varmı ? ben tv alacak olsam pc yi tabiki bağlayacağım ama sürekli aynı ekranın kalması için laptop gibi sürekli o ekran dan kullanmam lazım 

ekran koruyucu bunun icin yokmu zaten hocam :D

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

2007 yılında philips lcd tv almıştım 24 ay garantili ve 23. ayda sol üst ekranda bir çizik belirdi ama ekran çatlak vs bişey değildi resim çekip maille durumu belirttim servise kargo ile tv yi gönderdim bana 2hafta sonra panelin sorunlu olduğunu belirttiler  bu durumda ne yapmamız gerekiyor dediğimde para iadesi gerçekleşir ama isterseniz bir üst modeli size verebiliriz sorunsuz dediler yok kalsin dedim paramı geri istiyorum dedim benden istedikleri hesap numarasına paramı geri yatırmıştı philips.2 yıl philips beleş tv yi kullanmış olduk böyle bişey başıma geldi.tv olayinda sony den şaşmayın derim kore more uğraşmayın japon alın ömrünüzü savsın mezara kadar.smart özelliği olsun düz olsun eğriye gerek yok.

weskeyy tarafından 08/Oca/16 00:45 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

ekran koruyucu bunun icin yokmu zaten hocam :D

Ekran koruyucu var, amaaa

başlat menüsü , windowsun kapat, simge durumunda küçült, tam ekran butonları da devamlı yerinde.

TV kanallarının logoları da aynı yerinde duruyor.

HDD'yi bağlayıp, film izlerken show tv'nin logosunu görebiliyorsun yani.

Global kanallar milisaniyeler meltebesinde logoyu sağ sola, yukarı aşağı hareket ettiriyorMUŞ ama bizim kanallarda durum nedir bilemiyorum.

Nette çok detaylı araştırdım hocam, 3 saatte başlat menüsü kısmı yananlar var.

Plazma tv ile aynı imiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Bi saniye, Led tv'de falan da bu yanma olayı var mı yani şimdi? Ben paso pc bağlıyorum büyük ekran tvye eve gittiğimde. Korkutmayın. 

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Bi saniye, Led tv'de falan da bu yanma olayı var mı yani şimdi? Ben paso pc bağlıyorum büyük ekran tvye eve gittiğimde. Korkutmayın. 

"Oled" tv lerde "led" değil.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

hatırlıyor musunuz 5-6 yıl önce oled tv çıkarıp geri çektiler piyasadan addsfsa ulan bunlar adamı ayakta düdükler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

LG 55UF7787 55" 140 Ekran [4K] 1400 Hz PMI Uydu Alıcılı Smart [webOS 2.0] LED TV

Bu ürün için yorumlarımı yazayım,

2.8 metreden izliyorum.

TV büyüklük olarak tam sınırda.

2.4 metre olsa izleme mesafem tv büyük oluyor, göz hareketlerine ihtiyaç duyuyorsunuz.

2.8metre ve üzerisi için ideal diyebilirim 55" , almadan önce bunu göz önünde bulundurun çok araştırdım ben de.

Digiturk'un hd kanalları vs çok iyi. Uzun zamandır TV kullanmayan birisi olarak TV teknolojisinin bu kadar ilerlediğini bilmiyordum.

İnternetten indirsem en az 20gb tutar o kalitedeki filmler. Böyle bir tv alıyorsanız d-smart, digiturk, tivibu vs eksik etmemek gerek.

Televizyonun wifi alıcısı, kumandası gayet hızlı.

750gb hdd'yi 2-3dk'da algılıyor. Hiç yoktan iyidir.

Dahili altyazıları ve sesleri eklemesi değiştirmesi kolay, harici olarak eklemesi biraz zorluyor.

Aynı klasörde ve aynı isimde olmalı .srt dosyasıyla film.

Bazı mkv'lerde ses çıkmıyor aynı telefonlarda olduğu gibi, codec problemi var.

Ara sıra wifi otomatik bağlanmıyor. Bu çok sıkıntılı birşey.

3D'si yok ama hiç ihtiyaç duyacağımı düşünmüyorum. 3D olmayanı alarak aynı panelde en az 1000TL'm cebimde kaldı.

Genel olarak tavsiye ederim. Keşke daha önce alsaymışım dediğim bir cihaz.

Daha iyileri sizlerin olur inşallah.

Toplam Hit: 6296 Toplam Mesaj: 32
televizyon tv tv curved curve curved tv flat tv