folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder DLL Kodlarını Görebilmek Yardım

DLL Kodlarını Görebilmek Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı

pe explorera bi bak derim kendi içinde unpack vb. bir sürü aracı barındırıyor.

Bi deniyeyim Hocam

x-t0xid bunu yazdı

Hocam asm ve winapi bilginin olması şart. Bir Debugger ile açıp kendi isteklerin doğrusunda  editleyebilirsin. Neler yapacağını az çok buraya yazarsan belki bir mürit senin yerine patchleyebilir.

Hocam metin2 pvpler için bi anti hile dll si buldum bunu editleyip ticariye dökmeyi planlıyorum :)

Real Eyes Realize Real Lies
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek

Bunları biliyorum ama visual studio yok elimde. Alternatif arıyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    Claw bunu yazdı

Bunları biliyorum ama visual studio yok elimde. Alternatif arıyorum

Bunlar da sadece msil decompile eder. Bu soruyu sorduğuna göre uğraşma istersen.

Ne kadar bir değişiklik istiyorsun ki?

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hacım ara kod dll değilse, ancak ve ancak fonksiyonların tipini export edersin onlarda dll'yi kullanabilmen için.

Başka türlü ancak ve ancak tersine mühendislikle olur.  C++ la yazılan program kodu nasıl geri çevrilemiyorsa bu tür derlenen dillerde yazılmış dll lerde geri çevrilemez.

İstisna (delphi ise eskiden DEDE vardı. Ama çok eskilerde kaldı)

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Claw bunu yazdı
    21li bunu yazdı

pe explorera bi bak derim kendi içinde unpack vb. bir sürü aracı barındırıyor.

Bi deniyeyim Hocam

hoca elinde kaynagi olmadan fazla bisey  yapamassin bosuna zamanini tuketme baskasinin yazdigi bir programi senin satabilmen icin Programin Kaynak kodlarina ve o programi tekrar derleyebilmek için O dile hakim olman gerekir

x-t0xid bunu yazdı

Hocam asm ve winapi bilginin olması şart. Bir Debugger ile açıp kendi isteklerin doğrusunda  editleyebilirsin. Neler yapacağını az çok buraya yazarsan belki bir mürit senin yerine patchleyebilir.

Hocam metin2 pvpler için bi anti hile dll si buldum bunu editleyip ticariye dökmeyi planlıyorum :)

kaynak olmadan isi ticarete dokebilicegini zannetmiyorum bosuna zamanini harcama !

itsin oglum sen adam degilsin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek

şu hex ray in IDA Pro sunu kullanarak decompile etmeyi başardım az bir şey ama en fazla fonksiyon isimlerini ve log tuttuğu odsyayı değiştirebildim ve asm olarak dışarı aktardım. Sanırım sıfırdan bişiler yapmak gerekecek teşekkürler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hocam yukarda denilmiş zaten. Dinlememişsin. :P

Doğrudan makine diline dönen çalıştırılabilir dosyaları Java/C# gibi kaynak koduna kadar ayrıştıramazsın. En fazla elinde ASM direktifleri olur ki bunları anlamak, değiştirmekte kolay işler değil.

Dll C/C++ ile yazılmışsa kaynak kodları unut.

Toplam Hit: 4678 Toplam Mesaj: 18
dll