folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dindarlar Atatürk'ü Neden Sevmez ?

Dindarlar Atatürk'ü Neden Sevmez ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Mukan bunu yazdı:
    -----------------------------

Hz. Atatürk (S.A.V*)'ü sevmeyen ölsün diyelim konu tatlıya bağlansın.

*: Allah'ın selamı O'nun üzerine olsun.

senin yaptığın ironiyi yesinler..

dinciler cahildir geri kafalıdır demiyim diyorum ama yırtık donlara sığmıyorsunuz taşıyorsunuz maşallah.

yaptığın ironi(!) ile peygamberini zihninde ne kadar basit bir yerde tuttuğun anlaşılıyor, zaten sizin "yeağ abi ya varsa? benim kaybım olmicak cennete gidicem heahağa" gibi allahı bile kandırmaya çalışan içten pazarlıklı, gelişmemiş zavallı düşünce(!) yapınız ile mantıklı bir iş yapmanızı kimse beklemiyor.

şimdi git yat rüyanda belki bikaç huri görürsün.

Ehl-i Byte
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukan
    Mukan's avatar
    Erkek

trampfd bunu yazdı:

Mukan bunu yazdı:

Hz. Atatürk (S.A.V*)'ü sevmeyen ölsün diyelim konu tatlıya bağlansın.

*: Allah'ın selamı O'nun üzerine olsun.

senin yaptığın ironiyi yesinler..

dinciler cahildir geri kafalıdır demiyim diyorum ama yırtık donlara sığmıyorsunuz taşıyorsunuz maşallah.

yaptığın ironi(!) ile peygamberini zihninde ne kadar basit bir yerde tuttuğun anlaşılıyor, zaten sizin "yeağ abi ya varsa? benim kaybım olmicak cennete gidicem heahağa" gibi allahı bile kandırmaya çalışan içten pazarlıklı, gelişmemiş zavallı düşünce(!) yapınız ile mantıklı bir iş yapmanızı kimse beklemiyor.

şimdi git yat rüyanda belki bikaç huri görürsün.

trampfd Karnesi:

Türkçe okuma ..................... 3,5'tan 4

Türkçe anlama .................... 1

Okudun bari anlamaya çalışsaydın. Beni pipiye benzetmeni yanlış anlamana veriyorum. Bu aralar keyfim yerinde her şeye kızmıyorum. Huri konusunda ciddiysen hemen yatayım.

Hakkımda atıp tutan birine rastlarsanız pm gönderin log ve görüntü kazanın. İster atın ister tutun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BoRn2beBaD
    BoRn2beBaD's avatar
    Erkek

Dinciler din ister.Atatürk layiklik ve bilim ister.Bu kadar basit.

Kısmette varsa uçmak engel değil,balık olmak !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

BoRn2beBaD bunu yazdı:

Dinciler din ister.Atatürk layiklik ve bilim ister.Bu kadar basit.

Atatürk din mi yasakladı ki

söylemek istediğin bence dinciler şeriat ister Atatürk modern devlet yapısı olan Cumhuriyeti ilan ettirir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

sevmiyorum ama saygım var = götüm söylemeye yemiyo

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

Yeni herşeye karşıdıırlar.

Onlar için yeni olan herşey dinin elden gitmesidir.

Şimdi Mevlana belgeseli izledim orda da Şems ' i kovalayanlar, bunlarla aynı insanlardır. Damat ferittirler, ingiliz mandası cemiyetidirler, etraflarında onlarca insan ölürken kılını kıpırdatmayan, gazze için şov yapanlardır vs vs vs bir sürü şey yazarım ancaaaak

en önemlisi

ateist olduğunu düşündükleri birinin, kendi götlerini kurtarmış olmasını hazmedemeyen insanlardır, Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmeyenler...

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    multiyano
    multiyano's avatar
    Erkek

valla ben cok insan tanidim sofi dergahcilar  ve suanda australia  yasiyorum benim patronum asirici dinci surekli dini sohbetler yapmaktayiz  ataturku pek sevmiyorlar  sanki biraz nedeni  bazi aydin dedigimiz yavsaklar insanlara ilah gibi tabinacak biri gibi lanse ediliyor ata hasaa oyle bisey olamaz zaten ama din adina bende pek biseyler yaptiginiz duymadim

yasli bir amcadan sunu duydum 60 70- yaslarindaydi ataturk sence nasil bir insandi dedim bana verdigi cvp aynen su

sen bir adada kalsan bir kizla ne yaparsin dedi  hem  ..kersin hemde kurtarirsin demi dedi  evet olabilir dedim :)

haah dedi ista ataturkte  boyle yapti dedi bu ulkeyi dedi insanlarin bilmedigi cok sey var dedi. dikkat ederseniz egeer dine camilere  dini istismar edenlerin cogu ataturkcu dusunce dernekleri dir

kendi devletimde  ulkemde gurban oldugum o Turkiyeemde  ezanin bile sesi kistiriyorlar  Allah onlari  bildigi gibi yapsin ve rabbim   yuce Turk milletini  ve peygamber efendimizin ummetini ve alemi islami korusun ne diyim baska

bu tipseyleride basimiza bela eden israil abd ve ingiltereyide  helak etsin insallah butun dunyayi bu aq evlatlari karistiriyor hep ulkemizi icten yikmaya calisiyorlar

imza
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

dindar insanların Atatürk'ü sevmediği gibi bir iddia doğru değildir.Bazı dindarların hoşlanmadığı söylenebilir.Bunun sebebi ise onlara Atatürk'ün yanlış tanıtıldığıdır.Örnek vermek gerekirse bir insan içki içer diğer insanların da içmesini ister ve bunu laikliğin güvencesi olarak görür Atatürk'te içiyordu biz de içiyoruz "Atatürkçü olan içki içer" der.Oysa Atatürk onlara içki içerek laikliği koruyun dememiştir ancak bunu dindarlara anlatan pek olmaz.

Atatürk tartışmalarının temelinde devletten sağlanan rant yatar.Devleti elinde bulunduranlar rant ekonomisiyle zenginleştikleri ve geçindikleri için "ötekileri" devletten uzak tutmaya çalışırlar.Burada ötekilerden kasıt "Beyaz Türkler" hariç herkestir.Devletin ekonomik rantından pay almak isteyen dindarlar olduğu zamanlar "irtica,şeriat" yaygarası koparır onları mağlup ederler ve sistemleri tıkır tıkır devam eder.Oysa dindarlar rejimi değiştirmeyi filan düşünmezler.Tek düşündükleri  inancını özgürce yaşanabileceği bir ortamdır.Bunun içinde eğitimini almaktan tutun da çalışma hayatı vs vardır.Ancak beyazlar bunlara izin vermezler.Çünkü devletten kazandıkları rantı bırakırlarsa yokolurlar.

Bir de başörtüsü meselesi var.Başörtüsü müslümanlara farzdır ama beyazlar başörtüsünden nefret ederler.Onlara göre "çağdaş(!)" ülkelerde inançlara yer yoktur.Bugün Atatürkçü geçinenlerin büyük bir çoğunluğu islam düşmanlığı yapmaktadırlar.

Tüm bunların temelinde beyazların amerikayla ortaklaşa yürüttükleri ılımlı islam projesi vardır.Bu projeye göre müslümanlar dünya ekonomik sistemiyle çatışmayacak bir yaşam tarzında yaşamaları için dönüştürülmeye çalışılıyor.Bu da öncelikle islamın temel kurallarında reform yapmaya çalışarak icraa ediliyor.Mesela tv ye birisi çıkarılıyor ve diyor ki "kur'an da başörtüsü yoktur" işte bu müslümanların başörtüsünden sıyrılmaları için yapılıyor.Biri de çıkarılıp faizi farklı tanımlıyor ve diyor ki "günümüz bankaları dine uygundur" işte bu da müslümanların dünya sisteminin çarkları arasında yokolmasını sağlıyor.Müslümanları beyazlardan ayıran farklar yokedildiği zaman ılımlı islam projesi başarıya ulaşmış olacak.

En basit tabirle "islam düşmanlığının Atatürk maskesi altında yapılması" sayesinde ister istemez bir hoşlanmama yaratılıyor.Adamın biri Atatürk filmi çekiyor ve kendisini Atatürkçü olarak tanımlıyor ama çektiği filmde bir tane bile dini sahne yok.Oysa Atatürk camide vaaz vermiş meclisi kur'an okuyarak açtırmış,kur'an ı tercüme ettirmiş ve daha birsürü dini hassasiyet göstermiştir.Ancak bunlar beyazlar için tehlikelidir.Onlar islamdan nefret ederler...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    destanition
    destanition's avatar
    Erkek

atatürkün yaşantısı sözleri hayatı hareketleri her şeyi islam dinine ters olduğu için

veya aşırı muhafazakar kesim öyle düşündüğü için..

gülme gidenin arkasından. gün gelir, elveda bile diyemezsin giderken... | Hayat fani, Ölüm ani....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Merkeziyetçilere mason deyip , hükümeti ele geçirdikten sonra ingilizlerin itliği vesilesiyle yahudilerle iş birliği yapmış olan arap milliyetçilerini anımsıyorum..

Türkleştirme hareketi bu ülkede herzaman önüne geçilecek bir olay haline getirildi.. Çünkü Türklük , Türkçülük dirilirse bu tatavaların hepsi yerlebir olacak..

Ne kürt sorunu adı altında pkk bölücülüğü ve kürtçülük kalır , ne de din adı altında arap milliyetçiliğini sentezlemek isteyenler kalır..

Atatürk'te sözleri ve icraatleri ile büyük bir Türkçü olduğuna göre , yeterince açıklıyor sanırım..

...
Toplam Hit: 18424 Toplam Mesaj: 102