folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dişlere Tel Takılması

Dişlere Tel Takılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek

Merhaba müritler bilgilerinize çok ihtiyacım var.

19 yaşında birisine dişlerine tel takarlar mı ? durumum iyi olmadığı için devlet babadan yardım alacağım bu konuda yani özel sektörden halledemem bunu.

kayseri de yaşıyorum fakülte de takıyorlar diye biliyorum ve ne kadar beklerim ne kadara patlar bana ?

şimdiden teşekkürler.

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek
    173   7. ORTODONTİ    
    174 407.010 Sefalometrik film analizi En fazla üç defa faturalandırılır. 8,43
    175 407.020 Antero-posterior sefalometrik film analizi   8,43
    176 407.030 Bilgisayarlı sefalometrik film analizi  En fazla üç defa faturalandırılır. 10,12
    177 407.040 Bilgisayarlı büyük TME fonksiyon testi   55,65
    178 407.050 Bilgisayarlı kas tonus analizi (EMG)   45,53
    179 407.060 Kemik yaşı tayini   8,43
    180 407.070 Ortodontik  fotograf   8,43
    181 407.080 Ortodontik fotograf analizi   5,06
    182 407.090 Ortodontik model yapımı  En fazla üç defa faturalandırılır. 8,43
    183 407.100 (*) Ortodontik model analizi   8,43
    184 407.110 (*) Angle sınıf 1.(class 1) anomalilerin ortodontik tedavisi   303,54
    185 407.120 (*) Angle sınıf 2.(class 2) anomalilerin ortodontik tedavisi   379,43
    186 407.130 (*) Angle snıf 3.(class 3) anomalilerin ortodontik tedavisi   455,31
    187 407.140 (*) Kısa süreli ortodontik tedavi   109,61
    188 407.150 Önleyici ortodontik tedavisi (Dil paravanası)   28,67
    189 407.160 (*) Pekiştirme tedavisi   75,89
    190 407.170 Pekiştirme aygıtı (Havley pi)   75,89
    191 407.180 Sabit pekiştirme aygıtı (Lingual ratainer)   37,10
    192 407.190 (*) Tek çeneyi ilgilendiren aparey yapımı   75,89
    193 407.200 (*) İki çeneyi ilgilendiren aparey yapımı (Aktivatör)   173,69
    194 407.210 (*) Ağız dışı aparey tatbiki (Headgear-yüzarkı)   75,89
    195 407.220 (*) Ağız dışı aparey tatbiki (Chinecap-çenelik)   75,89
    196 407.230 Kayıp apareyin yeniden yapımı, tek çene   143,34
    197 407.240 Aparey tamiri   8,43
    198 407.250 (*) Hızlı maksiller expansiyon apereyi   109,61
    199 407.260 (*) Arkteli tatbiki tek çene, her bir uygulama    20,24
    200 407.270 (*) Band (Braket) tatbiki, her bir diş    4,22
    201 407.280 (*) Sefelometrik cerrahi planı   10,96
    202 407.290 (*) Okluzal cerrahi splint   143,34
    203 407.300 (*) Ortodondik ameliyat arkı, tek çene   143,34
    204 407.310 Çıkan bantın tatbiki   4,22
    205 407.320 (*) Açık kapanış ortodontik tedavisi   354,13

Liste bu hocam ne yapılacak sana onu öğren . sağdaki sayısı 0,593 ile çarpıp TL Fiyatını bulabilirsin. özelde yaptırırsan fiyatları 2 ile çarp. bu arada sigortan varmı ? anlamadığın bi yer varsa anlatiyim hocam hükümler aşağıda

18 yaşını doldurmuş kişilerin ortodontik diş tedavilerine ilişkin giderler Kurumca ödenmez. Ancak 18 yaşını doldurmuş kişinin ortodontik diş tedavisi 5510 sayılı Kanunun genel sağlık sigortasına ilişkin hükümlerinin yürürlük tarihi öncesinde başlamış ve devam ediyor ise söz konusu tedavi bedelleri karşılanır. Sınıf I, II, III ve ortognatik cerrahide uygulanan ortodontik tedaviler; SUT eki EK-2/Ç Listesindeki “7.1 Tanıya dayalı ortodontik tedavi işlemleri” bölümünde yer alan işlem kodları üzerinden Kurumca karşılanır. Kurumca ortodontik tedavi bedellerinin ödemesi; “Başlangıç aşaması (hastanın ortodontik tedavi planlamasının yapılarak, tedaviye ve tedavi mekaniklerinin uygulanmaya başlanması) “Tedavi aşaması (uygulanan mekanikler sonrasında planlanan sonuçların alınmaya başlandığı veya belirli bir aşamaya gelmesi)” ve “Pekiştirme aşaması (tedavinin tamamlanması)” olmak üzere üç aşamada yapılır. Adı geçen aşamaların tamamlandığının gösterilmesi ve belgelenmesi halinde her bir aşama için işlem bedelinin 1/3’ü ödenir. “Başlangıç aşaması” ile “Tedavi aşaması” arasında en az 6 ay, “Tedavi aşaması” ile “Pekiştirme aşaması” arasında en az 4 ay süre bulunması gerekir.

206   7. 1 Tanıya dayalı ortodontik tedavi işlemleri Bu başlık altındaki işlemler birbirleri ve bu listenin "7. Ortodonti" başlığı altında yer alan işlemler ile birlikte faturalandırılmaz.
    Bu başlık altında yeralan işlemlerden herhangi biri, ömür boyu en fazla bir defa faturalandırılır.

207 P407350  Sınıf I Ortodontik Tedavi   Open-bite, deep-bite, expansiyon tedavileri işlem puanına dahildir.  1.433,39
    208 P407351  Sınıf II Ortodontik Tedavi   Tedavi paket fiyatı hem fonksiyonel hem de kamuflaj tedavilerini içerir. Open-bite, deep-bite, expansiyon tedavileri işlem puanına dahildir.  2.107,93
    209 P407352  Sınıf III Ortodontik Tedavi   Tedavi paket fiyatı hem ağız dışı aparey uygulamasını hemde kamuflaj tedavisini içerir. Open-bite, deep-bite, expansiyon tedavileri işlem puanına dahildir.  2.529,51
    210 P407353  Ortognatik Cerrahide Ortodontik Tedavi   Open-bite, deep-bite, expansiyon tedavileri işlem puanına dahildir.  2.951,10
    Sharp tarafından 11/Kas/13 09:17 tarihinde düzenlenmiştir

www.yesilgrow.com - Growshop
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

ozetle parasi olmayan yetiskine dis bakimi yok.. agzinda curuk, yamuk disle gezip baska hastaliklar bulacak ,  rezil perisan dolasacak oyle mi ? yazik!

modern milletlerde geliri olmayan yetiskin devletten issizlik yardimi alir, issiz kaldigi sure icinde kendisine isci kurumlarindan is aranir ve calismaya zorlanir. kazanmaya basladiginda ise devlet yahut ozel sendikalar tarafindan ustlenilmis saglik giderleri , aidat gibi kesilir , boylece ne vatandas sagligindan olur ne de tedavi karsiliksiz kalmis olur.

dunya siralamasinda ekonomisi en buyuk 7. ulkeymis oysa turkiye.. alim gucu en yuksek 9. devletmis vs.. ama vatandasa hep kofte

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

18 yaş üstünde olduğum içi ünv hastanesinde 2.5 milyar fiyat biçtiler dişler vampir gibi yaptırmadım bu saatten sonrada yaptırmam :)

koray tarafından 11/Kas/13 10:19 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

Diş teli her yaşta uygulanabilir, çapraşıklığın durumuna göre 4 dişe kadar çekim gerekebilir, hiç gerekmeyebilir de. Yine vaziyete göre 1 - 2 yıl kadar sürer tedavi. Özel bir ortodontiste git, genelde ilk muayene ücretsizdir. Eğer biraz daha detaya inmek istersen dişlerin kalıbını çıkarttırıp, tedavi planını (diş çekimli, çekimsiz, süre vs) öğrenirsin. (bu kalıp çıkarılması ve detaylar için bir seanslık ücret alınır genelde.) Sonrasında ister tedaviye devam edersin, istersen o noktada sonlandırırsın.

Bu bahsettiklerim özeldeki durum, devleti tam bilmiyorum ama bunlar estetik alanına girdiği için sanırım ücretsiz yapmıyorlardı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Parası olmayan yaptıramıyor diş hastanesine gittim 6 bin fiyat çekti kredi kartına peşin 5 bin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

ankara tepebaşı adsm den fiyat al derim. orda ortodonto vardı. devlette çok az hastane ortodonti hizmeti verir. buna değecek kadar düşük bi fiyat verirlerse tedavi için gelirsin. 

bunun dışında para yüksek diye yaptırmamazlık yapma. ilerde büyük sıkıntılar çıkıyor. 

www.yesilgrow.com - Growshop
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

4 yıldır ağzımda telle geziyorum deneyimleri paylaşayım.

Öncelikle işin devlete kaldıysa boku yedin.Şimdi başvuru yapsan 5 yıl sonra takarlar heralde en iyisi git bir ortodontri uzmanı bul taktır ona.Ben 2800 liraya taktırdım(tedavi boyunca muayene parası falan vermiyosun ayrıyetten).Kötü mü oldu?Hayır iyiki taktırmışım.Hem benim doktor diş falan da çekmedi.İlk taktırdığım zaman biraz gariplik hissettim alışana kadar ancak 1,5 hafta sonra alıştım artık.İlk birkaç gün bir şeyleri ısıramıyosun en sıkıntılı dönem ilk zamanları zaten.

Yaşım çok geç taktırmam artık falan da demeyin 40 yaşında taktıran da var ama tabi ki genç yaşlarda takılması daha iyi tedavi daha hızlı ilerliyor.Tedavi süresi bozukluk oranına göre ve en önemlisi doktorun söylediklerini yapıp yapmadığınıza göre değişiyor.Mesela teller takıldıktan bir süre sonra doktor lastik takmanızı isteyecek tellere.O lastikleri düzenli kullanırsanız dişler yerine daha çabuk oturacak ve son olarakta tellerin çıkmasına yakın kalsiyum kullanacaksınız onu da aksatmadan kullanmanız lazım.

Benim dişlerim de baya berbat durumdaydı iyiki taktırmışım diyorum,2 hafta sonra kısmetse kurtulucam :) Soru varsa yanıtlarım.

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Konuyla pek alakası yok ama diş teli takılmış olan hatunlar çok acayip seksi geliyor bana,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

@robinson kruz hocaniz kisaca gobegine, klitorisine piercing falan takanlara tecavuz kacinilmaz diyor

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

ozetle parasi olmayan yetiskine dis bakimi yok.. agzinda curuk, yamuk disle gezip baska hastaliklar bulacak ,  rezil perisan dolasacak oyle mi ? yazik!

modern milletlerde geliri olmayan yetiskin devletten issizlik yardimi alir, issiz kaldigi sure icinde kendisine isci kurumlarindan is aranir ve calismaya zorlanir. kazanmaya basladiginda ise devlet yahut ozel sendikalar tarafindan ustlenilmis saglik giderleri , aidat gibi kesilir , boylece ne vatandas sagligindan olur ne de tedavi karsiliksiz kalmis olur.

dunya siralamasinda ekonomisi en buyuk 7. ulkeymis oysa turkiye.. alim gucu en yuksek 9. devletmis vs.. ama vatandasa hep kofte

SGK, özel sağlık kuruluşlarından aldığı sağlık hizmetinin bedelini arttırmamak için tekrar kullanılmaması gereken tıbbi malzemelerin yeniden kullanılmasının yolunu açtı. Yeni düzenleme ile kalp anjiyosu gibi kritik müdahalelerde aynı malzemeler tekrar tekrar kullanılabilecek. Sağlık Bakanlığı, tek kullanımlık malzemenin tekrar kullanımından doğacak olumsuz durumlarda sorumluluğun hekim ve hastane yönetimlerinde olacağı uyarısında bulunuyor.

Şaka gibi,kısaca ölümlerden ölüm beğen diyorlar.Hale bak...

Takdire şayanı olmaz bu işin...
Toplam Hit: 1729 Toplam Mesaj: 15