folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Dolu Harddiskte Bicimlendirilmemis Hatasi ?

Dolu Harddiskte Bicimlendirilmemis Hatasi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    Harddisk kendi isletim sistemini acamiyor ya disk okuma hatasi yada boot disk faulir hatasi veriyor , harddiski baska bir bilgisayarda ikincil harddisk olarak baglayincada partitiolari gorebiliyoruz ama cift tiklayinca bu harddisk bicimlendirilmemis simdi bicimlendirmek istiyormusunuz diyor, icinde cok onemli bilgiler oldugu icin format atip veri kurtarma olayi riskini goze alamiyorum bunun baska bir yolu varmidir ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azrak
    azrak's avatar
    Erkek

geçmiş olsun hoca. git bi soğuk su iç. en kötü ihtimal format atıp dosya kurtarıcılarla sonradan dosyaları kurtarmak

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fox89hakan
    fox89hakan's avatar
    Erkek

kendıne git bi yenı hdd al bunda Partition Recovery programı ıle kurtarma yap yada ıcındekıler bos ver dersen f disk cek ama o hdd den fazla hayır bekleme

Döndürün dunyayı inmek istiyenler var
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Komut satırından checkdisk yaparsan düzelme imkanı var.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

hdd yi birincil olarak bağla ubuntu cd tak ve cd üzerinden çalıştır ( sistemi kurmadan ) diskin içine girmen lazım çok büyük hasar yok ise 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

snnyk bunu yazdı:
    -----------------------------

hdd yi birincil olarak bağla ubuntu cd tak ve cd üzerinden çalıştır ( sistemi kurmadan ) diskin içine girmen lazım çok büyük hasar yok ise 

Aynen bunu yap diyecektim arkadaş söylemiş zaten aynı durum bi çok kez başıma geldi ubuntu cd ile takıp verileri yedekliyorum ondan sonra format atıyorum mis gibi oluyor.

Orman Mühendisi //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

azrak bunu yazdı:

geçmiş olsun hoca. git bi soğuk su iç. en kötü ihtimal format atıp dosya kurtarıcılarla sonradan dosyaları kurtarmak

neye dayanarak bu kanıya vardın hocam. Çok bilgili gördüm seni azcık bizi de bilgilendir.

der die das
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

once chkdsk dene duzelebilir

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

chkdsk /f

komutu ile yüksek ihtimal düzelir hocam.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    Ubuntu cd ile denedim olmadi, chkdsk denemedim deneyince sonucu yazarim, faydali cevaplar icin tesekkur ederim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fox89hakan
    fox89hakan's avatar
    Erkek

fox89hakan bunu yazdı:

kendıne git bi yenı hdd al bunda Partition Recovery programı ıle kurtarma yap yada ıcındekıler bos ver dersen f disk cek ama o hdd den fazla hayır bekleme

aynı sey gecen hafta basıma geldı.calıştıgım fotgrafcıda bozuk power dan dolayı anakart yaktım ve hdd yı kılıtledım. Partition Recovery   yle eger fazla bır zarar yoksa sorunsuz kurtara bılıyosun tabı kurtarma mantıgına dayalı olaraktan sıldıgın bazı dosyalarda extradan gelıyo :D onları temızlemek gıcık oluyo bıraz chek dısk ıse yaramazsa Partition Recovery sorunusz kurtarırsın...

Döndürün dunyayı inmek istiyenler var
Toplam Hit: 1787 Toplam Mesaj: 15