Dışbank Reklamları....???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spec
    Spec's avatar
    Erkek
    Bi dergide okumushtum.. Marlboro paketini geliştirirken değişik panolar yaptırmış.. Panolarda da ayrı ayrı paket dizaynları. Panoları yol kenarına dikmiş.. her biri ayrı kilometrelerde.. İnsanlar sonra bunun hangisinin tu-tacağına uzaklık derecesine göre hangisinin akılda kalacağını tespit etmiş..
    Şöyle bi göz onune getirin... Marlboro paketini hayal edemiyen varmı.. Adamlar yapmış işte.. Şahsen ben nerde olursa olsun marlboro yu tanırım.. Göze hemen vurur... Designer a katılıyorum Cocacola da öyle.

Tanrı TÜRK'ü Korusun
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErKuT
    ErKuT's avatar
    Erkek
    Cola Turka"ya ulaşması imkansız,böyle bi reklamın...Reklamın iyisi kötüsü olmaz haklısın ama reklamında bi kalitesi vardır bende iyi kötü diyerek kalitesini kastetdim...Cola turka ile bu reklamın arasında dünyalarca fark var....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cureshut20
    cureshut20's avatar
    Erkek
    ben reklamcilik okumak istiyorum.
    hatta almanyada okumak istiyorum.
    arastiriyorum ama hersey dahada karisiyo.bu islerden cok iyi anlayan biri varsa yardim etsin kafayi siyiracam yakinda.tsk

Ne yaparsan yap, yapmadiklarin, yaptiklarindan daha degerlidir.Bide göte giren şemsiye açılmaz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    desally
    desally's avatar
    Erkek
    Dışbank reklamlarını anlamayan ve nefret edenler için İstanbul"un birçok güzide yöresinde Toplu Terapi merkezleri faaliyet göstermektedir. Aynı psikolojik tedavi merkezlerinde extra hiçbir ücret alınmadan, "Come on David, ezan okundu, seccadeni serdim.." sendromuna yakalanan Cola Turca şerbeti içicilerine de hizmet verilmektedir. herkeze acil şifalar.

Yedikule, Balıklı Rum Hastanesi Psikolojik Danışmanlık ve Terapi Merkezi 0212 512 14 55 pbx

Şişli Laix Paen Hastanesi, Psikiyatr Servisi 0212 221 14 58

Kadıkoy Acıbadem Hastanesi, Toplu Terapi Günleri (Çarşamba, Cuma 14:30) 0216 350 25 25

Nothing is beyond of control.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek
    corvetteTURK bunu yazdı:
    -----------------------------

reklamın iyisi kötüsü olmaz hafız...
    reklam reklamdır...
    en az cola turka kadar kitleye ulaştı heriflerinkisi de...

o zaman sende, bende, herkes bi reklam ajansı kursun.. kafamıza göre salak salak reklamlar yapalım.. soranlara da "akılda kalıyo ya" diyelim.. firmalardan 100 binlerce dolar reklam ücretleri alalım..

bundan kolay para kazanma yöntemi varmı?
    (senin teorine göre)

ben mesela şuan hiçbi dışbank şubesine gidipte tel faturamı bile yatırmam... ciddiyim.. çünkü çok lamerce bi tanıtım...

Sen Yenisin Galiba...... ۩ шшш.ŢдћяỉБהּŢ. םכм ۩
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Dışbank ı düşünüp yazı yazıyorsan reklam başarılıdır.Holy katılıyorum sana

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Scourge_of_God
    Scourge_of_God's avatar
    Erkek
    ben en cok futbol macını begendim
    artık onmuzdeki reklamlara bakacaz falan heh

Sc0ur9e 0f 90d was here
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek
    reklamların biri hariç tüm bölümleri iiiiğreç
    ve de tiksinç
    güzel olansa otobüs duraklarındaki panolarda yazıyo "kaç tane dışbank reklamı var? açıklansın"

Bu niymiş la?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    daichi_kobayashi
    daichi_kobayashi's avatar
    Erkek
    Spec bunu yazdı:
    Adamlar sağlam reklam yapmışlar hajı... Siz ne derseniz deyin sonucta gıcıkta olsanız Kafanıza Dışbank yerleşmiş. Bu seriler halinde devam edecek sanırım..
    Dışbankkkkk reklamınıııııııı gördünmüüüüüüüü..

spec doğru söylüyor.
    ben halkla ilişkiler tanıtım bölümü 3.sınıf öğrencisiyim ve ajans press te staj yapıyorum.
    reklamın yapılmacı tüketiciye " aaa ne güzel ürün hemen alayım şunu" dedirtmek değildir sadece. Reklam, amacına göre birçok çeşide ayrılır. (tanıtma, hatırlatma,benimsetme falanfilan).
    bu dışbank reklamı da insanların kafasında yer etmek için yapılmış sadece.
    adamlar; akbank, iş bankası, garanti gibi dev şirketlerle mücadele edemiyorlar. Müşterilerin kendilerini hatırlamaları, isimlerini unutmamaları için bu tür bir reklam yaptılar.
    BU TÜR REKLAMLAR İKİ AŞAMALIDIR:
    1. aşamada; bu tip saçma sapan reklamlar yaparak isimlerini müşterilerin aklına kazırlar.Akılda kalma oranı akbank,garanti gibi dev şirketlerle aynı konuma gelinceye kadar bu reklamlar devam eder.
    2. aşamada; yani bu isim müşterilerin aklına tam oyurunca, bu sefer hepimizin bildigi türden tipik reklamlar yaparlar.
    DIŞBANK BU REKLAMLARDAN SONRA HEPİMİZİN BİLDİĞİ TİPİK REKLAMLARA GERİ DÖNECEK.
    AHA BURAYA YAZIYORUM:)) "daichi_kobayashi" demişti dersiniz:)

KAZANMAK İÇİN KAYBETMEYİ BİLMEK GEREKİR
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HapoelHaifa
    HapoelHaifa's avatar
    Erkek
    Dusunen adam in kafasi iyi calisiyormus.kafasizca hazirlamis.Goren de oha ne kadar salakca bir reklam diyecek ve aklina DI$BANK kazinacak.Olay bu kadar basit.Ama bana gore DAANNNN kek reklami daha bi hosh

Toso kairo kratiemai den sou tilefono me nihia kai me dontia mesa mou polemo se polemo, se polemo I anagi omos na se ksanado olo ke fountonei Me trellenei me kanei kai paramilo, me telionei
Toplam Hit: 5914 Toplam Mesaj: 22