Dergi Çıkarmak İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar, bir arkadasim dergi cikaracak, yazilar bir hafta icinde eline gececekmis. Dergi tecrubesi olanlar ya da bu isten anlayanlar yardimci olabilir mi? 

Hangi programla yazilari duzenleyip bir araya getirebilir hangi formatta basim yapiliyor? Bana sordu benim pek bilgim olmadigi icin size danisayim dedim.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Adobe indesign

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

coreldraw

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

illustrator :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Dostum arkadasin basmayacak ki. Word de basimhaneye teslim edicek sayfa sayfa standart bi font ve resimleri ile birlikte.

Basimhane ya ilistrator yada corel kullanacak dizayn ve sablon icin.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam CMYK renkleri kullansin. Sheet web baski veya narrow web baskida RGB kullanilmaz

Baski ofset baski yapacaktir ve RGB ile yapmazlar. PDF olarak versin. Layerlere gore kalip cikarmak gerekebilir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Hocam CMYK renkleri kullansin. Sheet web baski veya narrow web baskida RGB kullanilmaz

Baski ofset baski yapacaktir ve RGB ile yapmazlar. PDF olarak versin. Layerlere gore kalip cikarmak gerekebilir

Hocam Baskı Kalitesinde  pdf olarak çıktı alırlarsa rgb cmyk fark etmeyecektir. PDF otomatik cmyk'ya çevirir.

En kolay ve hızlı Indesign programında yaparsınız. Ancak hocam hiç bilmiyorsan bu programı birisine yaptırmanı tavsiye ederim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Ozgur yazilim scribus kullan hocam. Iki yildir okul dergisinde onu kullaniyorum, ciktiyi .pdf olarak matbaaya veriyorsun o kadar. Son derginin boyutu 300 dpi'da 500 MB kadar olmasa buraya ornek olarak eklerdim.

vatandaşa kafam girsin!..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-M-D
    C-M-D's avatar
    Erkek

Hocam arkadaşının kendini geliştirmesi için 1-2 gün online sayfalarda biraz çalışsın bence. Bu yöntem hem üşengeçlik için hem de görsel hafızayı geliştirdiği için iyi bir seçim olur bence. Sonu. olarak arkadaşın buradalarda takılırsa dergi nasıl oluyormuş, nerede ne yazılıyormuş, fotoğraf dizaynı nasıl oluyormuş gibi onlarda soruya cevap bulabilir

Online işlem için de joomag.com' u tavsiye ederim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

indesign direkt bu işlere yönelik illustrator/coreldrawdan ziyade

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

Hocam Baskı Kalitesinde  pdf olarak çıktı alırlarsa rgb cmyk fark etmeyecektir. PDF otomatik cmyk'ya çevirir.

En kolay ve hızlı Indesign programında yaparsınız. Ancak hocam hiç bilmiyorsan bu programı birisine yaptırmanı tavsiye ederim.

Katılıyorum. bende indesign tavsiye ederim. Ayrıca pdf olarak vermek yetmez her zaman, mizanpajı word ile düzenlenip pdf olarak baskıya gönderildiğinde karakter kaymalarını falan çok gördüm :) Font kilitlenmesi diye bir muhabbetten bahsetmişlerdi, tam olarak teknik detayını bilmiyorum. Bu yüzden indesign.

Gerçi çok sayfalık birşey değilse çalıştığınız matbaa bu işleri halledebilir.

Toplam Hit: 2597 Toplam Mesaj: 22
program dergi basım