Diyelim Ki..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

eylemsizlik kanunu devreye girer şuanda dünya 1667 km hızla dönüyorsa sende o hızla dönüyorsun demektir tabi etrafındaki herşey dünya durursa sen 1667km hızla dönmeye devam etmek isticeksin tabi bu arada yer cekimi dediğimiz merkezi kuvvet bi bakcan yok :D artık uzaya mı fırlarsın başka bişi mi olur bilemem ama hayırlı bişi olmicağı kesin :D:D:D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

Zaten ayetlerde ancak diyelim ki... ile başlayan cümleleri doğrulamakta kullanılınca anlamlı olur :)

Dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü öyle durmaz...

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek

yok ayetle açıklık getirmeye çalışmadım ki?

sadece ayetlerde anlatılanlar benim sorumda belirttiğim olaylara tercüman olmuş resmen. Açıklık getirmekten çok soruya cevap ilişkisini irdeledim.  Nitekim her ne kadar önceden çalışılmış bir konu olduğu izlenimi verse de öyle olmadığını açık yüreklilikle belirtirim. (böyle bir isnat olmamasına rağmen bu açıklamayı yapmayı borç bilirim)

Soruyu sorduktan sonra beynimde çakan şimşeklerin tesiriyle ve benim deyimimle ilahi bir yönlendirmeyle, kıyamet ayetlerine bakma ihtiyacı hissettim. Netice; ayetleri verdiğim cevap ortaya çıktı. Bu bir, kendi sorusuna kendi cevap verme hadisesinden çok "bakın ne kadar ilginç ben bunu buldum siz ne dersiniz sizce de ilginç değil mi?" tespiti yapma çalışmasıydı.  Aslında bugün sorulan sorunun 1400 yıl önce zaten sorulmaksızın cevaplanmış olması beni dehşete düşürdü diyebiliriz.  

belki de başka başka alametlerin de bilimsel dayanaklarını  bir fikri münazara ile açıklamamız mümkün olabilir. Kim bilir..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek
    böyle iyiydik :|

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    -----------------------------

Zaten ayetlerde ancak diyelim ki... ile başlayan cümleleri doğrulamakta kullanılınca anlamlı olur :)

Dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü öyle durmaz...

pekala sen tesadüflere inanırsın. "Diyelimki" öyle bir anda durmaz. Yavaş yavaş durur.

Ne olur?  

yada hiç durmaz 1667 km/saat, 2000 km saat/ olursa ne olur?  

"diyelim ki"

bildiğim kadarıyla güneş etrafında yaklaşık 30 km/saat hızında seyrediyor. (şimdi teyit ettim evet yaklaşık olarak verdiğim rakam doğru 28 ila 30 km/s)

günün birinde durdu. Ne olur? 

Neden duruyor?  

halbuki durmaması lazım. 

Bir de aklımı meşgul eden şey şu.

Ay dünyanın etrafında, dünya güneşin, güneş neyin etrafında, döndüğü şey bir başka şeyin etrafında dönüyor. Biz neyin etrafındayız Allah aşkına? Merkezde duran şey ne? Bütün kainat neyin etrafında dönüyor?  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Herkes iLk Durakta İner ...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek
    Bu basligi bi yerden hatirliyrm ama :s

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Diyelim ki, 

Değil tanışmak, muhtemelen gözlerimle canlı olarak bile göremeyeceğim Kirsten Stewart bana vermeye karar verdi ve verdi, ne olur?  

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

şöyle mantıksal düşünürsek..

ekvator ve etrafı bu durumdan çok etkilenir.. en hızlı dönen yerler oralar..
    ama Kutuplar buna göre çok yavaş dönüyor en az etkilenen kutuplar olacaktır..
    Böyle bi durum olacağı eğer bilinirse herkes kutuplara toplanır izdihamdan yine kıyamet kopar :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı:

Diyelim ki, 

Değil tanışmak, muhtemelen gözlerimle canlı olarak bile göremeyeceğim Kirsten Stewart bana vermeye karar verdi ve verdi, ne olur?  

ee ben şöle açiklayayim kardesim sana eee vermiş olur galiba ::D:D:D::D:D

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
Toplam Hit: 7141 Toplam Mesaj: 44