folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doğalgaz Sobası Hakkında

Doğalgaz Sobası Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bedeng
    bedeng's avatar
    Erkek

Selamün aleyküm abilerim yığma şeklinde (kolonsuz) herhangi bir yalıtımı olmayan 60 metrekare müstakil bi evin 

25 metrekarelik salonunun ısınması için doğalgaz sobası düşünüyoruz eskiden kömür sobası kullanıyorduk heryıl boya badana odun al kömür al soba temizle soba yak derdinden kurtulmak niyetiyle  halı hazır sıcak su ve Ocak için doğalgaz çekilmiş durumda doğalgaz sobası hakkında marka model tip önerilerinizi bekliyorum

bedeng tarafından 10/Eyl/23 16:18 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Şehri de yaz bence. Erzurum kışı ile mersin kışı arasında fark var malum. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Ev sizinse; ben olsam orta kapasiteli bir kombi alır, yerden ısıtma döşetirdim. Kombi sayesinde 24 saat sıcak su da hazır olurdu. Tabi doğalgaz geldiği içim mutlaka bi proje çizdirmeniz gerekecek.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bedeng
    bedeng's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Diyarbakır da 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bedeng
    bedeng's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Ev sizinse; ben olsam orta kapasiteli bir kombi alır, yerden ısıtma döşetirdim. Kombi sayesinde 24 saat sıcak su da hazır olurdu. Tabi doğalgaz geldiği içim mutlaka bi proje çizdirmeniz gerekecek.

Hocam zeminde pek sağlam değil

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Normal soba gibi ısınıyor. 25 metrekare için yeter. Yalıtım filan yoksa zaten kombi düşünemezsin. 

Hoşseven 11 kwlık olanları idael al kullan sorun olmaz

Dur be kadınnnn....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

eski evde fujiyama var . 15 yılda 1 defa çakmak olayı bozuldu . dağlara taşlara hala çalışıyor . marka iyi . tavsiye ederim 

bacalı doğalgazlı modeli . 

edit . 

nnemin evinde +10 tıldır demirdökm var   0 arıza  . 70 80 m2 evi hamama çeviriyor . ama eski ev yığma tuğla izalasyonlu yani :D  

yer istanbul . ılıman iklim . 

2 markayıda tavsiye ederim  . bence servisi sana en yakın olanı seç 

samaccc tarafından 10/Eyl/23 18:57 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

3 tane fujiyama sikintisiz kullaniyorum, eger sobanin ustune bisey koyacaksaniz ustu duz olan model alin bendekiler kavisli kullanamiyorum, esya sigdirma sikintisi varsa kucuk olan modelleri var onlarida dusunebilirsiniz, 7 kademe var sanirim 3 de yakinca hamam oluyor icerisi, keske kucuk olani alsaydim diyorum 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

Marka model çok büyük bir sorunu yoksa farketmez ama boru ve izolasyonuna dikkat etmek lazım; sızarsa eğer ortam havasızsa oksijen azalacağından zehirler ama kokusu belli olur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    bedeng bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı

Diyarbakır da 

Diyarbakır 'in yazi da kişi da berbat.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Herşeyden önce o bölgedeki dağıtım firması hangi markalara izin veriyor ona bakmalısın. Çok emin değilim ama öyle her marka sobayı kullanmamayabilirsin. Ben İstanbulda oturuyorum kiracıyım eve taşınınca 2. El bir soba aldım sobayı takan "ben kiracıyım geldiğimde bu vardı de" dedi. Sözde igdaş bu marka sobaya izin vermiyor gibi bişeyler söyledi, tahminim soba eski yönetmelik yeni büyük ihtimalle sobada yeni yönetmeliği karşılamayan birşeyler vardı. Velhasıl dediği gibi oldu ama izni verdiler ben 2-3 sene filan o sobayı kullandım şimdide kombi var soba takılı ama uzun zamandır kullanmıyorum. 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 648 Toplam Mesaj: 12
doğalgaz sobası