Ddos Nedir , Nasıl Yapılır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek

şimdi ddos heryerda yazılıyor çiziliyor böyle olur şöyle olur . fakat burda atlanılan bir çok nokta var ben bunları anlatayım hemde kısa bir döküman olur

ddos :
    bunu hemen herkes bilir ben genel olarak yine yazayım paket saldırılarının bir bölümü olup kendi içerisinde yine kollara ayrılır . bu saldırının amacında yapaılacak saldırıya göre ya serverı yada siteyi kilitlemek ve gelen isteklerin cevapsız kalmasını sağlamak yatar burda istek dediğimiz . ienin yada başka bir browserın adres satırına yazmış olduğunuz adresdir . bu adres normalde 32bitlik ıp adresinin görnümüdür daha adresler daha kolay olması için böyle bir sistem geliştirilmiştir yani burdan anlaycağımız ıp=site adresi dir ve adres satırına site ıpsini yazsak yine aynı kapıya çıkarız burdan şöyle bir şey diyebilirsiniz ne fakat şöyle bir durum var arada sırada nsler sorun çıkarır ve isteğinize cevap vermez fakat siz isteğinizi ıp olarak yaparsınız isteğinize cevap gelebilir . neyse bu ufak ip ucundan sonra konumuza dönelim . şimdi ddos saldırısının bir sürü kolu var şimdi ben burda bunları açıklamayacağım sadece herkesde gördüğüm bir eskilği aydındınlatcağım . şimdi herkes ddos yapmak istiyor neden zevkli neden daha sağlam bir saldırı böyle bir sürü madde yazabilirz . şimdi ddos tek bir bilgisyardan yapılabilir fakat bu ddosun en düşük kollarından biri olur ve kullandığınız hatta göre sonuç alırsınız . şu anda ülkemiz daha çok windows tabanlı işletim sistemleri daha çok kullanılıyor buda ddos yapmak isteyenler için bir dez avantaj neden diyecek olursak ddos ana bir pcden yönetilen ve zombi yada trojanlar sayesinde yönetilebilen bir saldırıdır yani tek bir pcden yapacağınız saldırı ping atmanın pek ilerisine geçeceğini sanmayın . winde ddos yapmak için uzun süre bir alt yapı hazırlamalısınız. yani kendi pcnize ana programı kurup kendinize yurt dışındaki iplerden pcler bulmalısınız bu işin kolay tarafı herkes buluyor bunlara ya trojan yada zombilerden yerleştirmelisiniz kullandığınız ana programa göre daha sonra ana programdan bu zombi yada trojanları yöneterek sağlam bir ddos yapabilirsiniz . ddosun aslı budur . gelelim linuxa işte benim sevdiğim işletim sistemi . neden sevmiyeyimki tamamen kaliteli herşeyi açık . şimdi ddos yapmak için yazılmış çok ex. var tabi bunlardan hepsi çalışmıyor . bunlardan benim size tavsiye edeceğim bir sürü ex. var fakat bunlar arasında kniht isimli bir ex. var ki bu kolay bulunamayan fakat bulunduğunda çok süper çalışdığını göreceğiniz bir  ex. şimdi bu ex.in içinde bulunan kodların çalışması şöyle siz bu kodu tek bir pc ye atsanız buda ping atmakdan fazla ileri gitmez fakat bunu bir sürü linux kurulu pcnin ana dizinine atsanız bundan sonra kodlar sizin verdiğiniz komutu diğer pclere ileiyor ve bir anda ddos a başlıyorsunuz . bu kodu örneğinin paralı bir yer aldınız ufak bir komutla konsaldan yukarıki dizene gçip yazma hakkı alabiliyorsunuzki bu durumu bir çok server sahibi bilmiyor daha doğrusu böyle bir komut olduğundan haberleri yok siz elinizdeki kodu diğer oturum sahiplerine atıp bu serverdan ayrılın kendi pcnizde yada başka bir pcde bu prgramı çalıştırdğınızda saldıracağınız servera gerçek mantıklı bir ddos yapmış olursunuz . herkese koly gelsin yakında daha detaylı ve itinalı bir ddos dökümanı yazacağım

www.cyber-port.org
    yazan : vampire

geçen sene yazmıştım ama okuyun

http://www.cyber-port.org/arsivler.asp buradan da bakabilirsiniz

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    D3xt3r
    D3xt3r's avatar
    Erkek

iyi güzelde neden reklam yapıyorsun kardeşim!

msn:r00td3xt3r@gmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DooM
    DooM's avatar
    Erkek
    Vampire eline sağlık kardeş.2000 yılında yahoo yu böle çökertmişlerdi zombie olayı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkzeuS
    TurkzeuS's avatar
    Erkek

Bu forumda ilk mesajım ama yazını okudum.

Herkesin düştüğü ortak yanılgıyı anlatırken;

"tek bir bilgisayardan yapılan saldırının ping den öteye geçemeyeceği" ni yazarak bir başka ortak yanılgıya düşmüşsün.

Benim gözlediğim genel kanı da şöyle:

Atak programını kurup serverin adresini girip paşalar gibi durmaksızın talep göndereceksin.

Sonra da serverin kilitlenmesini sağlayacaksın. Neden? serverin ram kaynaklarını tüketmeyi hedefliyorsun.

Oysa yaptığın sıradan sayfa talepleri. Server da senin taleplerini cevaplıyacak. o da sıradan bir iş. Yani işini yapacak.

Öyle çok makineden talep göndereceksin ki server yetişemeyecek vs.

Bu şimdi dos atak mı?

Bir nevi ziyaretçi yoğunluğu.

Oysa dos atağın mantığı bu değildir.

Normal olarak bir sayfanın grüntülenmesi şöyle olur.

1-Client server dan sayfa talep eder. Bu taleple birlikte server a kimlik bilgileri de gönderilir. en önemlisi ip numarası.

2-Server talebi kayıtlarında bulur ve onaylarsa cevabını ip adrsine gönderir. Tabi paket paket, tek seferde değil. ve 3 numaralı işlemi belirlenen süre bekler.

3-Client paketi aldığını server a bildirir. Server ikinci paketi gönderir. Ta ki talep tamamlanana kadar.

Olayı dos atağa çevirdiğimizde şöyle olur.

1-Client server dan sayfa talep eder. Bu taleple birlikte yine kimlik bilgilerini ve ip numarasını gönderir.

Fakat buradaki kimlik düzmece ve ip numarası randomizedir.

2-Server talebi kayıtlarında bulur ve cevabın ilk paketini ip adresine gönderip 3 numaralı işlem olan client in "bunu aldım sıradakini gönder" cevabını beklemeye başlar.

Fakat gönderdiği ip belkide hiç olmayan bir numara olduğundan kimse bir cevap vermez.,

Client yeni kimlik ve ip numarasıyla yeni talebte bulunur. Server yine 2 nolu işlemi yapar.

Tabi server in 3 numaralı işlemi bekleme süresi sınırlıdır. Sonsuza kadar beklemez. Adminin önceden belirlediği süre sonunda bu bekleyişi bitirir ve kaynağı sisteme geri verir. sanıyorum Apache web serverde bu süre varsayılan olarak 300 saniye olarak geliyor. Yoksa 90 mıydı.. neyse önemli olab uzun veya kısa beklemesi.

İşte püf noktası burada. Bu süre tükenmeden serverin beklemek için sistemden talep ettiği kaynak ram miktarını aştığında sistem çökecektir.

Olayın esprisi kısaca böyle.

Eğer kullandığınız program gerçek ip numarası kullanıyorsa zaten o iş hikayedir. Bir çok sitede görüyorum. katılımı artıralım, saldırı yapalım arkadaşlar... şeklinde mesajları.

Karşıdaki yahoo ise o zaman haklısınız bir makineyle yürümez bu iş. Ama %90 server yukarıdaki bahsettiğim gerçek dos atakla ve tek makineyle çöker.

Anlatımlar kişisel değildir...

Ey Türk İstikbalinin Evladı..! ... Muhtac olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CodE
    CodE's avatar
    Erkek
    ARkadaşlar , Ddos İçin baglantımızın İyi olması Lazım + bir 2 kişi ile de Olmuyor , Haliyle , bazı sitelerde anti lamer duvarı kurulmuş , aşamadıgı İçin , Kendi pc Mİz kasıyor :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek

D3xt3r isimli üye benim reklama ihtiyacim yok ok uyari yapma yetkisini sana kimsede vermedi

TurkzeuS yazdıklarını okudum birincisi serverların ara serverların falan filan nasil calistiklarini bilmyorum normal bir makinadan ping yapilir en basit sekilde ben bunu anlatmaya calistim bir sürü sey yapilabilecegini herkes biliyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    vampire bunu yazdı:

D3xt3r isimli üye benim reklama ihtiyacim yok ok uyari yapma yetkisini sana kimsede vermedi

TurkzeuS yazdıklarını okudum birincisi serverların ara serverların falan filan nasil calistiklarini bilmyorum normal bir makinadan ping yapilir en basit sekilde ben bunu anlatmaya calistim bir sürü sey yapilabilecegini herkes biliyor

Müridimize laf yok hoca , adam görmüş sitenin linkini en sona yazınca reklam olarak algılamış , banada öyle geldi. Reklam bu , zati ddos un alasını yapıyor insanlar artık.

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Root555
    Root555's avatar
    Erkek
    Vampire ...

Sen zaten her bokuna bir çıkar koyuon, dökümanlarını bütün hack sitesinde yayınlıyıp altına sitenin linkini koyuyon.. Kendine "Coder & Hacker" lakap takıyon, yeminle sen daha Türkçeyi bilmiyon :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doguhan
    doguhan's avatar
    Hıyarlık Madalyası
    Erkek

Removed...

hikaye
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek

http://www.aventgrup.net/arsiv/yazilimlarimiz/aar_3-0.exe