folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Dereden, Rüzgardan Mobil Bir Cihaz İle Elektrik Üretmek.

Dereden, Rüzgardan Mobil Bir Cihaz İle Elektrik Üretmek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=MZelCKYvhVo

Hocalar bu Waterlily isimli cihaz piyasaya sürülmüş, 149 dolar istiyorlar. Ancak incelediğimde bunun yapımının basit olacağını düşündüm bir devre, dinamo ve pervane ile kolayca yapıalbilecek bir şey. Şimdi ben elektronikçi olmadığım için devreyi yapmam imkansız. Ancak dinamo için bu yeni çıkan ince sarım motorlar(drone motorları vs.) kullanılabilir diye düşünüyorum. ve tek pervane yerine küçük küçük 6-7 pervane kullanılabilr diye düşünüyorum.

Bunu biz yapmak istesek hangi cihazdan devre çalabiliriz bunu merak ediyorum. Kendimiz yapsak hangi şema ve malzeme ile yapabiliriz?

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Takipdeyim aynı zamanda pc gecince birşeyler yazıcam

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Güzel ürünmüş hocam yaparsan reklamı için elimden geldiğince yardımcı olurum

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    Mycity bunu yazdı

Güzel ürünmüş hocam yaparsan reklamı için elimden geldiğince yardımcı olurum

Yok hocam ben kim bunu endüstriyel olarak uretmek kim :) ben sadece bir kampçı olarak basit bir sekildş uretmek derdindeyim o kadar

Ne Mutlu Türk Doğana..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

hocam bildiğim kadarıyla herhangi bir elektrik motorunu bir şekilde döndürürsen arkasından elektrik verir. ama voltunu amperini bilemeyeceğim :)

ben de sevgiden yanayım...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

bide bu var rüzgar enerjisiyle çalişiyor

https://www.youtube.com/watch?v=v9PhB0B1M7A 

https://www.haberler.com/bir-kesif-yapti-basina-gelmeyen-kalmadi-9196126-haberi/

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KasiRGamsi bunu yazdı

Bu olayı biliyorum yazık oldu bu adama

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek
    Mycity bunu yazdı
    KasiRGamsi bunu yazdı

evet bende baya üzüldüm, ara ara sitesine falan girip bakiyorum gelişme var mi diye

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    Mycity bunu yazdı
    KasiRGamsi bunu yazdı

Valka benim haberim yoktu ama bu adam bu kadar kredi çekebiliyorsa bunu kendisi de pek ala üretebilir ve satisini yapabilirdi. Biz de ondan alırdık.. çok üzüldüm başına gelenlere..

Ne Mutlu Türk Doğana..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu adam ne yapmış ben anlamadım... İnternet sitesinde ya da YouTube kanalında bir sunum vesaire bulamadım. Sadece bir cisim var ve dönüyor. Ne yapıyor, benzerlerinden farkı nedir, ne iddiası var, neyi daha iyi yapıyor, hangi prensiplere dayanıyor? Bilen, anlayan var mı?

ben de sevgiden yanayım...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

Arkadaşlar bu adam ne yapmış ben anlamadım... İnternet sitesinde ya da YouTube kanalında bir sunum vesaire bulamadım. Sadece bir cisim var ve dönüyor. Ne yapıyor, benzerlerinden farkı nedir, ne iddiası var, neyi daha iyi yapıyor, hangi prensiplere dayanıyor? Bilen, anlayan var mı?

normal rüzgar tribünlerin de rüzgarin yönü hızı na bagli değişkenlik göstiyor. bu arkadaşin yaptigi rüzgar hangi yönden ve hangi hizda gelirse gelsin sürekli dönmesini elektirik üretmesini sağlıyor

Toplam Hit: 3696 Toplam Mesaj: 29
waterlily sudan elektrik rüzgardan elektirik