D Smart Mı? Ttnet Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kablonet altyapısı olan biri zaten başka bir yerden hizmet alıyorsa kafadan sıkıntısı vardır :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

kablonet altyapısı olan biri zaten başka bir yerden hizmet alıyorsa kafadan sıkıntısı vardır :)

az önce aradım altyapı yok dediler başvuru yaptım da gelmezler sanırım, bunları getirtmek için ne yapayım ilk sayfa da denilen her gün arayıp darlama ya da cimer ya da telefon taktırma falan yapsam olur mu acaba :D ttnet 21 aralıkta taahhüt bitiyor dostlar kurtarın beni bu illetten.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Benim kafamda sıkıntı yok hocam çok şükür :). Kablonetin altyapısı eski olan yerlerinde felaket ötesi. Benim binaya yeni geldi ona rağmen uzak duruyorum. D-smart net al kablonetten uzak dur kafasındayım. 

Not: Şuan kendi altyapısı ile superonline fiber kullanıyorum. Daha doğrusu 5 yıldır kullanıyorum. Pahalı mı? Evet. Kafamın rahatlığına değiyor mu fiyatı? KESİNLİKLE EVETT.

Not-2: Kablonetle papaz olduğum için son faturayı ödememiştim vakti zamanında. Tabi icraya verdiler. 22.01.2019 yılında direk icra dairesine gittim ödedim. Borcum görünüyor hâlâ ve ödediğim para icra dairesinin emanet hesabında bekliyor. Cimerden yazdım bana döndükleri cevap muhasebe kayıtlarımızda ödemeniz görünmüyor oldu cimer üzerinden bile. Saldım artık. Kablonet benden uzak olsun.

Edit: Kablonet superonline dan daha pahalıymış şuanda :)

Yazilimci tarafından 14/Eki/20 18:11 tarihinde düzenlenmiştir

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

kablolu tv cem uzandayken biz binamıza kaçak çekmiştik apartman olarak.. sonra firma düze çıkıp başkasının eline geçince biz şu tarihten beri kaçak kullanıyoruz demiştik

normal tarifeden kullandığımız süreyi normal fiyattan cezasız faizsiz ödedik ve o zaman taktıkları pano üzerinden 100mbps internet almaktayım 20 yıllık altyapı sorunsuz çalışıyor

biz normalde turknet kullanıyorduk türk telekom da kullandık fakat altyapı sorunlu olduğu için 16 mbps üzeri hız alamıyorduk nihayetinde kablonet şuan 100 mbps yaldır yaldır

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Fiber alt yapısı olan yerlerde netspeed kullandım en çok verimi ondan aldım.

Fiber alt yapısı olmayan yerlerde en iyi performans turknet oldu.

Ortalama 8-9 ayrı bağlantınin bence analizi böyle, fakat;

Bulunduğun lokasyona gore özel didiklemek gerek, mesela ailem pendikte ve her şeyi denedim ttnet,turknet,süper online, superbox. hepsi leş ötesi alt yapıdan kaynaklı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    yyasinn bunu yazdı

Hocam eğer turknet(müşteri hizmetleri sadece online destek), millenicom(müşteri hizmetleri var), net galaksi(bütün illerde artık hizmet veriyor), netspeed(bunu hiç kullanmadım) gibi firmalar bulunduğunuz lokasyonda hizmet veriyorsa hiç düşünmeden bunlardan birini tercih edin derim. Hem taahhütsüz hemde hemde diğer isslere daha uyguna hizmet veriyorlar.

Geçişlerde ise onlara gerekli belgeleri ücretsiz kargo olarak gönderiyorsunuz herşeyi ücretsiz olarak onlar hallediyor. Genelde internet kesintisi olmadan 5 gün içerisinde geçiş işlemi tamamlanıyor.

ben de sıfırdan internet bağlatıcam, 100mbit down 4mbit upload fiber var bulunduğum yerde. bu firmalardan hangisini bağlatsam ? 

Hocam aynı sokaktan  iki ayrı binadaki 3 ayrı iss testlerini paylaşıyorum. 

Turknet 100

Millenicom 100mbit

Turksat 100mbit akıllı sınırsız 17:00(emin değilim) den sonra 25mbit 

https://hizliresim.com/HgHnfv

Bir ara netgalaksi de kullandım ondan da memnundum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Ben de Ttnet'ten ayrılsam diyorum ama yorumlara bakınca ürküyorum. En azından Youtube'de video izlerken hiçbir zaman donmadı Ttnet. 16 mb'e kadar tarife kullanıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Ben de Ttnet'ten ayrılsam diyorum ama yorumlara bakınca ürküyorum. En azından Youtube'de video izlerken hiçbir zaman donmadı Ttnet. 16 mb'e kadar tarife kullanıyorum.

Farklı issleri denemekte fayda var diye düşünüyorum. En azından Turksat harici hepsi tahhütsüz beğenmezseniz tekrar Turk Telekoma geçiş yaparsınız.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Taahhüt biteli de çok oldu. Öneriniz için teşekkür ederim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

ttnet'ten kurtul da başka herhangi bi firmaya geç (; öyle 16 mb falan hepsi aynı altyapıyı kullanıyorlar. amaç ttnet'ten kurtulman. diğer firmalar fiyat olarak daha iyi gelir.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
Toplam Hit: 9325 Toplam Mesaj: 21
ttnet d smart