folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Diş Teli Taktırmak İstiyorum.Taktıranlar Ve Bilgisi Olanlar Varmı?

Diş Teli Taktırmak İstiyorum.Taktıranlar Ve Bilgisi Olanlar Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yaş sınırı yok diye biliyorum.

diş çektirmek çok zor değil tabii benimkiler gibi dişin yoksa benim alt en öndeki ufak dişlerin boyutu 2 cm civarında doktor 15-20 dakikada çekti buna rağmen ağrısı sızısı çok olmadı korkma

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

@Tekkeli takılırken ağrı olmaz ancak daha sonrasında dişlerin hareket etmeye başladıkça ağrısı çok fazla olur. ilk altı ay hızlı bir düzelme söz konusu olurken genelde sonrasında yavaşlar... ne kadar kalacağı diş yapına göre değişir 1 sene de olabilir 4 sene de... yalnız sürekli olarak hekime gideceksin ve kontrollere göre tellerin değişip duracak. diş çekimi konusunda çene arkın darsa ve arka dişlerin baskıları sonucu dişlerde çarpıklaşma mevcutsa duruma göre bir ya da iki diş çekilebiliyor. genellikle 20 lik dişler yamuk geldiği için öndeki dişleri itekler ve genelde en öndeki bir numaralı dişler döner. ancak 20 lik dişlerin yaptığı bu problem tellik bir duruma yol açmaz. 20lik dişi cektirmek de cene arkında yer açmaz öyle bir algıya kapılmayın.

dipnot dişlerin çekiminde sıkıntıya yol açan şey kron boyu değil kök şeklidir. bunu değiştirme şansınız da mevcut olmadığı için başa gelen çekilir. ancak bir film cektirip hekime giderseniz ve kök durumu rahat çıkmaya izin vermeyecek durumdaysa bir cene cerrahına giderek operasyon ile de aldırabilirsiniz...

@Lupin bunun yaşı yok ancak sgk kapsamında yapıtırılacaksa 18 yaşından öncesinde devlet diş teli tedavisini karşılarken 18 yaşından sonrasında estetiğe girdiği gerekçesiyle karşılamamakta.

@u235 yamuk diş çabuk dökülür diye birşey yok hoca bazen öyle hastalar geliyor ki diş bildiğin 90 derece dönmüş. napsın bunlar ölsün mü :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

valla hocam benimde dişlerim yamuk vampir gibi geziyoruz :D

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
Toplam Hit: 2184 Toplam Mesaj: 14
dişçi diş diş teli