folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dell Optiplex 9020 Ethernet Driver?

Dell Optiplex 9020 Ethernet Driver?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

dell optiplex 9020 bilgisayar var. internet driveri bir türlü çalışmıyor.

PCI\VEN_8086&DEV_153A&SUBSYS_05A41028&REV_04

Intel(R) Ethernet Connection I217-LM Driver

Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)

{İşlem Başarısız}

İstenen işlem, başarısız oldu.

diyor. işletim sistemi windows 10 pro 64 bit

FiL3MAN tarafından 12/Eyl/23 11:48 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dell 'in servicetag numarasi var onu yazdigin zaman uygun driver mutlaka cikartiyor,

veya

agent i bilgisayara kurdugunda oda guncel driveri indirip kuruyordu

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Dell support giriş yap. Servis tagını gir dell suportasisit uygulamasını indir. Tam sürücüleri bios sürümü dahil rahatlıkla kurabilirsin. Tabi cihaz birşekilde internete bağlı olmalı. 

x-files tarafından 12/Eyl/23 19:10 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

bilgisayarım da disklerin yanına baktın mı dell de daha önce başıma geldi oradan yönetici olarak çalıştırınca düzeldi.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hello_world
    hello_world's avatar
    Erkek

2019 Yılında Çıkan Sürücü

https://dl.dell.com/FOLDER05877897M/2/Intel-PCIe-Ethernet-Controller-Driver_VP20T_WIN_24.1.0.0_A13_01.EXE

2014 Yılında Çıkan Sürücü

https://dl.dell.com/FOLDER02295061M/3/Network_Driver_MXH3C_WN_19.2.0.0_A09.EXE

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    hello_world bunu yazdı

2019 Yılında Çıkan Sürücü

https://dl.dell.com/FOLDER05877897M/2/Intel-PCIe-Ethernet-Controller-Driver_VP20T_WIN_24.1.0.0_A13_01.EXE

2014 Yılında Çıkan Sürücü

https://dl.dell.com/FOLDER02295061M/3/Network_Driver_MXH3C_WN_19.2.0.0_A09.EXE

ikisini de yükledim değişmedi =(

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Dell 'in servicetag numarasi var onu yazdigin zaman uygun driver mutlaka cikartiyor,

veya

agent i bilgisayara kurdugunda oda guncel driveri indirip kuruyordu

dell deki 4 driveri da kurdum değişmedi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kart arizali o zaman.

pci ethernet kart al tak ugrasma

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Önceki yorumlarda ki yönlendirmeler yeterli olmalıydı. Bunlara ek olarak BIOS ve chipset güncellemesini önerebilirim. Yalnız BIOS update her zaman beni gerer çünkü biraz risklidir. Bazen donanımsal bir arıza varsa BIOS update yaparken anakart çöp olabiliyor. Garantisi olmadığını varsayıyorum. Ona göre deneyip, denememek sana kalmış.

Sürücü dışında yüklediğin işletim sistemi modifiyeli bir iso ya da imajdan yükleme yaptıysan küçük bir ihtimal ondan da kaynaklı olabiliyor. Zamanım var uğraşırım diyorsan, Microsoft'un sitesinden indirdiğin iso ile sıfırdan tekrar sürücüleri yüklemeyi deneyebilirsin. Win 7 gibi farklı bir işletim sisteminde de test edebilirsin sorunu anlamak için.

Bu adımlar sonrası hala devam ediyorsa sorun tümleşik Ethernet kartı bozulmuştur. Harici bir ethernet kartı alabilirsin. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Kart arizali o zaman.

pci ethernet kart al tak ugrasma

intel i217'ler driverda çok seçici, hemen kartı çöp ettin hocam :D

yarın konu sahibi pm atsın birkaç veri isteyeyim tam driverı gönderiririm

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

Önceki yorumlarda ki yönlendirmeler yeterli olmalıydı. Bunlara ek olarak BIOS ve chipset güncellemesini önerebilirim. Yalnız BIOS update her zaman beni gerer çünkü biraz risklidir. Bazen donanımsal bir arıza varsa BIOS update yaparken anakart çöp olabiliyor. Garantisi olmadığını varsayıyorum. Ona göre deneyip, denememek sana kalmış.

Sürücü dışında yüklediğin işletim sistemi modifiyeli bir iso ya da imajdan yükleme yaptıysan küçük bir ihtimal ondan da kaynaklı olabiliyor. Zamanım var uğraşırım diyorsan, Microsoft'un sitesinden indirdiğin iso ile sıfırdan tekrar sürücüleri yüklemeyi deneyebilirsin. Win 7 gibi farklı bir işletim sisteminde de test edebilirsin sorunu anlamak için.

Bu adımlar sonrası hala devam ediyorsa sorun tümleşik Ethernet kartı bozulmuştur. Harici bir ethernet kartı alabilirsin. 

bende işletim sisteminden şüpheliyim okulun bilgisayarı bu bilgisayarcıya format attırılmış. Kendide yapamamış usf wifi takmış para istiyor. format deniyeceğim

Toplam Hit: 1357 Toplam Mesaj: 24
dell driver