folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Deri Ceket Kokar Mı?

Deri Ceket Kokar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar ilk defa Deri ceket alacağım herkes çok pis kokar diyor. hevesim var deri giymek istiyorum fakat almadan hevesimi kaçırdılar. cidden bu kadar fazla kokuyor mu? parfüm sıksak kokusunu bastırıyor mu yoksa deri ceket kokusu ile parfüm kokusu karışıp iyice berbat bir kokumu yayılıyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Valla derisine göre değişirmi bilmem ben mangodan aldım uzun süre önce burnuna değdirip koklamadığın sürece kokusunu alamıyorsun. Ama benim ceket sert ve kalın bilmiyorum fark edermi

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

derinin orjinalinde naturel bir koku vardır :) rahatsız etmez merak etme... birsürü işlemden geçiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Kötü kokmaz, tersine güzel kokar. parfüm sıkarsan bahvedersin.

mango/koton'dan alacaksan suni deri zaten. kokmaz

alacaksan orjinal kuzu derisinden ceket al yada uzun ceket diktir, güzel oluyor.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

hocam o pis kokar diyenler gercek deriyi ya gormemişler yada harbi fakirler:) gercek deri ceket bi kimyasal deymesse eger cokda güzel kokar ben burdayım der bakımını yparsan 10 senede girsin 20 senede alacaksan orjinal bişeyler bak mesala derimod a bak yada birazdaha para varsa matraş a bak hacım.

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

10 senedir deri ceket kullanirim. Kokmaz. Deriye göre 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

deri  kendiliğinden kokmaz . çok az bir kendi kokusu vardır oda burnunu dayayıp iyice koklamadan duyulmaz.

ama

sen çok terliyorsundur terinde kokuyordur o ayrı . bazısı şansız olur o konuda sabah yıkanır öğlen leş gibi dir :(

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ben biraz peşinde koştum. dericileri dolandım filan. küçük baş hayvan derisi yumuşak oluyor ve kokuyormuş. büyük baş hayvan derisi kalın olup, pek koku yapmıyormuş. yalnız kalın olanları, yazın giymek pek problem. ben tek parça, eksiz kanatlar, kollar, ve sırt olarak deri, iç kısmı, bez yada saten astar olarak, yaptırmayı düşündüm, yaz kış giyme için :D. fiyatlar 500den 1K ya kadar gidiyor. arada bir bildiğin deri gibi bakımını kremini uygulayacaksin filan dediler. tabi ben hakim yaka, cepleri filan içeride olsun, izleri olmasın istedim. boy olarakta, drop 6 yada 8 olacak şekilde.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    laynnn XD

RitmFarbRacourci tarafından 28/Nis/16 23:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Beyler mesela şunu alsam nasıl?

http://www.derimod.com.tr//erkek-dericeket-mont-siyah-15wge61491m11l-p

bu sitede niye az bilgilendirme var ki ne derisi olduğu bile yazmıyor. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Beyler mesela şunu alsam nasıl?

http://www.derimod.com.tr//erkek-dericeket-mont-siyah-15wge61491m11l-p

bu sitede niye az bilgilendirme var ki ne derisi olduğu bile yazmıyor. 

EDİT: Yetiştim sanırım...

Öncelikle soruna cevap vereyim; hakiki bir deri ceket koku yapar. 

Şimdi açıklama kısmına gelelim; ''koku'' olarak bahsettiğin şey nedir ? Ölü hayvan kokmuyor elbette ama derinin o kokusunu alacaksın. Özellikle hava nemliyse veya ceket yağmur yemişse o koku burnuna gelir. 

Benim babam 30 yılı aşkın süredir dericilik yapıyor ve benim de ufaklığım yazın atölyelerde çalışarak geçti. Ayıptır söylemesi bir araba parasını cekete vermişimdir ama pişman değilim. Deri ceket asla ve asla eskiyen bir şey değildir çünkü.

Şimdi asıl konuya, öğütlere gelelim; asla ve asla Derimod ve türevi mağazalardan ceket alma. Türkiye'de satış yapan dericilerin hepsi kalitesiz mal kullanıyor. İthal edilenlere lafım yok ancak, 1500 tl verip alacağın ceketin derisi %1000 garanti ederim ki kalitesiz olacak.

Eğer İstanbul içinde ikamet ediyorsan, Zeytinburnu'nda oturuyorum, deri imalathanelerinden tanıdıklarım var, istediğin veya istediğine yakın bir modeli numunelerden bulur alırız istersen. Fiyatlar ise 1000 tl ile 700 tl arasında oynar.

Son olarak, özellikle kaliteli dana derisi bir ceketi giyip asla rahat edemezsin. İlk denemede asla buna bakma. Ceketin modeline, rengine ve dikişlerine bak. Eğer anlayabilirsen, ışığın bol olduğu bir yerde kalıplarınların yönüne de bakabilirsin. Bu etkenler malın kalitesini gösterir. Neden rahat edemeyeceğine gelirsek, ben yeni satın aldığım deri ceketlerimi yatağımın altına buruşturup koyarım ve günlerce ezerim. Çünkü dana derisi sadece giyinmekle 1 yıldan aşşağı rahatlamaz, vücudunun yapısına uymaz. Zamanla dirsek, sırt, omuz ve yaka kısımları senin vücudunun şeklini alır ve sanki sana göre dikilmiş bir ceket giyiyormuş hissine kapılırsın. Tekrar ediyorum, hakiki deri ceket asla eskimez, aksine şekil ve renk değiştirir.

Eğer zımparalanmış bir dana dersiyse daha çok konu alabilirsin. Parfüm kullanımından dolayı da koku biraz karışabilir ama temizliği çok basittir. Gİdersin bir yerden ufak bir kutu vazelin alırsın, nemli bir bezle ceketin tüm yüzeyine yayar, ovalarsın. Daha sonra vazelini ceketten silmeyeceksin ve o vazelini emecek. Mesela 1 gün dinlendirdikten sonra yine nemli bir bezle iyice temizleyeceksin. Pırıl pırıl olur ve ilk günkü gibi kokar. Herhangi bir problem çıkarmaz.

Gelgelelim ceketin nubuk veya süetse asla vazelin sürme. Ceketin canına okursun. O tür malzemeleri deri lostralarına götür. Sen uğraşma, temizleyemezsin.

Türkiye şartlarında, hava şartları değişken olduğu için en güzel tercih dana derisidir. Eğer hafif takılıyorsan da koyun. Süet, kürk veya nubuk bakımı zor olan malzemelerdir. Uğraşamazsın.

Deri adı altında satılan 3. kalite malzemeler veya suni derilerin piyasa fiyatları ortalama 500 - 1000 tl'dir. Eğer hakiki deri alacaksanız ve bunu piyasadan temin edecekseniz, 2000 tl'lik etiketi görmeden niyetlenmeyin. Ayrıca bilindik markalara da asla güvenmeyin. Sadece malzeme değil, dikim için tasarladıkları kalıplar ve modeller de bok gibi. En ucuz düğme, en ucuz fermuar, en ucuz ip, en ucuz astar ve en ucuz modelist. Sonuç olarak 2 adımda bir aynı ceketi başkasında görürsünüz.

İstanbul içi deri ceket satın almak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir, direk imalathanesinden satın alım için yardımcı olurum.

Ayrıca kendi koleksiyonumdan bir kaç örnek paylaşayım, fikir olsun. :)

Selametle.

FARKI GÖREBİLMEK AÇISINDAN 2 TANE DE SUNİ DERİ CEKET EKLEYEYİM

NaZi_ tarafından 29/Nis/16 02:13 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
Toplam Hit: 5688 Toplam Mesaj: 40
deri ceket