folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dell 7567 Batarya Problemi

Dell 7567 Batarya Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

son 3 ayda bataryanın sağlığı %80 den %40'a düştü ve her geçen gün batarya daha da şişiyor sağlığı da düşüyor. hdd ye baskı yapıyor hdd çalıştıkça uğultu gelmeye başladı. batarya öldü kısacası. garantisi de bitti malesef. batarya fiyatına bakayım dedim aman yarabbi 827 lira. bu laptopun bataryası da çıkartılamıyor. ne yapayım önerisi olan var mı? 827 liraya bataryasını almaktan başka çıkar yolu göremedim ben o kadar para vermek istemiyorum ama laptop gerekiyor okul için. bir şekilde bataryayı aradan çıkartıp hep prizden çalışmasını sağlayabilir miyim? ingilizce arattım da böyle bir yol göremedim. bir de size danışayım dedim. laptop patlayacak yakında ondan da korkuyorum. 74 Wh dev gibi batarya şakaya gelmez.

edit: imlâ

edit2: geçen ay batarya sağlığı %40'tı şimdi bidaha baktım %9.9 a düşmüş bataryanın %90'ı ölmüş bu kadar hızlı ölmesi çok enteresan. dell power manager kurmuştum 5 ay falan oluyor o yazılımdan çok fena şüpheleniyorum büyük ihtimal yeni batarya alacağım ve dell ile alakalı hiçbir yazılımı kurmam. sadece driverlar. ulan batarya bitmiş resmen. iyi patlamadı. :P

GuArDiAn55 tarafından 19/Haz/20 05:19 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gamahawk
    gamahawk's avatar
    Erkek

Hocam maalesef dell pc lerin bataryası çok problemli 1. seneden sonra performansı düşmeye başlıyor 2. seneden sonra touchpad de bi gariplik hissediyorsun sonra bi açmışsın içini batarya şişmiş maalesef kronik sorun neredeyse tüm modellerinde bu sorunu yaşadım :/ laptop işini görüyorsa batarya al geç sağlam pc dir uzun yıllar hizmet eder sana.

hawk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Bataryasız çalışıyorsa en azından yenisini alana kadar bataryayı söküp adaptör ile kullan

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Aynı PC bende var hocam bir gün birdenbire benimde o şekilde oldu ve şarja takınca çok ısınır oldu şarjdan çıkarınca batarya 20-30 dk gider oldu sonra bı araştırdım görev yöneticisinden baktım bı tane virüs buldum bataryayı resmen bitiriyor onu silemedim format attım şuan batarya yine eski hâline döndü en az 2 saat gidiyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

aynı pc bende de var. ne vürüsü vardı hocam belki arkadaşta da vardır. bu arada batarya sağlığını hangi programdan kontrol ediyorsunuz ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

Aynı PC bende var hocam bir gün birdenbire benimde o şekilde oldu ve şarja takınca çok ısınır oldu şarjdan çıkarınca batarya 20-30 dk gider oldu sonra bı araştırdım görev yöneticisinden baktım bı tane virüs buldum bataryayı resmen bitiriyor onu silemedim format attım şuan batarya yine eski hâline döndü en az 2 saat gidiyor

Ne virüsü o adı sanı ? Merak ettim :D

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

aleti açıp bataryanın kablosunu çıkarabilirsin hacı, nette sökme videosu vardır

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Alttaki kapağı çıkarınca değiştirilebilir donanımların hepsi orda zaten. Batarya mevzusu ise bataryayı hiç kullanmasan bile ölüyor.

Patlama derken şişme varsa sıkıntı. Bence aç bir bak. Şişme yoksa zaten koruma devreleri, şarj üniteleri felan var öyle bir anda gelecek birşey değil.   

Bataryanın aniden düşüş yaşamasının sebebi ise basit olarak batarya hücre hücre pillerden oluşuyor. Bu hücre pillerinden 1 tanesi bozulunca birden düşüş olur.

Son olarak pil sağlığını yazılımla görme işini iyi yapan bir firma var o da Apple ürünleri. Onun dışındaki firmalar orda %100 yazsa bile %100 güvenme :)

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

Alakasiz ama benim dell xps de durduk yere bu batarya hatasini vermeye basladi. Sarj aleti ile zorla aciliyor ama 0% sarj da kaliyor. battery health 85%. 

Baska sarj aleti denedim duzelmedi. Statik elektrik diyorlar batarya sokup bosaltmayi denedim o da yaramadi. Daha once yasayan var mi bu tarz bir sey? 

Ya da duzgun dell servis onerisi olan?

https://streamable.com/9moua6

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı

Ne virüsü o adı sanı ? Merak ettim :D

Hocam unuttim degisik bı ismi vardı görev yöneticisinden bak orda zaten islemxiti yorani direk gorceksin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Konu guncel olsun bu laptobun bataryasi 800 tl yokmu muadili ?

Toplam Hit: 1444 Toplam Mesaj: 14
dell 7567 batarya dell 7567 pil