folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dolap Kilidi (Anahtarcılık, Çilingirlik Vs.Anlayanlar)

Dolap Kilidi (Anahtarcılık, Çilingirlik Vs.Anlayanlar)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

Arkadaşlar başımdan geçen bi olayı paylaşmak ve bişey sormak istiyorum..

Geçen hafta yurt odamdan ayrılırken bana ait ne var ne yoksa dolabıma kaldırıp kilitledim...Herşeyi koyduğuma eminim tekrar tekrar kontrol ettim...

Dün odaya geldiğimde ketıl(nasıl yazılıyosa artık şu su kaynatılan şey) dışardaydı...nası olur dolabımı kırdılar acaba dedim dolaba baktım kilit sağlam...

şimdi şöyle bi olay var..dolabın kilitlerini yurt taktı..bi anahtarı bizde diğeri yönetimde...kilitler bildiğimiz dolap kilidi...aklıma gelen ihtimalleri yazıyım bide siz yorumlayın..

1) Görevli hademe açıp kendine bi kahve yapmak için kullanmış olabilir..ama aşada zaten onların yeri var niye benimkini kullansın...

2) Oda arkadaşımda bişi var maymuncukmu diyolar artık neyse...onunla açtı kullandı kaldırmadı..(dolap kilitlerine uygun böle bi şey var mı)

3) Oda arkadaşımın anahtarı şans eseri benimkiyle de uyumlu..bu da bunu farketti açtı...(olabilirmi böle bişi?)

aklıma gelen ihtimaller bunlar...bi keresnde de odaya geldiğimde dolabımı açık buldum..o zaman şüphelenmemiştim unutmuşumdur kilitlemeyi demiştim..

ben kilidi değiştirdim ama yinede içim rahat etmiyo...kilitsiz dolabımdakileri izinsiz kullandığını biliyorum ama bişi demedim önemsiz şeyler olduğu için..ama kilitli kısımda değerli şeylerde var...ona göre gerekirse şikayet edicem

kilit şöle bişi:  http://www.cilingiriniz.com/UserFiles/Image/1HermeKareCekmeceKilidi.gif

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLubb3R
    cLubb3R's avatar
    Erkek

bizim yurtada bu kilit vardı ilk geldiğim gun dolabı patlatmayı ogrendm .D cok basit aciliyor bunlar dolaplar zaten ahşaptır dolabı azcık esnet kapaktan klitli olsa bile kilit atiyor tak die sona tekrar tornavida uzun cubuk vs.. gibi aletlerle dolabı esnetip tekrar kilidi yerine oturtuyosun...

Dj,cLubb3R in da House Gimme The Music...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam sunta dolapların kilitlerini açmak kadar kolay bişey yoktur. bunu ünieki herkes bilir. Yapılış şekli: dolap kilidin olduğu tarafa doğru yandan veya alttan kanırtılarak kilide ve karşılığına zarar gelmeden açılır. Buna biz dolap patlatmak deriz yani senin anlıcan kilit kırılmaz patlatılırken. Böylece müslümanın malı ortaktır deyimini gerçekleştirmiş oluruz. Saygılarımla.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

o olayı biliyorum zaten...ama belli oluyo öle açılınca...hiç zorlama falan yok..kapak biraz esner öle yapınca..kendim zorluyorum en hafif esneme yok...anahtarla yada onun gibi bişiyle yapılmış gibi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fugitive
    Fugitive's avatar
    Erkek

o dolap anahtarlarından olan bi arkadaşının anahtarı aynı yuvaya giriyosa anahtar hertürlü açar kilidi ileri geri sağ sol yaparak dolap kapağını açabilirsiniz

You think the game is over ? It has just begun ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam sınıfımıza bu kilitlerden dolap yaptılar 40 dolap içerisinde benimkisi 14 dolap açıyodu, gerisini sen düşün :) Anahtarla oynayınca çoğunu açabililyosun..

Asma kilit tak dolabına...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek

Dolabı açık bırak daha az çekici olur belki :) o kilitleri açmak çok basit olay, asma kilitte takmana izin vermezler anlattığın gibi bir anahtar yönetimde falan varsa.  

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

vay be bilmiyodum bak iyi oldu öğrendiğim başka bi çözüm yolu bulcam =) asma kilte uygun değil dolaplar ya öle olsa 10 tane takarım =)

bu arada kendi anahtarlarımla ve arkadaşların anahtarlarıyla başka kilitlere denedik ileri geri zorladık ettik açılmadı..biz beceremedik sanırım =)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

NmC bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam sınıfımıza bu kilitlerden dolap yaptılar 40 dolap içerisinde benimkisi 14 dolap açıyodu, gerisini sen düşün :) Anahtarla oynayınca çoğunu açabililyosun..

Asma kilit tak dolabına...

-----------------------------

asma kilit de basit bi iki aletle çok kolay zarar verilmeden açılabilir. tekrar yerine takılabilir. max 1dk dır açma süresi. boş zamanlarda böle stres atıorm :P

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neminomin
    neminomin's avatar
    Dişi
    şifreli kilitler oluyo ufak bişey ondan kullanmayı dene açılması daha zordur onların

Kurduğumuz tüm hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

hocam ben yurtda kaldığım zamanda bu kilitden vardı. benim anahtar milletin dolabını açabiliyordu. milletin anahtarı da benim dolabı. anahtar bile taşımıyoduk anasını satıyım. bi geliyoruz odaya dolap zaten açılmış.

yani kilit orospu kilidi gibi. her anahtarı alıyo içine

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
Toplam Hit: 9888 Toplam Mesaj: 15