folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Delphi Projem..Bilgisayarla Oyuncak Araba Kontrol Etme... ( Yardım )

Delphi Projem..Bilgisayarla Oyuncak Araba Kontrol Etme... ( Yardım )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sk8er
    Sk8er's avatar
    Erkek

bluetooth'lada olur neden olmasın ama bluetoothla çalışan araba bulmak gerekir.

Oyuncak arabalar ise radyo frekansından çalışır. ve üzerlerindeki kristale göre değişik mhz frekanslarda çalışır.

Yani oyuncak arabanın üzerindeki alıcıda hangi frekansta kristal varsa ona uygun bi verici(transmitter) kumanda yaparsan yine aynısı olur ancak çok fazla zorlanırsın.

O yüzden bence usb ile değil usb ile yaparsan devre kurmak zorunda kalırsın paralel port 1 0 mantığına dayanarak elektrik olur veya olmaz. 

başka ödevi olan varsa yazsın :P 

Kefillik işleri için kalite ; 10 yıldır hizmetinizdeyiz , Kefillik 10 lira. Lütfen daha yüksek id"li arkadaşları tercih etmeyiniz. Kefil olduğumuz binlerce kullanıcıya sorabilirsiniz...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vahsi_sel
    vahsi_sel's avatar
    Erkek

dostum programı bende var benım üniversitedeki projelerden biri idi

tabi benim kinin eki vardı. kablosuz kamra da vardı ama sana mantık vereyim kodlarını kendin yap

1.uzktan kumandayı klavyyi sök ve bağlantı yap en basit olaraktan.

2.Assembly de yazılması gereken program tabi bu bende olacaktı.

bunu bilgisayara yukledikten sonra pc deb her hangi bir şekide sinyal çıkarman lazım tabi bu şekil senın hayal gucune bağlı nasılmı

kablosuz baglantı kızıl otesı radyo sinyali v.b

__[C*]ZAMAN[C*]__
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

usb kasar, direk seriden çık 4 tane kablo kullanırsın en fazla.

seriden aktarırsın veriyi,mikrodenetleyiciye. ondan da arabayı kontrol edersin.

bana da kitlediydi hoca bunu usb den yap diye.(farklı bir dilde farklı bi proses) seri ve paralel istiyosan yaparım dedim usb kasar yardım et.

bende bilmiyom sen öğren bana da öğret dediydi.Sonuç : 2 yıllıkta 5. sene :D

ha sen pc deki herhangi bi porttan bi dijital sinyal çıkarabilirsen, mikrodenetleyici kısmında yardımcı olabilirim 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    com portundan kontrol ile ileri-geri ,sol-sağ fonksiyonlu visual basic 6 'sı vardı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cxa1191s
    cxa1191s's avatar
    Erkek

Senin asıl sorunun yazılım değil. Yazdığın programı anlayacak arabanın içindeki donanımı nasıl halletcen? Kablosuz dahil emin ol yazmak basit ama yazığın komut sonuçta paralel/seri veya USB den sonra arabanın içerisinde işlenmeli. Donanımı halletmeye bak derim.

Ahanda adresim www.bdy.gen.tr
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bizde asp.NET ile ajanda yapacagiz compi ne anlasin web isinden :D neyseki asp.NET basli basina bir programlama dili C#.NET aliskanligi oldugundan aspx e cok yabanci kalmiyoruz en azindan .NET e bakacaz artik...bu arada aspx ile ilgili kitap dokman oneriniz varsa banada bi bildirin...

Ayrica hacim senin projeye gelince iler-geri-saga-sola 4kanalli bir arabada elde etmen gerek , hocaya soyle baska proje versin :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Paralel port ile delphi uygulaması nette elini salladığında 1000 tane cıkıyor,

daha sonra, 5 volt ile calışan röle satın alacaksın 4 tane, 4 taneyi ileri geri sol sağ  için tek tek bağlayacaksın, paralel portun cıkışlarına onuda uzaktan kumandalı arabanın kumandasına bağlıyacaksın...

Accayip kolay projedir iyi yırtmışsın :) 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

arkadaşım dosyaları buldum ama upl.etmeye zamanım yok şuan email adresin varsa gönderebilirim... donanım kısmı özellikle

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek
    kralsam bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşım dosyaları buldum ama upl.etmeye zamanım yok şuan email adresin varsa gönderebilirim... donanım kısmı özellikle

-----------------------------

pm ine bak hocam.. 

www.yesilgrow.com - Growshop
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    gönderdiklerim işini gördümü yoksa araştıriimi arşivleri...

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
Toplam Hit: 12047 Toplam Mesaj: 25