Diploma Fotokopisi Onaylatma ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

okuldan diplomanızı alırken 5 tane aslı gibidir yaptırma hakkınız var çoğu öğrenci bilmediğinden yaptırmıyor

bu hakkı nerede yazıyor söyleyebilir misiniz ?

bi yerde okumadım, mezun olduğum 3 üniversitedende bizzat yaptırdım

şimdi şöyle her okulun kendi tüzüğü yönetmeliği vardır.sizin okumuş oldugunuz yer 5 tane veriyorsa bütün okullar vermek zorunda diye bir şey yok.

Araştırdım ancak 5 tane hakkımızın oldugu yönünde bir şey bulamadım.

Varsa sevinirim.
    Lazım olursa olumsuz bir yanıt alırsam önüne koymak isterim.

şöyle birşey buldum sayıya bağlı kalmadan sınırsız bir şekilde alınabilir demek ki, benim okuduğum 3 farklı üni de 5 adetle sınırlı olduğunu söylediler

31 Temmuz 2009 tarih ve 27305 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. maddesi

"...istenen belgenin aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi, aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra ilgili görevli tarafından isim ve unvan yazılarak tasdik edilir..."

hükmünü içermektedir.

tüm devlet dairelerinde o zaman sınırsız şekilde alabiliriz,güzel :)

Teorikte heralde bende buna istinaden gittim mantığıma uymadi  ama ya tutarsa dedim :)

Milli eğitim kapaliydi. 

Nüfus müdürlüğüne gittim yapmadilar :) 

Yani tüm kurumlar kısmı yalan 

Bence okulundan onaylatırsan en mantıklısı olur her kamu kurumunda geçerli olabileceğini sanmıyorum et balık kurumuna gidip mühendislik diplomamı aslı gibidir yap dersen kendini bakırköyde bulabilirsin.

Kendi okulundan yaptırabilirsin tatilin geçmesini bekleyeceksin mecbur

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Pisibaliqi bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı
    Pisibaliqi bunu yazdı

okuldan diplomanızı alırken 5 tane aslı gibidir yaptırma hakkınız var çoğu öğrenci bilmediğinden yaptırmıyor

bu hakkı nerede yazıyor söyleyebilir misiniz ?

bi yerde okumadım, mezun olduğum 3 üniversitedende bizzat yaptırdım

şimdi şöyle her okulun kendi tüzüğü yönetmeliği vardır.sizin okumuş oldugunuz yer 5 tane veriyorsa bütün okullar vermek zorunda diye bir şey yok.

Araştırdım ancak 5 tane hakkımızın oldugu yönünde bir şey bulamadım.

Varsa sevinirim.
    Lazım olursa olumsuz bir yanıt alırsam önüne koymak isterim.

şöyle birşey buldum sayıya bağlı kalmadan sınırsız bir şekilde alınabilir demek ki, benim okuduğum 3 farklı üni de 5 adetle sınırlı olduğunu söylediler

31 Temmuz 2009 tarih ve 27305 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8. maddesi

"...istenen belgenin aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi, aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra ilgili görevli tarafından isim ve unvan yazılarak tasdik edilir..."

hükmünü içermektedir.

tüm devlet dairelerinde o zaman sınırsız şekilde alabiliriz,güzel :)

Teorikte heralde bende buna istinaden gittim mantığıma uymadi  ama ya tutarsa dedim :)

Milli eğitim kapaliydi. 

Nüfus müdürlüğüne gittim yapmadilar :) 

Yani tüm kurumlar kısmı yalan 

Bence okulundan onaylatırsan en mantıklısı olur her kamu kurumunda geçerli olabileceğini sanmıyorum et balık kurumuna gidip mühendislik diplomamı aslı gibidir yap dersen kendini bakırköyde bulabilirsin.

Kendi okulundan yaptırabilirsin tatilin geçmesini bekleyeceksin mecbur

Ona karar verdim :)

Bu arada sizin dediğiniz çoğaltma işini internette çoğu kişi yazmiş. Hatta 10 tane gidip onaylattim diyen var.  

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 2846 Toplam Mesaj: 23
fotokopi aslı gibi onay diploma