folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Daha Once Herhangi Bir Organızasyonda Gorev Alan Arkadaslar Var Mı?

Daha Once Herhangi Bir Organızasyonda Gorev Alan Arkadaslar Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portakal
    portakal's avatar
    Erkek

aranızda unıversıte yıllarında bı toplulukla ya da tek basına semıner organızasyonu yapanlar var mı, ya su anda bu ısı profesyonel olarak yapan arkadaslar mevcut mu?

varsaa eger; nası bı yol ızledıklerını ogrenebılır mıyım? sponsorlar ve katılımcıların belırlenmesınde ya da cagrılmasında...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

sponsor şart tabiki
    sponsor bulmak için reklam şart

önce planını yapacaksın konu + mekan + zaman + ekip vs..

sponsorları ayarlamak için biraz yalan söylemek gerekiyor malesef

mesela:

biz 5000 tane afiş bastıracaz şehrin 4 bi yanına dağıtacaz şöyle olcak böyle olcak
    afişte logonuz olcak adınız geçecek falan filan

bu şekilde 1-2 sponsor bulunduğu zaman

hemen araştırıp bu sponsor olan firmaların rakiplerine gidekceksin ordanda bişiler koparmaya bakacaksın

gerişi size kalmış :)  

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portakal
    portakal's avatar
    Erkek
    ama reklam ıcınde bı sponsor sart degıl mı? bızım projemız de ekıbımız de hazır, su anda bolum baskanlıgıyla destek konusması yapmamız kaldı eger bolum baskanlıgı kabul etmezse bı topluluga katılmak lazım..bunların hemen ardından sponsor arayısına mı gırsek dıye dusunduk yoksa once reklam mı yapsak.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Destekçi (Sponsor) bulmak kolay bir olay değil. İnsanlar babasının oğluna bile para vermiyorlar.

Ben üniversitede düzenlenecek bir etkinlik için 66 kuruma başvurdum. Bunlardan 3 tanesi ile anlaşabildim fakat bu üç firma etkinliği istediğimiz gibi düzenlememize olanak verecek maddi imkanları sağlayamadılar ve bizler de etkinliğin "çapını" küçültmek zorunda kaldık...

Tavsiyem şudur ki; büyük firmalardan (Sony, Koç, Bankalar vs..) büyük işler talep edin. 3-5 bin Ytl'lik işler yerine , 30-50 bin Ytl'lik işlere sponsor olmaları daha kolay fakat bir o kadar da zor!

Etkinliğin bütün detaylarını vermeye çalışın ve ilerisini hedefliyorsanız yalan söylemeyin!

Kolay gelsin arkadaşım...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    mandalina önce sponsor arayın bence reklam maliyeteri için de sponsor şart. sponsor ayarlamak için çevresi geniş biri ile sponsorla yüzyüze görüşme en  etkilisidir.

All is well
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek
    mndlna bunu yazdı:
    -----------------------------
    ama reklam ıcınde bı sponsor sart degıl mı? bızım projemız de ekıbımız de hazır, su anda bolum baskanlıgıyla destek konusması yapmamız kaldı eger bolum baskanlıgı kabul etmezse bı topluluga katılmak lazım..bunların hemen ardından sponsor arayısına mı gırsek dıye dusunduk yoksa once reklam mı yapsak.

peki arkadaşım hedef nedir acaba ?
    ne tür bi organizanyon bu ?
    eğlence mi ? farklı birşeyler mi

sence katılım ne kadar olur / olmalı ?

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portakal
    portakal's avatar
    Erkek
    bu 4 gunluk bır egıtım programı arkadaslar.benım gıbı ısletme ogrencılerı 2ıncı sınıftan sonra alan secmelılerıne ayrılıyorlar ama neyı sectıgımızı bılmeden ayrılıyoruz..Ilerde bızı hangı sartların bekledıgını bılmıyoruz yanı, bız bu egıtım programında bı sırkettekı IK ya da pazarlama gıbı bırımlerın ne ıs yaptıklarını,karıyer basamaklarını fılan anlatacagız ve bunları sırketlerın IK mudurlerını ya da pazarlama bırımlerının mudurlerını semınerlerımızde konusmacı olarak cagırarak yapacagız ..hedefımızde turkıyedı butun unıversıtelerın ısletme fakultelerıne bu semıner programını ulastırmak ve 150 kısılık bır katılım saglamak..su anda adımız,projemız,ekıbımız hazır yanı bıze dusen bu saatten sonra katılımcı lıstesındekılerle teker teker gorusmek ve en buyuk problem de sanırım sponsor bulmak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

akp kadın kolları başkanlığına başvur.:) seçim zamanı yaklaşıyor yardımcı olacaklarına eminim! önemli olan oydur...:)sen işlemini yaptır. sonrasını boşver. yerinde olmak istemezdim. ordan oraya koşuştur dur. profilinde akpli olduğunu yazmışlar ondan dedim:)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:

akp kadın kolları başkanlığına başvur.:) seçim zamanı yaklaşıyor yardımcı olacaklarına eminim! önemli olan oydur...:)

sen işlemini yaptır. sonrasını boşver. yerinde olmak istemezdim. ordan oraya koşuştur dur. profilinde akpli olduğunu yazmışlar ondan dedim:)

Walla doğru sölüo arkadaş. Hiç LagaLuga şirket kurum vs.. ile uğraşma. Paranın kimde oldugu belli. 

Hem bak aradan bi tane hatun (abine  falan) ayarlarsın Direk Müdür olsursun :)

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErPecker
    ErPecker's avatar
    Erkek

mandalina kardes bende isletme 2 deyim bölümüm hukuk olmaliydi ama işletme tuttu malesef,nese işin özü bende ders secimimi bilmiorum pazarlama hiç bana göre diil mesela :D bende katılım gösteririrm size

ben bi aygır sen bi taysın..Bırakın uLan ses yankılansın . fİqeR Ki Ase ME---------alayına FCUK OFFF------------
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portakal
    portakal's avatar
    Erkek
    mayrip bunu yazdı:

akp kadın kolları başkanlığına başvur.:) seçim zamanı yaklaşıyor yardımcı olacaklarına eminim! önemli olan oydur...:)sen işlemini yaptır. sonrasını boşver. yerinde olmak istemezdim. ordan oraya koşuştur dur. profilinde akpli olduğunu yazmışlar ondan dedim:)

arkadasım ben ztn ak parti MKYK üyesiyim:) onerıne gelınce bu okul bunyesınde duzenlenıcek bır organızasyon oldugu ve ben de bu dusunceye karsı bı devlet unıversıtesınde okudugum ıcın sen de takdır edersın kı AK PARTIden yardım alamam ;)

Toplam Hit: 1337 Toplam Mesaj: 12