folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Donanım Toplama Konusunda Ultra Bilgili Arkadaş Aranıyor

Donanım Toplama Konusunda Ultra Bilgili Arkadaş Aranıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

Aylardır doların düşmesini beklerken artık yoruldum ve bu sefer noktayı koymaya karar verdim.

Bütçem monitör dahil 10k.Aşağıda bi sistem topladım ;

Ekran :  kartı msi gtx 1080 gaming x 8 gb ddr5

İşlemci : i7 8700k

Ram : Corsair 16 gb 2x8 Vengance beyaz ddr cl 15 ram 3000 mhz

Anakart : Msi z370 Tomahawk 4000 mhz oc

Sıvı soğutma : Cooler master lquid 240 2x120 mm 

Power : Cooler master  g750m 80 plus

Kasa : Everest rampage  temper pro  4x.120 mm rgb mid atx siyah kasa.

SSD : Samsung 850 evo sata 3 250gb

Monitör : Asus 24" 144 hz  full hd hdmi + dp 3d gaming led monitör.

Bu parçalar vatan üzerinde toplam ups ile birlikte 10k tutuyor sizce değişmesi gereken bir parça var mı ?

Bazı arkadaşlar amazon ve sanal market önerisinde bulunmuş oralardan daha mı ucuza alırız nasıl oluyor bu iş ?

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

4 ay önce i7 sistem dopladım 3500 Di 6 taksit ile 3720 tl aldım incehesap dan hepsiburada ve vatandan fiyat karşılaştırması yaptım arada net 350 tl oynama vardı. O zamanlar dolar 3.70 küsürlerdeydi, bence fiyatları takip et en uygun hangi parça neredeyse ordan al bence. Kasa ve power suply ayrı aldım adamlar yanlışlıkla 2 tane kasa göndermişler.  

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

4 ay önce i7 sistem dopladım 3500 Di 6 taksit ile 3720 tl aldım incehesap dan hepsiburada ve vatandan fiyat karşılaştırması yaptım arada net 350 tl oynama vardı. O zamanlar dolar 3.70 küsürlerdeydi, bence fiyatları takip et en uygun hangi parça neredeyse ordan al bence. Kasa ve power suply ayrı aldım adamlar yanlışlıkla 2 tane kasa göndermişler.  

hocam 3.40 iken toplamadım dolar düşer vs denildi 4 tl çıktı bi ara şimdi 3.80 civarı bazı firmalar yıl sonu indirimi yapıyor ama şu lanet olası vatan yapmıyor anlamadım gitti bekliyorum çünkü verebileceğim max bütçe belli ve 100 200 ne düşerse diğer ekipmanları tamamlamam o kadar kolay olacak klavye mouse ups vs ..

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Sinerjiden baksana bide hocam.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

Aldıktan sonra garanti ve parça desteği açısından inventus'u öneririm, dolar da düşmez bekleme hiç ;). Bu arada "e vga" markası 3 yıl uluslararası garanti veriyordu, o tür parçalar amazon'dan alınabilir.

enzo tarafından 26/Ara/17 16:05 tarihinde düzenlenmiştir

"İstikbal göklerdedir..."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

SSD: http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-960-evo-m-2-sata-nvme-ssd-okuma-hizi-3200mb-yazma-hizi-1500mb-.html

Bunun dışında ben tanıdık bi bilgisayarcıdan toplamıştım vatanda 5300 tutan sistemi 4800e almıştım.

Şafak 1152!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

donanımı asusa çevir 5 yıl garanti veriyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasato
    hasato's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

biligisayarı ne için kullanacaksın oyun render video  montaj parça seçiminde asıl ertken budur

Ders paylaşımlarıma @hasan safa tosun ( youtube) , @hasato (facebook) adreslerinden ulaşabilirsiniz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

Bu arada bu kadar para harcayacaksan o SSD ve kasa yakışmaz o sisteme :), Cooler Master'ın ucuz sıvı soğutmalarında da çok sıkıntı yaşayan var bunu da gözünde bulundur.

"İstikbal göklerdedir..."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

Hocam thermaltake kasa e psu var bende hic kullanmadigim 750w bronze 80plus psu n21 kasa var mid tower aldigim rakama verecegim. İlgilenirmisin?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Kasa neden everest güzel insan ? Full Tower Coolermaster Zalman Thermaltake varken hele 

طדṮ
Toplam Hit: 3210 Toplam Mesaj: 24
donanım hardware