folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Devletim Hasta Olma Yoksa ......... Diyo

Devletim Hasta Olma Yoksa ......... Diyo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meander
    meander's avatar
    Erkek
    Sağlık kuruluşlarından alınan katkı paylarında yeni düzenlemeye gidildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Tedavi Katılım Payının Uygulanması Hakkında Tebliğ'e göre, kapsama dahil kişilerin sağlık kurum ve kuruluşlarındaki ayakta tedavilerine ilişkin hekim ve diş hekimi muayenelerinden birinci basamak sağlık kuruluşları ve aile hekimliği muayenelerinde 2 lira, ikinci ve üçüncü basamak resmi sağlık kurumlarında 8 lira, özel sağlık kurumlarında 15 lira katılım payı alınacak.

Önceki düzenlemede, muayene katılım payları ikinci basamak resmi sağlık kurumlarında 3, eğitim ve araştırma hastanelerinde 4, üniversite hastanelerinde 6, özel sağlık kurum ve kuruluşlarında 10 lira olarak uygulanıyordu.

Birinci basamak resmi sağlık kuruluşlarında yapılan muayene ile aile hekimliği uygulamasına geçilen illerde aile hekimi muayenelerinden katılım payı alınmıyordu.

Kapsama dahil kişilerin ayakta tedavilerinde hekim ve diş hekimi muayeneleri sonucunda reçete düzenlenmemesi veya reçete edilen ilaçların temini amacıyla eczanelere müracaat edilmemesi durumunda birinci basamak sağlık kuruluşları ile aile hekimliği muayenelerinde katılım payı alınmayacak.

İkinci ve üçüncü basamak resmi sağlık kurumları ile özel sağlık kurumlarındaki muayenelerde ise katılım payı tutarlarında 3 lira indirim yapılacak.

imza meander
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAXION
    HAXION's avatar
    Erkek

Siyaset ile ilgili bir konuyu Asp / Php / Cgi / Perl başlığı altına açmışsın..

Aferim bunu nasıl becerdin merak ediyorum ?

Silinir bu konu.. O yüzden cevap yazmayacağım..

Bu forumda AKPARTİ ye çakmak moda, ama bu konu hakkında güzel cevaplarım olacaktı...

Ama bu konu silineceği için uğraşmaya değmez..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

düzenleme doğru diyen zihniyete şaşarım yine devlet hastaneleri dolup taşacak düzgün hizmet verilmyecek

parası olan özelde adam gibi muayene olacak olmayaan geberip gidecek  

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Afyonda başıma gelen olayı anlatayım

apandist ameliyatı olalı 6 ay felan oldu yatıyorum sonra karnıma bir ağırı girdi çok fena acile gittim beni cerahha gönderdiler ayakta duramıyorum

sonra sıra bekledim bir başıma 2 saat sıra geldi doktur tahlil istedi dedim dostor bey çok ağırıyor acil olmazmı biraz burdaki herkesin acil dedi gittim labaratuvara bir kuyruk var rahat 50 kişi gittim anlattım durumu sıraya gireceksin dedi sıranın sonu görünmüyo  sonra röntgene gittim öğleden önce alımlar bitti v.s

en son doktorun yanına gittim senin gibi dosturun diye saşmaya başladım tahrir kağıdını buruşturup yüzüne fırlattım çektim gittim bizim üniversitenin hastanesine

onlarda dediler randevu sistemi çalışıyoruz bana 10 gün sonrasına randevu veriyo :D

neyse gittim yurda ağırılar içinde uyumuş kalmışım bir uyandım birşey kalmamış  okadar kötü değilmiş 

ama şunu anladım eğer afyonda acil bir kaza felan geçirsem demek öldüm 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Turp gibi babaname alzheimer diyen ve 2 kutu 2 milyarlık reçete yazan doktorun amk demek istiyorum :S

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:
    -----------------------------
    Turp gibi babaname alzheimer diyen ve 2 kutu 2 milyarlık reçete yazan doktorun amk demek istiyorum :S

göz kanalı tıkalı anneme bişi yok diyip sadece normal bi operasyonla iğne tedavisi yapan

tüp bile takma zahmetinde bulunmayan dokturon mına kii..

demek istediğim olabilir bunlar istisna gittiğin doktoru bileceksin bu sektordeyim diye rahatım ama

halk öyle deil kulaktan dolma bilgiyle gidiorlar heryyere 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Kardeş sorun değil o kısmı babam gitti dedi doktora hangi tespitten dolayı bu ilacı verdin doktor bişi diyemio adam yaşlı başlı opr. devletin malı hesabı var ya o kadar para getiren yer özelleştirildi asıl bu sağlık sektörü özelleştirilecekti onların yerine...

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tariqat_Sapiii
    Tariqat_Sapiii's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

Afyonda başıma gelen olayı anlatayım

apandist ameliyatı olalı 6 ay felan oldu yatıyorum sonra karnıma bir ağırı girdi çok fena acile gittim beni cerahha gönderdiler ayakta duramıyorum

sonra sıra bekledim bir başıma 2 saat sıra geldi doktur tahlil istedi dedim dostor bey çok ağırıyor acil olmazmı biraz burdaki herkesin acil dedi gittim labaratuvara bir kuyruk var rahat 50 kişi gittim anlattım durumu sıraya gireceksin dedi sıranın sonu görünmüyo  sonra röntgene gittim öğleden önce alımlar bitti v.s

en son doktorun yanına gittim senin gibi dosturun diye saşmaya başladım tahrir kağıdını buruşturup yüzüne fırlattım çektim gittim bizim üniversitenin hastanesine

onlarda dediler randevu sistemi çalışıyoruz bana 10 gün sonrasına randevu veriyo :D

neyse gittim yurda ağırılar içinde uyumuş kalmışım bir uyandım birşey kalmamış  okadar kötü değilmiş 

ama şunu anladım eğer afyonda acil bir kaza felan geçirsem demek öldüm 

Onun Aynısını Adana'da yapacaklarda Bende Görecem :D auhahahah Doktoru ve Başhekimi Zırhla kasaturayla kovalamazlarsa bana adana puk atsın :D Çok Oldu Öylee Olaylar :) Hep Zırh , Hep Çevik Kuvvet , Hep Jandarma :D ve Olay Kapanıp Özür Dileniyor :D kajfkljafkja

Evli,Mutlu,Çocuklu (H) 70 Milyonda 1... Yapıcak Bişi Yok !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:
    Kardeş sorun değil o kısmı babam gitti dedi doktora hangi tespitten dolayı bu ilacı verdin doktor bişi diyemio adam yaşlı başlı opr. devletin malı hesabı var ya o kadar para getiren yer özelleştirildi asıl bu sağlık sektörü özelleştirilecekti onların yerine...

işte onun için bu özel hastanelere muayane ücreti çıkaran zihniyetin ... :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek
    devlet hastanesine gidince hastalıgım 2 kat artıyor:S

...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    başı ağrıyan, iftarda yemeği fazla kaçıran acile koşuyor kardeşim herhalde kalabalık olur :/

Naber la?
Toplam Hit: 3805 Toplam Mesaj: 27