Doktor Sorumsuzluğu Ne Yapılabilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kolay gelsin dostlar12.04.2017 tarihimde iş yerinde yaptığımız patlatma sırasında başıma taş geldi. kontrol amacı ile gelenkomutan tampon uygulayıp enyakınsağlık kurluşu olan atasam hastanesine goturdu hastaneye vardığımda iş yeleğim kan olmutuş tamamen doktor hiç bir tetkikte bulunmadan başıma 5 dikiş attı bu sırada sol kolumda uyuşma başladığını soyledim ancak dikkate almayıp hemşireyi çağırıp dikişe devam etmesini soyledi bu sırada komutan ambulans çağıralım dedi ancak doktor ambulans gelene kadar kendi aracınızla daha hızlı gidersiniz dedi komutan benim aracımda müdahale ekipmanı yok diyerek kabul etmedi dikişten sonra acil girişindeki sandalyede 5-10 dakika kadar bekledim bu sırada uyuşma yüzüme çıktı ambulans çağırın artık dedim amadoktor yine aybı şeyi soyledibir kaç dakika sonra patronum geldi doktorun ambulans çağımayacağını anlayınca mecburen risk alaeak beni devlet hastanesine goturdu hastaneye girince direkt tomografiye alındım sonrasında beyin kanamam başladı beyin cerrahı atılan zımba dikişin beyin xarını zedelediğini ameliyat sırasındada kendilerini baya uğraştırdığını soyledikırılan kafa tası kemiğim batın bolgeme gomuldu tabi sol tarafımda kısmı felç oldu fizik tedaviye devam ediyorumhastaneyi ve doktoru bimer ve cimer üzerinden şikayet ettim bimer şikayetim adalet bakanlığında işemde ancak cimerden cevap geldi
    "Hasan Safa TOSUN isimli vatandaşın 31.07.2017 tarihli ve 1454021 sayılı
    Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığından gelen dilekçesi tetkik edilmesi amacıyla
    04/08/2017 tarihli ve E.884 sayılı yazımızla Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şube
    Müdürlüğüne (Disiplin Birimi) gönderilmiştir.
    İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğünün (Disiplin Birimi) 06/09/2017 tarihli ve E.365
    sayılı cevabi yazısında, “yapılan inceleme neticesinde Özel ATASAM TIP MERKEZİ ve
    Dr.Mustafa Nusret ÇİÇEKLİ'nin hasta takibi ve izlemi , kontrol hassasiyeti , tanı - tedavi ,
    konsültasyon , 112 Ambulansının zamanında çağırılması , sevk zinciri ve bu sevk
    zincirinin idaresi açısından kusurlu olmadıklarını tespit etmiş durumdayım . Müşteki Hasan
    Safa TOSUN 'un şikayet konusu olan ve dosya eklerinde ayrıntısına ulaşılabilecek
    iddialarının ayrıntılı verilen savunma ve zamanında usule uygun olarak doldurulmuş hastane
    ve 112 formları ışığında ; adli ve idari yönden herhangi bir işlem tesis edilmesine gerek
    olmadığı kanısı oluşmuştur” bildirilmiştir. Cevabi yazı şikayet sahibinin mail adresine
    ancak çağrılan ambulans yok tüm bunları ifade almaya gelen polis tutanağındada belirttim ancak savcı şikayetimle ilgili birşey yapmadı
    işin peşini bırakmak istemiyorum uyuşma olmasına rağmen ambulans çağırmayan doktora bir yaptırım olmalı tüm bunlara jandarma komutanı şhitolmuştur

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cok büyük geçmiş olsun hocam 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hocam. bana kalırsa bu noktada doktor durumu teşhis etmeden yanlış tedavi uygulamış. doktor hatası bariz belli. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

İnsan hayatı kimilerinin gözünde ne kadar ucuz inşallah o Dr olacak oç da beter birşey yaşarda aklına direk  sen gelirsin. Çok geçmiş olsun üstad yapabileceğimiz birşey varsa biz buradayız. 

DeepInside tarafından 11/Eyl/17 22:02 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sağolun dostlar şükür kendi işimi gorecek kadar ayaklandım ancak daha beteri olabilirdi doktor sanki cebinden para verecek ambulans çağırmıyor bimerdendende beklediğimi bulamaz isem tv kanallarına yazıcam birkaç dakika farkla beyin kanamasına yolda yakalanmaktan kurtuldum

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Tabipler Birliğine de başvur bence

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

öncelikle geçmiş olsun. ben bu ülkedeki savcılarınıda hala anlayabilmiş değilim. doktorları dövüyorlar görüyorum tv de ara ara. hak veriyorum dövenleri. insan hayatına değer veren ,ülkemizde gerçekten çok az bir kesim doktor kaldı. hayatları para olmuş. ceplerini doldurmaktan başka bildikleri yok. zaten zengin hepsi, zengiliklerinin üstüne nasıl zenginlik katarız diye çabalıyorlar. mağdur herhangi vatandaş olunca vay efendim şikayet mi ettin topluca savcısı, doktoru, hakimi, müdürü bir olup vatandaşı eziyorlar. güzel bir avukat tutmanız gerekiyor dostum. bu işin peşini bırakmayacak bir avukat.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

savcıyıda şikayet edeceim bu silsillede kim varsa hepsi ayağıma gelecel hayatımla oynadı resmen sfirmadan şikayrtçi olsam savcı hemen atlardı doktor ve hastaneden şikayrtimi nasıl gormezden geli anlamıyorum işin peşini bırakmak yok 

hasato tarafından 11/Eyl/17 22:59 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hocam.  

bu arada nusreti de tanırım benim 2-3 dönem üstümdü.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Öncelikle geçmiş olsun acil şifalar dilerim

Merak ettigim savcı Muhtemelen takipsizlik kararı vermiştir olayı hiç araştırıp etmeden neden takipsizlik kararı vermiştir ki anlamam kıclarını kaldırıp araştırsalar ya olayı 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
Toplam Hit: 5085 Toplam Mesaj: 51
doktor