folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Direksiyon Kursundan Sonra 50 Km Yol Gidebilir Miyim

Direksiyon Kursundan Sonra 50 Km Yol Gidebilir Miyim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

bence direksiyon dersinden sonra bir özel hoca bul seni 5 gün çalıştırsın. ondan sonra kendin karar verirsin.

ftw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

gitme tek serit yol  donduremezsin arabayi kalirsin oyle panik yapar insanlarda hic riske girme normal.yere gidin  normal yolu olan bir caybahcesine vs ille gitmek.istiyorsan.arkadaslar da demis zamanla kendine guvenin gelir tecrube ile yoksa yaş

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam yeni başlayan birisiyim tek şerit virajlı eğimli yolda yaylaya cıkacam diyorsun, allah korusun ama %80 yuvarlarsın arabayı şarampole.

Araba hakimiyeti, teker nerden döner, nerede ne kadar çevirmem lazım, yokuş kalkış, arabanın boyutları omuriliğe yerleşmeden, olay felakete döner allah korusun.

Hızlandırılmış kurs dediğinde, hocanın ayağında gaz var fren var debriyaj var, birçok noktada o devreye giriyor, üstelik hataları sıkıntıları söyleyecek birisi de olmadan tek başına, nasıl bi cesarettir bu :S

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Hocam yeni başlayan birisiyim tek şerit virajlı eğimli yolda yaylaya cıkacam diyorsun, allah korusun ama %80 yuvarlarsın arabayı şarampole.

Araba hakimiyeti, teker nerden döner, nerede ne kadar çevirmem lazım, yokuş kalkış, arabanın boyutları omuriliğe yerleşmeden, olay felakete döner allah korusun.

Hızlandırılmış kurs dediğinde, hocanın ayağında gaz var fren var debriyaj var, birçok noktada o devreye giriyor, üstelik hataları sıkıntıları söyleyecek birisi de olmadan tek başına, nasıl bi cesarettir bu :S

Bekara kari bosamasi kolaymis ondan =)

Isyerinden biriyle konustum onunla da calisacagin  ogrenemezsem. Isin asli bunu kafaya takmis durumdayim :)

Once kurs sonra  biriyle calisip oyle denerim :)

Yanliz yazilanlara bakiyorum da ailesini felakete goturen genc gibi hissettim kendimi.

Hani o kadar cahillik yapmayiz zaten,

Aslinda soru su olmaliydi, boyle boyle planim var ne kadar sure calismam lazim gibi...

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

hocam bende ilk bizim yayla yoluna girdiğimde peder vardı yanımda yolda senin dediğin gibi daracık yol tek gidiş tek geliş eski tip asfalt pederin bana dediği tek şey orta çizgiye yakın git öle yollarda yanından kamyon geçerken ürküp kenara yanaşma mıcıra kaptırırsın Allah korusun ,,

80 km hızı geçmeden gidebilirsin traktör felan sollarsın en fazla acele etmeden , benimda sana diyeceğim orta çizgiye yakın git en fazla yan aynan kırılır yeterki sağa meyil etme mıcırın sonu direk takladır çünkü

edit : yada hocam hiç deneme aradan bi 1 sene geçsin çünkü benim dediğim bu olay 1 1.5 senelik tacrübe edindikten sonraki şeydi ilk şehir içi trafiği tecrübesi şart herşeyden önce ehliyeti al bi önce

çıkma uzun yolla felan şimdi ,,,, 

piiiranha9242 tarafından 10/Eyl/15 22:28 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

benim cok yakın arkadaşım sıfır tecrübe  araba kullanma ile memlekete gidip geldi. ama memleket yolu otoban karadeniz yaylası değil.otobandan gidicem dersen gidersin yol düz bi skntı cıkmaz aslında yaylayada cıkarsın ama karsıdan araba gelirse panik yapabilirsin bide bizim oranın yaylalarının yolları bokum gibi dik bide yokusta debrijaını tam ayarlabilir misin araba kayarsa panik yapar mısın bence gereksiz biraz tecrübe kazanıp ögle denemelisin

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

O direk sana kalmış bir durum hiç araç kullanmayı bilmiyordum sadece kursun verdigi direksiyon egitimi ile ehliyeti aldıktan 3 gün sonra 900 kilometre yola cıktım ne kayboldum ne kaza atlattım ama kurs'daki hoca beni hep dag yollarına götürdü direksiyon egitimi için  egimli bol virajlı ve sert hızlı kullanmamı istedi sadece sınavdan onceki dersde 1 tur sınavın olucagı caddeye götürdü oda bursa fatih sultan mehmet caddesi baya kalablıktır.

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

dayı sen acele etme, hele 1 ay şehir içi falan dolaş bir arabayla. Öyle kursla falan öğrenilecek iş değil araba işi, kendin 2-3 ay sürdükten sonra aradaki farkı anlarsın zaten :)

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1) sınavı geçersen ehliyeti en az 1 ay sonra alabiliyorsun sonucun aynı gün açıklanmasına rağmen kurs emniyete dosya falan gönderiyor onu beklemen lazım.

2) kesinlikle yaylaya gidemezsin kendine güvende yetmiyor bu işte yayla yolu sakattır kaydırır hocam.

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

arabayi geri kacirmiyosan

viraj sonrasi cabuk topluyosan arabayi

serit cizgilerini kacirmiyosan

en basit bu hatalari yapmiyosan gidilebilir

Toplam Hit: 3549 Toplam Mesaj: 33
direksiyon