folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Dokuz Eylül Üniversitesi Zorunlu HGS Soygunu

Dokuz Eylül Üniversitesi Zorunlu HGS Soygunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

arkadaslar merhaba ;

Ülkemizin köklü üniversitelerinden olan Dokuz Eylül Üniversitesinde öğrenciyim.
    4.sınıfın ilk dönemindeyim,okul bitiyor artık.

Bazılarınızın bildiği gibi okula araç ile giriş çıkışlar akıllı öğrenci kartları ile yapılmaktaydı.

Fakat fikri kim verdiyse,ne amaçlandıysa ve nasıl bir mantıkla alındıysa 
    artık okula giriş için

DÖNEMLİK 150,SENELİK 300 TL OLAN DOKUZ EYLUL UNİVERSİTESİ HGS etiketi olmadan araç ile giriş yapılamayacak.

acil işi olan öğrenciler başka bir araç ile okula gelemeyecekler,tek araca bağımlı kalacaklar.
    Etiketler söküldüğü anda islevini kaybediyormus,yani her arac degisiminde tekrar tekrar dönemlik 150 lira ödeme yapmamız gerekecek.
    Okul personeline ücretsiz olarak sunulan bu sistemin gelişi ile,önceden akıllı kart ile yapılan giriş artık tamamen HGS ile girişe dönecek.

Bu etiketleri yapıştırma işlemi,RANDEVU ALARAK 14.11.2016 Tarihine kadar yapılacak.
    yani vize haftası bu düzenleme getirilerek yüzlerce öğrenci mağdur edilecek :) zorlanacak.

lütfen siz de tepkinizi ortaya koyun,bimer'e bir mail atın , üniversiteye bir mail atın,en azından bu sıkıntıdan haberdar olun.

Koca hestiy aya bedenem ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

(a)mına (k)oduğumun (p)artisi sayesinde bu denli saçma salak işler olmaya başladı. 

nereden nasıl rant elde ederiz fikri tüm kurumları ve artık bireyleri esir almış durumda.

bimere yazmak güzel bir fikir ancak; kimi kime şikayet ediyorsun durumu vuku bulabilir.

ne kadar özerkler bilemiyorum ama kanunen üniversite yönetimleri özerktir (yanlışım varsa düzeltin lütfen) bu yüzden bimerde ki vatandaşlar yetkimiz yok diyebilirler.

üniversiteye mail atmak da çok aman aman bir sonuç vermeyebilir. 

ekşi üyeliğin varsa orada konu açtırmak bir bakıma çare olabilir. 

yüksek takipçili facebook sayfası, twitter hesabından atılan iki tweet ile işin rengi değişebilir.

şu günlerde devletten fazla baskı unsuru canına yandığımın sosyal medyası.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ülkede çıtayı yüksek tutmamak lazım .neden dersen . itiraz edenler çeşitli isimlerle anarşik ilan edilir.

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam anlamadim simdi. Bizim uni'de de kullandigimiz standart hgsleri tanitarak okula giris cikis yapabiliyoruz. Bu arada etiket olmasi sart degil hgs karti da is goruyor. Karti arabadan arabaya tasimak mumkun.

Simdi anlamadigim sey donemlik 150 yillik 300 dedigin ucret nedir? Standart hgs disinda birsey mi?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Hocam anlamadim simdi. Bizim uni'de de kullandigimiz standart hgsleri tanitarak okula giris cikis yapabiliyoruz. Bu arada etiket olmasi sart degil hgs karti da is goruyor. Karti arabadan arabaya tasimak mumkun.

Simdi anlamadigim sey donemlik 150 yillik 300 dedigin ucret nedir? Standart hgs disinda birsey mi?

hocam okul kendine ait,
    araclarımızda otobanlarda kullandıgımız HGS lerden tamamen farklı bir etiket bastırıyor.
    Ve bunu bize satıyor.
    dönemlik 150 lira liradan.
    e okul iki dönem senede,etti 300.

her dönem için tekrar bankaya para verip dekont teslimi yapıyoruz.olay bu.
    4 yılda araç başına 1200 lira gelir kapısı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

kendince haklısın ama adamlar aylık 40 tl otopark ücreti almış oluyor. aylık düşündüğünde arabasıyla okula gelip giden biri içinde çok bişi değil

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı

kendince haklısın ama adamlar aylık 40 tl otopark ücreti almış oluyor. aylık düşündüğünde arabasıyla okula gelip giden biri içinde çok bişi değil

hocam evlet okulu burası
    Ve dar bir alan değil
    dağ bildiğin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

300 tl aylık otopark ücreti olan bir şehir burası.

Araca bindiğin anda, taşımadaki öğrenci indirimlerinden zaten vazgeçmiş olursun, shell e gidip 50tl lik öğrenci dizeli denilemediği gibi.
    Ha buradaki tek haklı argümanın "kaza yaptık, arabayı servise bıraktık, ikame araçla okula gelemicez mi kardeşim?" olur, haklısındırda.

Ama "ben buraya aylık 35-40tl civarında bir ödeme yapıyorum. Bu yüzden otopark ücretide vermem. " olmaz
    Ben o okulda olsam ve arabasız gelen bir öğrenci olsam, bu serzenişe karşı olarak. "Ben otoparkı kullanmıyorum. Bu adamlara benden daha fazla hizmet veriyorsunuz." Ben indirim istiyorum diye bağırırdım. he haklı olurdum ama kimse siklemezdi o ayrı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

bir nevi haklısın belki ama, araban olacak kadar paran varsa (heleki türkiyede) dönemlik 150'nin bu kadar koymaması lazım. sen zaten ayda en kötü 300 tl yakıt veriyorsun. 

Eyyorlamam bu kadar.

Saçma olan şu; .aldığın HGS yi olurda başka araçla gidersen kullanamaman. Çok saçma absürd saçma olmuş.

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    iSo bunu yazdı

300 tl aylık otopark ücreti olan bir şehir burası.

Araca bindiğin anda, taşımadaki öğrenci indirimlerinden zaten vazgeçmiş olursun, shell e gidip 50tl lik öğrenci dizeli denilemediği gibi.
    Ha buradaki tek haklı argümanın "kaza yaptık, arabayı servise bıraktık, ikame araçla okula gelemicez mi kardeşim?" olur, haklısındırda.

Ama "ben buraya aylık 35-40tl civarında bir ödeme yapıyorum. Bu yüzden otopark ücretide vermem. " olmaz
    Ben o okulda olsam ve arabasız gelen bir öğrenci olsam, bu serzenişe karşı olarak. "Ben otoparkı kullanmıyorum. Bu adamlara benden daha fazla hizmet veriyorsunuz." Ben indirim istiyorum diye bağırırdım. he haklı olurdum ama kimse siklemezdi o ayrı.

ne indirimi neyin hizmetinden bahsediyorsun hocam ? 
    zaten ikinci öğretim oldugum icin senede 3000 lira harc yatırıyorum ben.gündüzcüler onu da yatırmıyor.
    araca binen,arac sahibi olan kisiler ögrencilikten cıkmıyor.dogal olarak arac basına okul bitene kadar 1200 lira kazanmak da devlet okulunun cagdaslık cizgisine yakısmıyor.
    para kazanacak baska yer kalmamıs gibi,akıllı kartla yapılan girisi bu sisteme cevirmek harac almaktan baska birsey degil.
    otopark ücreti dersin abonelik dersin eyvallah derim,ama okulun arazisinin içine girişten bahsediyorum ben.
    otobandan çıkıp,sınırlarına arabayla girmek.
    belki okulu,otoparkı hiç kullanmadan alt kapıdan bucaya inmekten bahsediyorum anlıyor musunuz ? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

:D ucuza kapatmissiniz odtude 600 lira ogrenci stickeri. gecmis olsun bence soguk su icin biz 6 sene periyodik olarak ayaklandik bir sey cikmadi. umarim siz basarabilirsiniz.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 3847 Toplam Mesaj: 26
soygun deu