folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Diyet Yorumlarınız

Diyet Yorumlarınız

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Hayırlı aksamlar tahribat. :) bu aralar 5-6 kg vermem gerekıyor dıyete basladım. Program soyle ; sabah : 1 bardak yagsız sut 1 tane haslanmıs yumurta 07:30 oglen : lapa pılav , haslanmıs patates ( tuz yag hıcbırsey yok ) 12:50 aksam : maydonoz , kelem , havuc , turp karısık salata 1 kase yogurt yarım yaglı 17:00 19:00 1 adet portakal 21:30 1 bardak yagsız sut. Amacıma ulasabılırmıyım? Eksık ya da yanlıs varsa yorumlarınızı bekliyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Gün aşırı yarım saat kardio ekle. Daha kısa sürede sonuç alırsın. Kardio olarak da yapabileceğin hangisi ise onu seç.  Kilo, yaş, iş belirtmemişsin ama gıdalar zayıf. Seni idare edermi bilmem. Patatesi kaldır. Yumurtayı artırabilirsin, en azından beyazını. Az yağlı, sossuz makarna ekleyebilirsin. Bir öğününde beyaz et olsun. Portakalı da gün aşırı tüket. Sabahları o sütün içine yulaf ezmesi ekle. Ara öğünler de yağsız lor olabilir.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Protein?

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Eğer obez falan değilsen bu kadar teferruat şart değil diye düşünüyorum. Sporla beraber beyaz ekmek,şeker ve yağı bırakırsan çok rahat sonuç alabilirsin. Bilimsel temeli yoktur,şahsi kanaat ve tecrübelere dayanır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek

Ben de hiçbirşey yapmadan tuz seker ve ekmeği azalttim, yeşil cay, kahve, maydanoz gibi su atıcı yiyecek çiçekleri çok ozenmeden yedim içtim

Sonuç 5 kilo.Takibi bu vücuttan atılan su.

İsin ilginc yani 75 kiloyken göbek vardı, su an 85 kiloyum adonislerim görünüyor.

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Sabah 8 de. Yemekten sonra 500 metre yuruyorum
    oglen yemekten once 500 yemekten sonra 500 yuruyorum.
    Aksam yemekten once 500 yuruyorum. Gunde 2km.
    Obez degilim 65 kg den 58 filan dusmem lazım. Yag oranı kasacagım.

Arkadaslar yumurtayı 2 ye cıkarıyorum. :)

aklımda kı soru makarna neden? Kılo vermek ıcın makarna nasıl etkı eder.?

Haftada 1-2 gun beyaz et eklıyorum.
    Gunde 1 fincan kahve
    1 fıncan yesıl cay eklıyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek

Yağ oranın kac? Ne kadar yağ oranı istiyorsun?

Ben çok araştırdım hala da arastiyorum ama %15 ten sonrası coook zor.

Aklımda kalan bir kaç şey daha var.Mesela büyüme hormonu...Büyüme hormonunu artırmak da yağ yakımını artırıyor.

Sigara da vucutta su tutulmasina sebep oluyor.

Bir de su atmak için ilaçlar var ki tehlikeli ve kısa sureli olduğundan pek mantıklı değil

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Sencer bunu yazdı

Eğer obez falan değilsen bu kadar teferruat şart değil diye düşünüyorum. Sporla beraber beyaz ekmek,şeker ve yağı bırakırsan çok rahat sonuç alabilirsin. Bilimsel temeli yoktur,şahsi kanaat ve tecrübelere dayanır.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Hedeflediğin kilo oynamaları zor değil. Diyete sadık kalabilirsen kolay ulaşırsın. Yürüyüş iyi de önemli olan nasıl yürüdüğün? Normal yürüyüşler ayaklarını yormaktan başka bir işe yaramaz. "Kardio" adı üstünde, kalp ritmini artıracaksın yani tempo yapacaksın ki vücut yağ yakmaya başlayacak. Mesafeyi ve hızı artırmanı tavsiye ederim. Aslında en iyisi pedal çevirmektir ama imkanın var mı bilmem.

Kahve ve çay iyidir.Tabi mümkünse şekersiz veya asgari şeker ile. Makarna kaliteli karbonhidratdır. Aşırıya kaçmadan tüket. Nasıl olsa ekmek yemeyeceksin. Karbonhidrat almaz isen hem güç kaybına uğrarsın hemde yağ ile birlikte kaslarını da eritirsin.  Amaç zayıflamak değil yağ yakmak olmalıdır. Yumurta dan korkma en kaliteli protein kaynaklarından birisidir. Bir ikisini sarısı ile diğerlerini sadece beyaz olarak 5-6 tane tüketebilirsin.

Tabi bütün bunları herhangi bir ciddi sağlık sorunun olmadığını varsayarak yazıyorum. Böyle bir durum var isekesinlikle hekime danışmalısın.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Etsiz diyet mi olur hocam yağla birlikte kaslar da gider çok sağlıksız gördüm. Et süt yumurta balık ve tavuk miktarını arttır hatta sadece bunları yesen de olur.  sadece bunları yiyerek (sınırsız) bir ayda 8 kilo verdim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bi diyetisyene başvur seans başı 30 lira heralde ayda 2 seans rahat 10 kiloya kadar verirsin

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 1416 Toplam Mesaj: 16