folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Ders Çalışamamaya Çözüm Önerilerim

Ders Çalışamamaya Çözüm Önerilerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

Aslında benim değil öneriler netten okumuştum bi ara işe yaradı gaza getirdi belki başkalarınada yarar diye aklıma geldi paylaşıcam bi kaç şey başka

taktikleri olanlarda yazsın derleyelim.

-Odanızın duvarlarına sizi gaza getirecek yazılar yazın.Sizi ciddi anlamda motive edecek tarzda.Ben ders yapamadığım zamanlar kitaplarıma hukuk için

günde 4 saat yeter falan yazıyodum.Veya yapanlardan eksiğim ne yazardım. Bunları okudukça farkında olmadan düşünürdüm.Kendi özlü sözlerim bile oldu

:D Bey demek için yat bey denilmek için çalış falan :D:D

-2 sayfa yazı yazacaksınız.10 yıl sonra ben başlıklı yazılar.Birisinde lise mezunu 10 yıl sonraki sizden diğerinde istediği işe sahip 10 yıl sonraki sizden

bahsedeceksiniz sonra ikisini okuyun kendi yazdığınız yazılar arasındaki farka şaşacaksınız.Okumamış halde acımasız olun bence yazarken çünkü lise

mezunu evde oturduğunuzda hayat dahada acımasız olabilir alışmak lazım :)

-İnsanların bakış açılarınıda yazın bir kağıda önemsemeyen olabilir aslında ama kız isterken bile farkeder.

bknz: babanızın oğlumun 800 lira maaşı var demesi

: Boru gibi avukat oldu gelin oğlumu siz benden isteyin demesi :D:D :P

Aslında bu yazdıklarım saçmalık olarakda gelebilir ki inanın saçma diyip geçene gönül koymam 100 kişiden birine bende yaptığı etkiyi yapsın buda bana yeter.

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

kim ne derse desin insanın içinde olucak çalışma isteği mesela ben hiç ders çalışmam ama başarılı bir öğrenciyim çalışırsam farklı olur biliyorum ama içimde çalışma isteği yok olucağınıda hiç sanmıyorum :D

Allah Türktür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

bu dediklerini ortaokulda liseye hazırlanırken yapabilir ancak insanlar...

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

ershn bunu yazdı:
    -----------------------------

kim ne derse desin insanın içinde olucak çalışma isteği mesela ben hiç ders çalışmam ama başarılı bir öğrenciyim çalışırsam farklı olur biliyorum ama içimde çalışma isteği yok olucağınıda hiç sanmıyorum :D

ünide çalışmadan adam gibi bölüm kazandıktan sonra söyle hocam lise 3 ve lise sonda okul derslerinde bende yatarak gayet başarılı olmuştum.

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

hocam çalışmaya hevesin yoksa ve akıl basmıyorsa o dediklerin para etmez ne duvara yazı yazmak nede başka bişi :D mal olan daima maldır 

the man who gets tired after eating a ban
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

hani diyorsun yha onlardan eksiğim ne yhaf eksik var arakdaş madem eksiklik yok neden dünyada ki herkes bilim adamı değilde sayılı bilim adamları var demek ki eksik bişiler var :D 

the man who gets tired after eating a ban
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barispamuk
    barispamuk's avatar
    Erkek

ershn bunu yazdı:

hiç ders çalışmadan nasıl başarılı olabiliyorsun?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yns_berk
    yns_berk's avatar
    Erkek

ben 2006da liseden mezun oldum hatta 2005de diyebiliriz çünkü son sene stajda geçti, teknik lise bilgisayar bölümü, daha sonra iki yıllık bilgisayar programlamaya gittim yine sürekli çalıştım dışarda işte, okulla pek alakam olmadı, ve geriye dönüp baktığımda artık okumak için kendimde bişey bulamıyorum ne defter ne kalem, yazım inanılmaz derecede güzeldi herkes söyler, artık yazıma bakıyorum kalemden uzaklaşa uzaklaşa o bile çirkinleşmeye başladı, insan başka şeylere alışınca, bazı özellikleri kaybolur mu yoksa bu sadece bende mi böyle?

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

Arkadaşın dediği gayet mantıklı bence. ama bu her durum için geçerli olmayabilir. Örneğin ciddi bi sınava hazırlanıyorsunuz ve vaktinizde dar normalin 2-3 katı fazla ders çalışmanız gerekıyor ki bu kapasıte sızde var ama bi süre sonra ders çalışmak artık baya sıkıcı ve streslı hale gelıyor normalden daha fazla çalışmak için normalden daha fazla motive olmak ve gaza gelmek gerekir

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

yns_berk bunu yazdı:

ben 2006da liseden mezun oldum hatta 2005de diyebiliriz çünkü son sene stajda geçti, teknik lise bilgisayar bölümü, daha sonra iki yıllık bilgisayar programlamaya gittim yine sürekli çalıştım dışarda işte, okulla pek alakam olmadı, ve geriye dönüp baktığımda artık okumak için kendimde bişey bulamıyorum ne defter ne kalem, yazım inanılmaz derecede güzeldi herkes söyler, artık yazıma bakıyorum kalemden uzaklaşa uzaklaşa o bile çirkinleşmeye başladı, insan başka şeylere alışınca, bazı özellikleri kaybolur mu yoksa bu sadece bende mi böyle?

herkezde böyledir.Paranın tadını okumaz en basitinden.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

tahref156 bunu yazdı:

hani diyorsun yha onlardan eksiğim ne yhaf eksik var arakdaş madem eksiklik yok neden dünyada ki herkes bilim adamı değilde sayılı bilim adamları var demek ki eksik bişiler var :D 

Cevabı: Herkez bilim adamı olacak kadar calısmadıgı için.

Ben inanıyorum ki insan beyinlerininin doğuştan gelen özellikleri arasında cok cok büyük farklar yok.Kişinin beyni daha çok cocukluk döneminde ve onu kullanımına göre şekil alıyor.Kapasite olayı var o ayrı ama dediğim gibi bilim adamlarının standart bir insan zekasından çok çok büyük farkları yoktur doğduğu anda sonradan gelistirmiş olabilirler.

@barispamuk

Öle bişey yok hocam ben yıllardır öğrenciyim ben hep yatıyom cok başarılıyım takdir alıyom sınavlardan kopyasız dalaveresiz 90-100 alıyom diyen adam apaçık yalan sölüyordur cok kere şahit oldum adam eşek gibi calısıyor yok hic calısmıyom yok yatıyom ama 10 numarayım falan hikaye bunlar ( üstün zekalı olan arkadaşlar varsa bu dediğim sınıfa girmez ;)  )

Toplam Hit: 2801 Toplam Mesaj: 19