Digitalocean Windows Server Kurmak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Sa Müridler, biliyosunuz cloud server olarak DO yanlızca linux alternatifleri ile droplet oluşmanıza izin veriyordu.

Reddit'teki elemanın biri şöyle bir method paylaşmış: https://www.whatuptime.com/installing-microsoft-windows-onto-digitalocean-droplet/  anlayıp çözebilen varsa bizede gösterebilirmi?

Kernel_Panic tarafından 30/Kas/16 19:12 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

hai tam olarak neyi anlamadin?

takıldıgın yeri sorarsan yardimci olabilirim.

onun haricinda adamlar mukmemmel bir dokuman hazirlamis.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

digitaloceanın  iso yu  sistemi kurmak ve configure edilmesi için açtığı gui özelliğin yanında açtığı işlemlerini core olarakda yürütmeni sağlayan shell konsoldan kendi windows isonu yüklüyorsun bir nevi eleman sistemi bypass etmenin yolunu bulmuş aslında başarılı bir durum  

DO üzerinde yüklü kuponum beleş hakkım vs varsa kasabilirim  ama yoksa sıfırdan  neden bu kadar kasayım ki vultr den açarım 
    yarın öbürgün farkedip kapatmayacaklarının gararntiside yok 

SeRDaR tarafından 30/Kas/16 19:23 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

digitaloceanın  iso yu  sistemi kurmak ve configure edilmesi için açtığı gui özelliğin yanında açtığı işlemlerini core olarakda yürütmeni sağlayan shell konsoldan kendi windows isonu yüklüyorsun bir nevi eleman sistemi bypass etmenin yolunu bulmuş aslında başarılı bir durum  

DO üzerinde yüklü kuponum beleş hakkım vs varsa kasabilirim  ama yoksa sıfırdan  neden bu kadar kasayım ki vultr den açarım 

kanka 512 mb ram de performans verecegini sanmiyorum.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

kanka 512 mb ram de performans verecegini sanmiyorum.

aynen win 7 nin bile minimum gereksinimi 1 gb  zaten xp yüklersin :)
    o açıdan hiç değerlendirmedim  yüksek paketi seçer süreyi azaltır kullanır hakkı varsa 3-5 ay işte 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Güzel ama ne kadar açık kalır acabA. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Windows server bana da lazım ya google baba vermiyor freelerden aynı CC ye sanal kart da oluşturdum bi şekilde anlıyor o sanal kartın kullanıldığını ...

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

" | " Karekterini bi türlü giremedim bunu sanal klavyeden kabul etmedi yani. Url giremiyorum.

Kernel_Panic tarafından 30/Kas/16 20:31 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı

" | " Karekterini bi türlü giremedim bunu sanal klavyeden kabul etmedi yani. Url giremiyorum.

o çizgi ben de de sıkıntı oldu. Digital oceanda konsola yapıştırma işi şu şekilde yapılıyor. Console üzerinde iken tam ekran yapıyoruz.(Yandex Browsera göre) Siyahlığın alt kısmına doğru sağ tıklayarak öğeyi incele dedim. Ardından yukardaki console olan yere https://gist.github.com/croepha/7b53f211ae4be3c526c3 bu linkteki alt kısımdaki minified versiyonu yapıştırdım. Yukarda js penceresi açıldı. yapıştırınca direkt ekledi. Şu anda kurmaya devam ediyor. Bakalım

seyhzade tarafından 01/Ara/16 02:47 tarihinde düzenlenmiştir

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Mükemmel bir açık olmuş. Neyse vultr'da direk kendiniz iso ekleyebiliyorsunuz :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Windows Server 2012 R2 kurdum vps'e ancak şu aşamada tıkandım. İnternet erişimi için IP yapılandırması konusunda yardımcı olacak bir mürid var mı? 

Manually Configure Your Droplet’s IP Address – Unfortunately due to the nature of DigitalOcean’s network configuration you will need to manually configure your assigned IP address(es) inside Microsoft Windows in order for your Droplet to access the internet.

Microsoft’s Guide – https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd163570.aspx

You may locate your Droplet’s Public IP Address, Subnet Mask & Gateway at the very bottom of your Droplet’s console window.

In addition to configuring the Public IP Address, Subnet Mask & Gateway you will also need to configure DNS servers. We have provided the following DNS server IP addresses for your convenience, however you may use any DNS servers you desire.

Preferred DNS Server: 208.67.220.220
    Alternate DNS Server: 8.8.8.8

Kernel_Panic tarafından 04/Ara/16 20:31 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 5561 Toplam Mesaj: 42
digitalocean windows server 2012 r2 cloud server server 2016