folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Donanımdan Anlayan Arkadaşlar Sorun Ne Olabilir.?

Donanımdan Anlayan Arkadaşlar Sorun Ne Olabilir.?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

sorun tam olarak şöyle pc her açılışta windows işletim sistemi yüklendiği sırada kendini kapatıyor bi süre snra tekrardan açılıyor sonra tekrar kendini kapatıyor bu böyle sürüp gidiyor neyse format atayım dedim kopya bi win cd ile formattan sonra da aynı şekilde tam windows yüklendiği sırada tekrar kapatıyor tam tamna farklı 2 win cd si ile (xp sp3 ve sp2) format attım aynı sorun. en son orjinal sp1 win cd si ile format atayım dedim her şey normal bi şekilde format attım ve bilgisayar normal bi şekilde açıldı güncellemelerde normal bi şekilde giderken tam sp2 güncellemesini yükledikten sonra restart attım sonra tekrar aynı sorun pc tam win'i yüklüyor tekrar restart atıyor kfasına göre, kasann içini temizledim doanımları sök tak gene aynı herşey nrmal gözüküyor fakat pc kndini kapatıp açıyor sürekli. en son olark şüpheli gördüğüm ati 9600 xt ekran kartını söküp monitörü anakart sltuna bağalynca pc normal bi şekilde açıldı şu an sp2 yüklü üstelik. şimdi sorun tam olark ekran kartında mı yoksa anakarttan mı kaynaklanıyor olabilir tam emin olamıyorum ekran kartının güncel driverını ve eski driverını kursam bile değişmiyor aynı yeni bir ekran kartı alsam eğer sorun anakarttan sa boşa masraf anakartsa zaten komple çöktük. neyse arkadaşlar sorn tam olark ne olabilir neden sp2 yükleyince kendini kpatıyor

ekran kartı ati 9600 xt

hdd  ide 80 gm

512 ddr ram

çok uzakta uzak denizlerde...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    anlattığın gibiyse sorun büyük ihtimal ekran kartındadır. bence bir müddet kullan sorun çıkarmıyorsa ekran kartı al.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek
    mümkünse birde biosdan işlemci sıcaklıgına bakip yazarmısınız..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

NowalgiN bunu yazdı:
    -----------------------------
    anlattığın gibiyse sorun büyük ihtimal ekran kartındadır. bence bir müddet kullan sorun çıkarmıyorsa ekran kartı al.
    anakarttaki agp slotunda da olabilir tam emin olamıyorum dediğim gibi farklı bi ekran kartı denemem lazım sanırım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    aga reset mi atıo yoksa monitör mü kapanıo.mönitör kapanıosa  bende ole bi olay vardı  güç kaynağını değiştirince sorun kayboldu.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

x_hypnotic_x bunu yazdı:
    aga reset mi atıo yoksa monitör mü kapanıo.mönitör kapanıosa  bende ole bi olay vardı  güç kaynağını değiştirince sorun kayboldu.

hacı şu an ekran kartsız monitör açık sorun yok yani kasa reset atıyor kendine bu arada focal cpu 47 derecede normal yani başka bi fikri olan var mı ekran kartı değişsem srun çözlür mü

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strudll
    strudll's avatar
    Erkek
    aynı sorun bende de vardı. ram leri değiştirince eski haline döndü. ama sendeki dediin gibi ekran kartından kaynaklanıyo olabilir veya sistem aşırı ısınıyodur diycem ama daha bilgisayar yeni açılmışken reset atacak kadar ısınması pek mümkün diil gibi. sonuç olarak bildiim kadarıyla bu sorunun üç sebebi var. biri sistemin aşırı ısınması ki bu senin için geçerli diil gibi görünüyor, ikincisi ram ler bozulmuş olabilir, üçüncüsü ise anakart.

boş tenekeden çok ses çıkar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

dostum sana tavsiyem başka monitörde başka yerde dene aynı sorun benim müşterimin başına geldi gittim ama aynı dedim yarın getir ben dükkanda bakayım kasaya taktim burdaki 15 inc monitörü hiç bir sorun yok çalışıyor dedim halloldu sanırım götürdü ama evde yine aynısını yapıyormuş bende bişi yapmadım gitmedimde ama ondaki casper monitör vardı sanırım ondan oluyordu monitör cokta ısınıyordu soba gibi heralde monitörden sana başka bir monitörde denemeni ve başka bir yerde denemeni isterim  çözüm olabilir ama haber et sorunu çözünce neden kaynaklandıgını bende bileyim

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı:

dostum sana tavsiyem başka monitörde başka yerde dene aynı sorun benim müşterimin başına geldi gittim ama aynı dedim yarın getir ben dükkanda bakayım kasaya taktim burdaki 15 inc monitörü hiç bir sorun yok çalışıyor dedim halloldu sanırım götürdü ama evde yine aynısını yapıyormuş bende bişi yapmadım gitmedimde ama ondaki casper monitör vardı sanırım ondan oluyordu monitör cokta ısınıyordu soba gibi heralde monitörden sana başka bir monitörde denemeni ve başka bir yerde denemeni isterim  çözüm olabilir ama haber et sorunu çözünce neden kaynaklandıgını bende bileyim

benim monitörde casper farklı bi monitör denerim ama anlamadığım nokta monitör kasaya reset attırabilir mi çünkü benim kasa bildik restart atıyor ayrıca şu an monitörde herhangi bi sorun yok anakart slotundan çalışıor fakat gaip olan sp1 de normal çalışırken sp2 ye güncellediğimde nden çalışmıyor garip. (sp2 güncellediğmde ekran kartı takılıyken çalışmıyor anakarta takılıyken sp2 li olduğu halde normal çalışıyor.)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebulmadi
    ebulmadi's avatar
    Erkek

Kardeş bence sorun senin AGP slotundada olabilir.Bence senin tek yapman gereken farklı bir ekran kartı bul yakınlarından onu tak dene birde senin arızalı sandığımız ekran kartını başka bilgisayarda dene.

Eğer bu şekilde deneme şansın yoksa anakartın AGP slotunun olduğu kısımı ve Ekran kartını saç kurutma makinası ile çok fazla yakınlaştırmadan karta, ısıtmayı dene sonrat tekrar yapacakmı bak bakalım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    sorun ram lerden kaynaklanıyo anladığım kadarıyla eğer windows loading bittikten hemen sonrareset atıyorsa ram lerdendir ramlerin yerini değiştir birden çok ram kullanıyosan tek tek dene ramlari bi ihtimalde ekran kartından

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
Toplam Hit: 1915 Toplam Mesaj: 15