folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dinle İlgili Bi Soru Kafam Karıştı Biraz

Dinle İlgili Bi Soru Kafam Karıştı Biraz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek
    laiklik le ne alakası var onu anlamadım bir...

ikincisi öyle acı çektirerek öldürün gibi bi ayeti görmedim Kur"an da

ama mezheb hocalarımız sünnet ve kur"an a dayalı olarak

büyük günahlar diye kitap hazırlamış. o kitapta aynı cins le ilişkiye girmek yani LİVATA zinadan sonra gelir. yani zinanın günah derecesi daha yüksektir orda.

bilgim bu kadar

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    illa bişi çıkaracanız demi?
    adam soruyor?
    bir cana bedelmi diye?
    laiklikte önüne geleni öldürme varmı?
    şuan ki dünya yani onu anlatmak istiyorum.
    o zaman böyle özgürlüğü benimseyen kurallar yok.
    her konuda çıkar böyle .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    laiklik din ve devlet işlerinin ayrılmasıdır bildiğiniz gibi. Yani ülkemize uyarlarsak Kuran ile yönetim değil de mantık ile yönetim. Oysa bilmiyorlar/görmüyorlar ki İslam dini mantık dinidir :)

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek
    acı cektırılerek oldurme olayı benım bildigim kadarıyla bir haywanla ilişkiye girenler için (at mesela) gecerli
    boyle bi durumda babası abısı yada nblm erkek bı akrabası herkesın içinde taşlayarak oldurmesı gerekıyormus

bana birisi anlattıydı nekadar dogru bilmiom

çocuktum,büyüdüm
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    öyle herkezin kuranda yazıyo dmeesine bakma git tevsir lerden kendin çıkar

tahribat.com a can feda
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    yok daha neler..aci cektirerek öldürün..ne demek bu ya..Allah aci cektirmesini cok daha iyi bilir..verecegi en büyük belayida musallat eder isterse..niye biz aci cektiriyoruz yada öldürüyoruz..öyle birsey olamaz ya dinimizde..Daha cok bu tür insanlari yola getirmek gerek ders vermek gerek..uzun lafin kısasi yardimci olmak gerek..öldürmek kolay...kazandirmak zor..hic birsey yapamiyorsanizda bu insanlardan uzak durmak gerek..livata olayinda lut kavmi tüm uyarilara ragmen devam ettirdiler münasebetlerini kendi aralarinda hatta yanilmiyorsam kadinlari biraktilar birbirlerine düstüler diyordu..iste bu yüzden helak oldular..ibret alinmasi icinde öylece birakildilar günümüze..ama görüyorum ki azginlik diz boyunu gecti...sonumuz hayir ola...
    böyle düsüncelerden kendini arindir...bir insan hakli bile olsa birisini öldürmeye hakkı yoktur...dogru olanda budur zaten..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GolgeleR
    GolgeleR's avatar
    Erkek
    Lut Peygamber Kavmine Birbiriyle İlişkiye girdikleri İçin Gönderildi.! Sonra Lut Kavmine Felaket için 3 Melek Gönderildi BUnlar Erkek kılığında geldiler ve cok yakısıklıydılar bunu gören erkekler o erkekleri istediler Hz.Lut'dan Sonra Bu 3 Melek O kavime Cok Büyük Bi Felaket verdi..

BAN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HEPKAHIR
    HEPKAHIR's avatar
    Erkek
    Cinsi Sapıklığın Cezası Nedir?

Cinsî sapıkların bazıları erkekle ilişki kuruyor, bazıları da hayvanla. Erkeğin erkekle, yahut hayvanla ilişki kurmasının İslâm hukukundaki cezası nedir?

Erkeğin erkekle cinsî ilişki kurması günahların büyüğü, hataların azîmidir. Böyle kimselerin bedenleri mikrop yuvası haline gelir, nefret ve tiksinti lâşeleri durumuna düşerler.

İslâm hukukunda livatanın cezası, bazı yerde idamdır, bazı yerde zina cezası gibidir. Bazı durumlarda da hâkimin takdir edeceği tazir cezası verilir. Tazir cezası, dâvâyı gören hâkimin takdirine göre çoğalır, azalır. Pisliğin mahiyetine göre cezanın derecesi de farklılık arzeder.

Hayvanla ilişki de kesinlikle haramdır.
    İmamların ittifakıyla böyle bir sapığa verilecek ceza, yine hâkimin takdirine göre azalıp çoğalan tazir cezasıdır. İmam-ı Şafiî Hazretleri bunun günahlığının şiddetine bakarak zina gibi ceza görmesi gerektiğini de ifade etmiştir.

Sapığın musallat olduğu hayvan eti yenen cinstense, etine bir haramlık gelmez. Ancak ibret olsun için hayvan kesilip mütecavizin tarlasına, yahut bir mer’aya gömülürse hikmetine uygun olur.

Şurası bir gerçektir ki, azgın nefsine uyup da böyle büyük günah ve hatalara mâruz kalan kimseler için herşey bitmiş, tevbe kapısı kapanmış değildir. Yapacakları samimi tevbe, istiğfar, dökecekleri sürekli gözyaşı, duyacakları derin pişmanlık Allah’ın afvına vesile olabilir. Yeter ki, tevbelerinde samimi olsunlar, hatalarını tekrar etmeme azminde ihlâslı ve imanlı bulunsunlar. Allah şirkten başka bütün günahları afveder. Şayet afve lâyık olacak kadar samimi pişmanlık duyarlarsa.

Kaynak: Yeni Aile İlmihali, Ahmed Şahin, Cihan Yayınları

dinde kafadan konuşmak insanı dinden çıkarabilir.bilmiyorsanız konuşmayın bilene sorun .nasıl bu forumlarda yapıyorsanız din konusundada aynısını yapın.ama malesef din konusunda türkiyede herkes konuşur korkmadan.selametle
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    Allah tan Umut kesilmez..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    ertan saol paylaştıın site için.wala tv de önünde kuran olan bi hoca sölüyodu lut kavmi olayını da bildiğim için öle düşündüm.(hoca zekeriya beyz gibi değildi yanlış anlamayın)

There is no life without struggle
Toplam Hit: 4700 Toplam Mesaj: 35