Dizi Tavsiyelerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Şu ana kadar kaliteli ve kalitesiz ayrımı yapabilecek kadsr çok film , dizi izledim . Önereceğim diziler tek bir bölümde sizi bağlamayacaktır , karakterlerlerin iç dünyalarını merak etmeniz ve dizilerdeki karakterlerle bağ kurmanız için zamana ihtiyaç vardır , bazı dizi ve filmlerdeki karakterler , aynı bizim gerçek yaşadığımız dünyada ki  gibi ancak dizi/film bittiğinde sonuca varılabilir hale geliyor . Bunu şöyle açıklayabilirim ancak öldüğümüz zaman kendimizi tamamlamış oluruz , ölüm o kadar korkulacak birşey değildir aslında çünkü hayat topladıklarımızın  sonucudur ölüm . İşte dizilerde de tüm sezonları izlemek gerekir çünkü karakterlerlerden etkilenmek ve onların hayal dünyalarını anlayabilmek için onları tanımanız gerekir . Tanımak ise ancak dizi veya film bittiğinde olur .

1 The Sopranos 

Bu dizide ABD de İtalyan asıllı bir mafya patronunun hayatına odaklanıyoruz . Gerçekleri yansıtan en iyi suç dizilerinden . Her bölümde 10 larca kişi ölmüyor Bilginize .

2 The Wire

Filmden bir söz : ABD Nin en korkulu rüyası kütüphane kartı olan siyahilerdir .

3 House Md

bu diziyi 10 defa dan fazla bitirdim . Psikoloji ye meraklıysanız sağlam dizi , ayrıca baya komik .

4 True detective  sadece 1.sezon 

5 Mind hunters

my4 tarafından 19/Haz/19 20:50 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sons of Anarchy dizisine başladım bu ara güzel sarıyor. Öneririm. 👍🏼👍🏼

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam ilk çıktığında izliyordum gayet güzel ama, 3.sezondan sonra bıraktım , biraz sıkıldım .

my4 tarafından 19/Haz/19 20:54 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

ben de yeni başladım 7. bölümdeyim. dizi izletiyor

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Bugüne kadar izlediğim en iyi dizi "Sherlock" diyebilirim.

İlk bölümde beni şaşırtarak devam etmemi sağlayan tek dizi de "La Casa de Papel" idi sanırım.

Onun haricinde uzun soluklu olarak Dexter, Person of Interest, Lucifer, Suits, Chuck, White Collar, Nikita önerebileceğim diziler arasında.

Black Mirror serisini de film tadında izlemek için tavsiye ederim.

Ayrıca bi lokmada yutmalık "Russian Doll" dizisi de güzel, bölümleri 20-25 dakika felan.

bu arada house md yi 10 kere bitirdiyseniz sağlam işsiz olmalısınız hocam. 10 kere 170 küsür bölüm, 45 dakkadan baya bi zaman alır yav :)

LynXMaSTeR tarafından 19/Haz/19 22:21 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

the 100

brooklyn 99

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Sherlock çok kötü izlemeyin. Bir sürü mantık hatası ve abartı var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Doctor Who tek geçerim.

Birde yine burdan görmüştüm adına tam hatırlayamıyorum ama The man in the high castle olması lazım ikinci dünya savaşını almanlar kazansanydı ne olurdu gibi bişi.

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı

Şu ana kadar kaliteli ve kalitesiz ayrımı yapabilecek kadsr çok film , dizi izledim . Önereceğim diziler tek bir bölümde sizi bağlamayacaktır , karakterlerlerin iç dünyalarını merak etmeniz ve dizilerdeki karakterlerle bağ kurmanız için zamana ihtiyaç vardır , bazı dizi ve filmlerdeki karakterler , aynı bizim gerçek yaşadığımız dünyada ki  gibi ancak dizi/film bittiğinde sonuca varılabilir hale geliyor . Bunu şöyle açıklayabilirim ancak öldüğümüz zaman kendimizi tamamlamış oluruz , ölüm o kadar korkulacak birşey değildir aslında çünkü hayat topladıklarımızın  sonucudur ölüm . İşte dizilerde de tüm sezonları izlemek gerekir çünkü karakterlerlerden etkilenmek ve onların hayal dünyalarını anlayabilmek için onları tanımanız gerekir . Tanımak ise ancak dizi veya film bittiğinde olur .

1 The Sopranos 

Bu dizide ABD de İtalyan asıllı bir mafya patronunun hayatına odaklanıyoruz . Gerçekleri yansıtan en iyi suç dizilerinden . Her bölümde 10 larca kişi ölmüyor Bilginize .

2 The Wire

Filmden bir söz : ABD Nin en korkulu rüyası kütüphane kartı olan siyahilerdir .

3 House Md

bu diziyi 10 defa dan fazla bitirdim . Psikoloji ye meraklıysanız sağlam dizi , ayrıca baya komik .

4 True detective  sadece 1.sezon 

5 Mind hunters

Tam klişe bir dizi öneri postu diyecektim ki listemizin ilk 2 dizisinin aynı olduğunu gördüm.  İzlemediysen Boardwalk Empire ı da şiddetle tavsiye ederim.

stockholm8 tarafından 20/Haz/19 13:36 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

abi rock'a ve motorlara ilgim yok yinede dizi ilgimi çeker mi?

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dogs of Berlin,Castle Rock,Dark,The Wikings (OZ'dan sonra tüm zamanların en iyisi),Fargo,Babylon Berlin,Taboo,Peaky Blinders,Narcos Mexico,Stranger Things,True Detective,The Man in the High Castle,11,22,63,Westvorld,The Walking Dead,Bosch,The Haunting of Hill House bunlar favorilerim ,,,elbet unuttuklarım da vardır...Game of thorones'u yazmayı unutmuşuz tühh bea !

Mindhunter,Ozark,Çernobil,The Expanse,Sherlock Holmes,The Wire bunlar da yarım bıraktığım diziler...

Strike the cuckoos calling 1.sezon bitirdim İkinci sezonu izlememe kararı aldım

Janitschar tarafından 20/Haz/19 15:12 tarihinde düzenlenmiştir

Acaip derecede agresifim !
Toplam Hit: 2223 Toplam Mesaj: 20
dizi