folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Donanımlı Bir Adam Olabilmek

Donanımlı Bir Adam Olabilmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

her insan içinde gücün,başarının potansiyelini taşır ama önemli olan onu keşfetmek,ve kullanabilmektir.
    daha önceki başarısızlıklar veya tecrübesizlikler,kısacası konudaki olumlu yada olumsuz deneyimlerimiz bizi şekillendirir.

örneğin bir erkeğin kendine güvenini kaybetmesi çok kolaydır :) bir çok konuda.düşünün sadece.

Koca hestiy aya bedenem ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

umbatu bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam yazılarını, çizilerini sürekli takip ediyorum ve bana inan çok şeyler katıyor.

bende seninle aynı düşüncelere sahibim ancak, şu kız tavlama hikayesini halen çözebilmiş değilim.

örnek vereyim . bir tane kız var, iyi.herşey  güzel kız sürekli benim yanımda.ancak benim cesaretsizliğim ve korkularım yüzünden kıza bir türlü açılamıyorum/belli edemiyorum vs.

kıza bakıyorum tam aradığım kız, bu gün bir baktım.sevgili yapmış yapmış ama yine benim yanımda şok oldum resmen.

şu kız tavlama kitabını tekniğini filmini bir paylaşın gözünüzü seveyim ya.

Hıh o baya sağlam bir süreç ama sosyal sanatlar var , onu izle. Sadece hatun değil, hayat konusunda bir sürü şey kattı bana.

Şöyle düşün ; 2 dakika sonra var olacağımız belli değil. Hayat poker gibi , ben ne zaman elden çekilsem ve o an en yüksek elin bende olduğumu görsem yıkılıyorum. Giripte kaybettiğim ellere acımıyorum. Şans, durum, hatalı değerlendirme vs.. vs.. Bir sürü şey öğretiyor. Fakat denemeyip kaybettiğim her an beni yıkıyor.

Hayattaki gibi. Bir şey merak ediyorum (şu an okçuluk mesela) ve başladım. Şimdi başlamasaydım delirtebilirdi beni. Fakat başladım. Şimdi ilgim kaçmaya başlıyor ama denemiş oldum bir kaç ay. Bunun kötü olayı yok ki ?

Hatunla belki kavga edip ayrılacaksın, belki 2 gün sonra sıkılıp bırakacaksın. Fakat diğer türlü sadece ya benle çıksaydı ihtimalini değerlendireceksin. 

---

Bu işin başı ; kendine güvenmekte. Bak hareketlerini, konuşmanı ağırlaştır. Sadece hatun değil her konuda. Feci yardımcı oluyor. Yavaşlat, yavaşlat, yavaşlat...

Sonra düşünüp hareket etmeye başla. Yani hatuna pat diye cevap verme. Kız bi gelirmisin dediğinde hemen gitme, yavaş hareket et. Erkek ol ; filmlerde görüdğün James Bond vs.. gibi adamları modelle. vs.. vs.

HEr insanın dünyayı değiştirme potansiyeli vardır. Dünyayı değiştirebilirsin. Bunun için önce hayatındaki ufak tefek problemleri çözmeyi öğrenmen gerek :) Sen insansın, o insan. Dnalar vs.. binlerce yıldır birlikte yaşaman gerektiğini söylüyor. Hoşlandıysan git etkile. Bekleme. Bir an bile bekleme.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

umbatu bunu yazdı:

hocam yazılarını, çizilerini sürekli takip ediyorum ve bana inan çok şeyler katıyor.

bende seninle aynı düşüncelere sahibim ancak, şu kız tavlama hikayesini halen çözebilmiş değilim.

örnek vereyim . bir tane kız var, iyi.herşey  güzel kız sürekli benim yanımda.ancak benim cesaretsizliğim ve korkularım yüzünden kıza bir türlü açılamıyorum/belli edemiyorum vs.

kıza bakıyorum tam aradığım kız, bu gün bir baktım.sevgili yapmış yapmış ama yine benim yanımda şok oldum resmen.

şu kız tavlama kitabını tekniğini filmini bir paylaşın gözünüzü seveyim ya.

Hıh o baya sağlam bir süreç ama sosyal sanatlar var , onu izle. Sadece hatun değil, hayat konusunda bir sürü şey kattı bana.

Şöyle düşün ; 2 dakika sonra var olacağımız belli değil. Hayat poker gibi , ben ne zaman elden çekilsem ve o an en yüksek elin bende olduğumu görsem yıkılıyorum. Giripte kaybettiğim ellere acımıyorum. Şans, durum, hatalı değerlendirme vs.. vs.. Bir sürü şey öğretiyor. Fakat denemeyip kaybettiğim her an beni yıkıyor.

Hayattaki gibi. Bir şey merak ediyorum (şu an okçuluk mesela) ve başladım. Şimdi başlamasaydım delirtebilirdi beni. Fakat başladım. Şimdi ilgim kaçmaya başlıyor ama denemiş oldum bir kaç ay. Bunun kötü olayı yok ki ?

Hatunla belki kavga edip ayrılacaksın, belki 2 gün sonra sıkılıp bırakacaksın. Fakat diğer türlü sadece ya benle çıksaydı ihtimalini değerlendireceksin. 

---

Bu işin başı ; kendine güvenmekte. Bak hareketlerini, konuşmanı ağırlaştır. Sadece hatun değil her konuda. Feci yardımcı oluyor. Yavaşlat, yavaşlat, yavaşlat...

Sonra düşünüp hareket etmeye başla. Yani hatuna pat diye cevap verme. Kız bi gelirmisin dediğinde hemen gitme, yavaş hareket et. Erkek ol ; filmlerde görüdğün James Bond vs.. gibi adamları modelle. vs.. vs.

HEr insanın dünyayı değiştirme potansiyeli vardır. Dünyayı değiştirebilirsin. Bunun için önce hayatındaki ufak tefek problemleri çözmeyi öğrenmen gerek :) Sen insansın, o insan. Dnalar vs.. binlerce yıldır birlikte yaşaman gerektiğini söylüyor. Hoşlandıysan git etkile. Bekleme. Bir an bile bekleme.

once sosyal snatlardan başlayacağım ve yavaş olacağım.

cool olacağım.

zaten bunlar yaptığım şeyler ama bu sosyal sanatlarıda izleyeceğim.

fuck the system!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Hocam cool olmak kasım kasım çatlayan tikky herifleri olmak demek değildir. O admalardan aile parasını falan al sıfır, kültür yok, bilgi yok birşey yok.

Gazeteleri, magazin, gündemi takip etmen lazım. Daha bir ton şey. MEsela sırf kıza yavşamak için komik olmasa bile gülmek demek değildir. KEndin olmak cool olmak. Kontrollü olmak. O anlamda söyledim.

Kendini kotnrol edemeyen, hiçbirşeyi kotnrol edemez.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Hocam cool olmak kasım kasım çatlayan tikky herifleri olmak demek değildir. O admalardan aile parasını falan al sıfır, kültür yok, bilgi yok birşey yok.

Gazeteleri, magazin, gündemi takip etmen lazım. Daha bir ton şey. MEsela sırf kıza yavşamak için komik olmasa bile gülmek demek değildir. KEndin olmak cool olmak. Kontrollü olmak. O anlamda söyledim.

seninlle fikirlerimizin uyuşması müthiş, zaten kültürsüz gazete okumayan her türllü kültürel faliyette bulunmayan kızlarla muhabbet etmiyorum.

kız dediğin benile her türü tartşmaya girecek, hatta beni bilgisiyle ezmeye çalışacak . siyaset konuşacak.

neyse muhabbet hatunlara dönmesin.sosyal sanatları izlleyeceğim

fuck the system!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

umbatu bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

seninlle fikirlerimizin uyuşması müthiş, zaten kültürsüz gazete okumayan her türllü kültürel faliyette bulunmayan kızlarla muhabbet etmiyorum.

kız dediğin benile her türü tartşmaya girecek, hatta beni bilgisiyle ezmeye çalışacak . siyaset konuşacak.

neyse muhabbet hatunlara dönmesin.sosyal sanatları izlleyeceğim

belli teknik ve yöntemleri dikkatle takip etsende uygulamaya kalktığında belli bi özgüven isteyecektir.

önce özgüvenini kazan. Başarısızlıktan asla korkma. unutma, kız tavlama konusunda en uzman erkek, en çok reddedilmiş erkektir.

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam ne zaman ki hayatımızn derdi muhteşem yüzyıl yada feriha olmaktan çıkarsa işte o zmn hem donanımlı bir birey ve hem de toplm oluruz

ebedi devlet
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Her on kisiden altisi dizi izlerken dokuzu haber izlemiyormus .

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    irem27 bunu yazdı:

Her on kisiden altisi dizi izlerken dokuzu haber izlemiyormus .

Ulaaa 3 kisi de fashion tv mi

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Her on kisiden 8'i pc kullanirken 2'si televizyon izlemiyor :)) dermisim..  Guzel bir konu benimde kendime guvensizligim var, biraz sus pus kisiyim.. Bildigim konuda bile kendimi anlatamiyorum.. Konusma becerim acikcasi yok gelistirmek istiyorum, utangac biriyim.. 

Kendimi gelistirebilcegim kaynaklari sunarsaniz, denemek isterim onlari...

Ozguven eksikligi yasayanlar bence taaaaa cocukluktan geliyor, aile yetistirme tarzindan kaynaklaniyor..

Toplam Hit: 6284 Toplam Mesaj: 56