Dandik Windows 10

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

artık win 10 dan windows 8.1 e dönemeye karar verdim.başımdan geçenler;

1.Bilgisayar çok fazla ısınıyor.daha önce konu açmıştım ısınmayla alakalı, macun fln dediler, macunu yeniledim biraz az sürmüşüm fark ettim ve arttırdım.fakat bişi değişmedi.halen gereğinden fazla ısınıyor

2. bilgisayar uyku modundan uyanırken donuyor.eğer bilgisayar uzun süre uykuda kaldıysa uyandırırken şifre girilen yerde donuyor.3 sn kadar çalışıyor ve donuyor.

3.bilgisayarı ilk açıtığımda noktadan olan çember yerinde yada resim gelen yerde donuyor.genellikle bu donmayı aşmak için 2 kere power tuşuna basılı tutuyorum.3.de bazen donmadan geçiyor.

donmaların tamamı power tuşuna basılı tutarak kapatabiliyorum.başka bişi çalışmıyor zaten.

4.neyi var bu pc nin diye anlamak için sfc /scannow yaptım. bozuk dosyalar buluyor fakat düzeltemio.sonra baktım nası yaparız diye dism cleanup... tarzında bi kod daha var onuda yaptım oda dosya yeri bulunamadı gibi bir hata veriyordu..sonra netten baktım dism.exe cleanup vs vs diye bişi var bu böle bişiler yapar gibi oldu ama sonuç yine aynı sfc scannow yapınca yine bozuk dosya buluyor ve düzeltmiyor.

bunların üstüne pc ye bir format atim dedim.sorunlar yine aynı.Daha öncesinde bu kadar donma problemi yaşamamıştım.

sfc log dosyası oluşturmuş baktım nedir diye opencl.dll dosyası hatalı gözüküyor.sonra biraz araştırdım nedir bu diye.nvidia ile alakalı bir dll miş.nvidia'ya msj attım.1 gün sonra güncelleme çıktı fakat durum halen aynı.

not: bütün driverlar güncel windows 10 da güncel.başka hiçbir yerde update edilecek bişi kalmadı.

startup taki açılanları kaldırayım diyecem ama bu donma her zaman olmuyor ki.

akıl verecek olan varsa açığım

edit: fast startup işinide denedim olmadı

Ekerci tarafından 09/Eki/15 21:30 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

bende de nerdeyse 1 aydır güncelleme yapacak. %0 da kaldı. Böyle birşey olamaz saçmalıgın daniskası.

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

win 10'nun en büyük güncellemesi kasım ayında gelecekmiş. Belki sorunların adına çare bu güncelleme de çıkabilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

ben de win10 isosu istiycektim.. bekliyim biraz daha o vakıt.

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

geçeçek varsa 1 yıl sonra geçsin daha çok güncelleme felan gelecek adam gibi otumuş bir sistem olması lazım kullanmak için beklemek gerek ne yapacakları belli değil

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

geçeçek varsa 1 yıl sonra geçsin daha çok güncelleme felan gelecek adam gibi otumuş bir sistem olması lazım kullanmak için beklemek gerek ne yapacakları belli değil

yani bu tip şeyler olur aslında ama anlamadığım bişi var, milyon tane ön kullanıcısı var (hani updateleri önce alıp deneyen grup) ve geribildirim(feedback) var ona rağmen bu kadar hata ?.?..

ayrıca feedbacklere bakarsanız orda da bi sürü hata var ve yukarı oy verilmiş ama düzeltilen bişi yok.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

pure windows 7 kullanmanızı öneririm

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

bende orjinal satın aldım dönüş yapabilme imkanım yok genel olarak sevdim sistemi ama w7 de 6 saniyede açılan sistem w10 da 1 dakika 10 saniyede açılıyor ssd samaun 850 pro. Eski oyunların b,r kısmı uyumlu değil eski oyunlardan vaz geçme zamanımız geldi dedim ama max payne 3 bile w10 da çalışmıyor çözümleride yok olgunlaşması için en az 6 7 aya ihtiyacı var bence

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

bende 2 aydır felan kullanıyorum, gayet memnunum. Ama pc hızıyla alakalı da olabilir. Yani daha iyi pclerde daha az sorun çıkarıyordur.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Bende de oyunlar dışında pek hatası yok hocam.Ssd var açılış 10 saniyeyi geçmiyor ısınma sorunu da yok ama uykuya hiç almam kapatırım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

güncellemeden sonra sıfır kuruluma geçtim. Sıfır kurulum yaparken dikkat edin c yi formatlama kısmını es geçmeyin. yoksa eski windows sistemindeki dosyaları yeni windowsta bir klasör içine tıkıştırıyor çok yer kaplıyor.

Formatla sıfır kurulum yapın, güncellenmiş 10 ile sıfır kurulum 10 arasında çok fark oluyor. Bir haftadır kullanıyorum süper diyebilirim.

Toplam Hit: 2426 Toplam Mesaj: 20
windows 10 donma sfc scannow