folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Dosya İçeriğinde Anlık Arama Yapan Program

Dosya İçeriğinde Anlık Arama Yapan Program

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

bende everything ile dosya içeriği arama özelliğini nasıl aktif ederim ?

Bunu bende merak ettim, normalde everything kullanıyorum ama öyle bi özelliği olduğunu bilmiyordum 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı

notepad++ çok basit :)

dosyalarda bul diyip klasör belirtiyorsun. bul değiştir içinde kullanabilrsn. yıllardır kullanıyorum

word? excel?

yada okunmayan bitişik karakterlerden oluşan içeriklerde, belirli bir dizi'yi ve tekrâr'larını nasıl buluruz?

benim demek istediğim notepad++ word ve excel içeriğine bakamıyor malesef.

Word'ler içinde arama yaparken windows'un kendi aramasını kullanıyorum, görünümden içeriği seçince biraz fikir veriyor. başka yöntemi varsa diye konuda pusudayım :D

--

@RitmFarbRacourci

Sana da 2 kutu regex yazıyorum

^^D` haaaa.

Regular Expression.(düzenli ifadeler)

'da, AlfaNumerik karakter tanımlaması en uzun olacak şekilde nasıl alacağız?

kutu ? ^^D` (kutu'nu acıyorum şimdi diyormuş'sun ^^` )

Senin aradığın şey regex'deki spesifik bir ifade.....eski kadim yazıtlarda "racourci ifadesi" diye geçer. uzun yıllardır kullanan olmadı bu topraklarda. ama senin için yanıma hobbit arkadaşlarımı ve gözleri neler neler görmüş elf yeğenlerimi alıp, çorak topraklardan bulup çıkarıp getirdiğim, tüm düzenli ifadelere hükmeden, o tek ifadeyi buraya bırakıyorum. akıllıca kullan.

http://refiddle.com/refiddles/5ebe5e9275622d50a1140000

^^`

önceki mesajı düzenlemişim ama.

RitmFarbRacourci tarafından 15/May/20 13:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

aradığınız cevap grepWin

Search

yâ kafama takıldı, bu RegEx Search ile Text Search arasında ne fark var.  RegEx'de insan metinleri yok, gibi.

bir de Limit Search'ı neden 2.000kb ile sınırlamışlar?

büyük boyutlu metin dosyalarını Herhangi bir MetinDüzenleyicisinde açınca, niye kimi zaman bi hayli yavaş açılıyor? (evet, çerçeveyi çok iyi sınırlandıramadım ama, merâk ettim. )

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

unix'te grep ile yapilabilir.

cd dosyanin_oldugu_dizin; grep -R "aradigin kelime" . 

dedimmi dosyalarin icinde ariyor, tabii docx'i nasil okur onu bilemedim.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Bunu bende merak ettim, normalde everything kullanıyorum ama öyle bi özelliği olduğunu bilmiyordum 

şu an mobildeyim ama kendi sitelerinde bu özellik var demişler sss bölümünde.

ama nasıl aktif edilir bilmiyorum.

zaten arama yavaş olacağı için seçilen klasörlerde dosya içeriği araması yapabilir sadece sanırım.

ama işte nerden eklicez bu arama klasörünü

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

şu an mobildeyim ama kendi sitelerinde bu özellik var demişler sss bölümünde.

ama nasıl aktif edilir bilmiyorum.

zaten arama yavaş olacağı için seçilen klasörlerde dosya içeriği araması yapabilir sadece sanırım.

ama işte nerden eklicez bu arama klasörünü

https://www.voidtools.com/forum/viewtopic.php?t=6223

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

önceden whereisit isimli programı kullanıyordum herşeyi indexliyor bir kez tarıyor. ona göz atabilrsn. ama geliştirmeyi durdurmuşlar muhtemelen neden durdur bilmiyorum.

incele önce.

https://www.whereisit-soft.com/

EDİT: şu yüzden gönerdim belki alternatif bir programı vardır :) yoksa 2014 de çıkmış program office 2020 wordu muhtemelen okuyamaz :D

2. EDİT : https://alternativeto.net/software/where-is-it/

alternatif programları varmış biraz incele kesin lazım olanı bulursun :)

manglerman tarafından 18/May/20 10:50 tarihinde düzenlenmiştir

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Grepwin

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhan-exp
    emirhan-exp's avatar
    Erkek

kendin yazsana hocam. docx için de vb.net ya da vbscript kullan mis gibi sana.

Toplam Hit: 1947 Toplam Mesaj: 20
instant search dosya içerik arama