Defcon ŞOV

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

v

ABD'de geleneksel olarak düzenlenen Defcon etkinliği yerli yabancı birçok hacker'ın gövde gösterisine sahne oluyor. Geçtiğimiz haftaki 2008 ayağı da bir istisna oluşturmadı. Yine onlarca grup hacker açılamaz denen kilitleri açtı, kopyalanamaz denen dosyaları kopyaladı, kırılmaz denen şifreleri kırdı. 

Ülke çapında kullanılan ve bizdeki Akbil sistemine benzeyen kart tabanlı yapının nasıl hack edilerek ücretsiz kullanılacağını gösterileceği oturum mahkeme kararıyla engellendi. Dolayısıyla hâkim kararıyla engellenen ilk oturum da bu sene yaşandı. :)

Öte yandan en ürkütücü hack operasyonu kalp pillerine yönelikti. Kullanılan yöntemle uzaktan kumanda kullanarak belirli model kalp pilleri durdurulabiliyor. Şu an dünyada 2,6 milyon insanın bu tip cihazlara bağlı yaşadığı düşünülürse sonuçları endişe verici hale geliyor. 

Kısa süre önce benzer bir girişimle sara (epilepsi) hastalarını krize sokacak hareketli resimler bu hastalığa sahip olanların gezdiği forumlara yüklenmiş ve birçok kişi mağdur olmuştu. 

Defcon konferanslarındaki bir diğer ilginç gelişmeyse bilişim güvenliği konulu bir dergiyi temsilen etkinliğe katılan 3 Fransız habercinin basın odasında diğer medya mensuplarının şifrelerini çalmaya çalışırken yakalanıp Defcon'dan ömür boyu men edilme cezası almalarıydı.

kaynak:defcon

---------- 

aynısını bende bizim burdaki bukart larda kırmaya çalışmıştım bikaç ay önceama yapamadım.bigün yaparasam paranın a.q.cam.belki kart olduğu için yapamadım bide akbilde denemek lazım belki.

adamlar insan hackliyo artık bizde flood kasalım.moralim kaçtı amq.bırakıyom bu işleri :) 

Ayrıca çok şekersin :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek
    bizden oraya bir temsilci gittimi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

AKSU92 bunu yazdı:
    -----------------------------

isko orda davs açmıştır :D 

www.yesilgrow.com - Growshop
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    isko orada daha çok g*tünü açmıştır burayıda hackleyin die :d

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

AKSU92 bunu yazdı:

bu işlrde biraz para bende edirneden dışarı çıkçak para yok mesela.ama Türkiye den gitmiş çok kişi olduğuna eminim. 

Ayrıca çok şekersin :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

İsko onları 5 e katlar marsa yollar :hıh iskocuyuz hepimiz (F)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    hatırladağım kadarıyla şeyhimizin ve stormynin akbil üstünde çalışmaları olmuştu bizde eski biletler üstünde çalışmalar yapmış bayağı süre beleş takılmıştım

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek
    Ordaki kameraya bakan eleman benim :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Spacheata bunu yazdı:

v

ABD'de geleneksel olarak düzenlenen Defcon etkinliği yerli yabancı birçok hacker'ın gövde gösterisine sahne oluyor. Geçtiğimiz haftaki 2008 ayağı da bir istisna oluşturmadı. Yine onlarca grup hacker açılamaz denen kilitleri açtı, kopyalanamaz denen dosyaları kopyaladı, kırılmaz denen şifreleri kırdı. 

Ülke çapında kullanılan ve bizdeki Akbil sistemine benzeyen kart tabanlı yapının nasıl hack edilerek ücretsiz kullanılacağını gösterileceği oturum mahkeme kararıyla engellendi. Dolayısıyla hâkim kararıyla engellenen ilk oturum da bu sene yaşandı. :)

Öte yandan en ürkütücü hack operasyonu kalp pillerine yönelikti. Kullanılan yöntemle uzaktan kumanda kullanarak belirli model kalp pilleri durdurulabiliyor. Şu an dünyada 2,6 milyon insanın bu tip cihazlara bağlı yaşadığı düşünülürse sonuçları endişe verici hale geliyor. 

Kısa süre önce benzer bir girişimle sara (epilepsi) hastalarını krize sokacak hareketli resimler bu hastalığa sahip olanların gezdiği forumlara yüklenmiş ve birçok kişi mağdur olmuştu. 

Defcon konferanslarındaki bir diğer ilginç gelişmeyse bilişim güvenliği konulu bir dergiyi temsilen etkinliğe katılan 3 Fransız habercinin basın odasında diğer medya mensuplarının şifrelerini çalmaya çalışırken yakalanıp Defcon'dan ömür boyu men edilme cezası almalarıydı.

kaynak:defcon

---------- 

aynısını bende bizim burdaki bukart larda kırmaya çalışmıştım bikaç ay önceama yapamadım.bigün yaparasam paranın a.q.cam.belki kart olduğu için yapamadım bide akbilde denemek lazım belki.

adamlar insan hackliyo artık bizde flood kasalım.moralim kaçtı amq.bırakıyom bu işleri :) 

İnsan hackliyo :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek
    lan iskoyu oraya orospu diye bile almazlar :D

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek
    iskoyu gönderdim ben oraya taktik kapsin elemanlardan diye. henüz dönmedi ama dönünce gazetelerde görebilirsiniz... " ıııı şeyy kemm kümmm şincik şöyle oluyıor tavla oynuyorduk eleman zar tuttu bende heyk ettim " ehehe :d isko'ya bir iki bi de master'ın ki deyin gerci o benim eski nick2imi bilir ama olsun... o beni iyi tanır.

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
Toplam Hit: 5773 Toplam Mesaj: 23