folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dosya Sıkıştırma Yöntemleri ?

Dosya Sıkıştırma Yöntemleri ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

selamlar.elimde arşivlik fimler var .avi boyutunda bunların boyutlarıda büyük tabi bunları cdye çekiceğim ve cd masrafı olmasını istemiyorum dvd cd aldım bunları nasıl sıkıştırabilirim ? yani mesela toplam boyutu 14 gb dosyaların atıyorum.bunu 2-3 gbye indirip cdye çekeceğim daha sonra açınca yine 13-14 gb olsun o sorun değil nasıl yapabilirim ? yardımcı olabilecek arkadaşlara phisherdan çaktığım rapid hesaplardan verebilirim dahada bişey gelmez elimden : ).

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fifsonic
    fifsonic's avatar
    Erkek

cd/dvdye vereceğin paralar yerine bir tane harici disk alıp içine atsana cdler ömürlük değil sonuçta

sinir bozucuyum... inatçıyım... anti ciddiyim... kopuğum... kıskancım.. sevimliyim... duygusalım... üff...deli doluyum... çabuk sinirlenirim a$ığım... sahipleniciym... acımasızım... gizemliyim... Ben Bir FENERBAHÇELİYİM (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

fifsonic bunu yazdı:
    -----------------------------

cd/dvdye vereceğin paralar yerine bir tane harici disk alıp içine atsana cdler ömürlük değil sonuçta

aynn

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

fifsonic bunu yazdı:

alıcaktım hoca araştırdım falanda hatta hdd yandı gittim değiştirdim para kalmadı şimdi arkadaşa filmleri atıcam tekrar indirdim ondan lazım.bende kalmaycak.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hocam, genellikle elinde bulunan resim, video ve ses dosyaları, sıkıştırılmış dosya formatlarıdır...

örneğin elinde bulunan 700 mblık bir avi dosyası normalda 4 gblık bir dvdden codeclerle riplenerek dosya boyutu küçültülmüş ve sıkıştırılmış dosyalardır

aynı şekilde mp3 ses dosyalarına uygulanan bir sıkıştırma formatıdır...

Bu sebeple elindeki dosyalarda görüntü ses kalite kaybı olmadan muhtemelen sıkıştrma yapamayacaksın...

örneğin bi mp3 dosyasını al, sıkıştır ve boyutuna bak...

zaten sıkıştırılmış bir dosyayı sıkıştırdığın için muhtemelen boyut ya hiç küçülmeyecek yada bi mikta büyüyecetir...

kaldıki sen 14 gblık dosyayı 2 gba sıkıştırmak istiyorsun imkansız gibi bişey :)

Elindeki bi word dosyasını sıkışırabilirsin

bi text dosyasını sıkıştırabilirsin

ama zaten sıkıştırılmış bi dosyayı sıkıştırman bir işe yaraayacaktır...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

winrarla partlara ayırırsın cdye çekebilirsin http://www.bilgisayaci.org/yuksek-boyutlu-dosyalari-ikiye-bolme.html

yada

bu pro var http://hjsplit.en.softonic.com/

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Bu arada, bu gün alacağın orta-üst kalite bir dvdnin fiyatı 50 kuruş...

1000 gb için maliyet cıkartalım

bir dvdye ortalama koyacaksın 4.3 gb dosya

233 tane dvdye ihtiyacın olacak

116 lira dvd masrafı...

233 tane cekilen dvd bir dvdwriterı öldürür + 50 lira dvd writer

166 lira etti

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st310005exd101-rk-3.5-1tb-expansion-usb-2.0-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=38588

151 liraya seagate hdd sipariş et 1 tb 15 lirada karın olur :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

çift katman dvd yazarsan maliyeti düşürebilirsin ama bana kalırsa hdd al external olmasınada gerek yok doldur rafa koy yada kalsın makinede.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

Hocam, genellikle elinde bulunan resim, video ve ses dosyaları, sıkıştırılmış dosya formatlarıdır...

örneğin elinde bulunan 700 mblık bir avi dosyası normalda 4 gblık bir dvdden codeclerle riplenerek dosya boyutu küçültülmüş ve sıkıştırılmış dosyalardır

aynı şekilde mp3 ses dosyalarına uygulanan bir sıkıştırma formatıdır...

Bu sebeple elindeki dosyalarda görüntü ses kalite kaybı olmadan muhtemelen sıkıştrma yapamayacaksın...

örneğin bi mp3 dosyasını al, sıkıştır ve boyutuna bak...

zaten sıkıştırılmış bir dosyayı sıkıştırdığın için muhtemelen boyut ya hiç küçülmeyecek yada bi mikta büyüyecetir...

kaldıki sen 14 gblık dosyayı 2 gba sıkıştırmak istiyorsun imkansız gibi bişey :)

Elindeki bi word dosyasını sıkışırabilirsin

bi text dosyasını sıkıştırabilirsin

ama zaten sıkıştırılmış bi dosyayı sıkıştırman bir işe yaraayacaktır...

bilgilendirici olmuş hocam anladım anlatmak istediğini fakat şuanda benim elimde mesela cs oynarken çektiğim kayıtlar var bunların uzantıları avi değil .dem şeklinde ve 50 dakikası 100 mb civarında bunlarıda cdye çekicem fakat 100 ü geçik var ve sığmıyor şimdi ben bunları .rarladım 1/4 oranında boyutu küçüldü.Bunları dahada nasıl küçültme yöntemi kullanabilirim ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek

116 lira dvd masrafı...

166 lira etti

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-st310005exd101-rk-3.5-1tb-expansion-usb-2.0-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=38588

Ben yazacaktım bi de sıkıştırmayla uğraşma boşuna diye, rene abi yazmış bile. Git bi haricidisk al. :))

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

116 lira dvd masrafı...

166 lira etti

aslında düşünüyorum maliyet olarak elimde 100 lira gibi bişey var önceden forumda konusunda açmıştım fakat kararsız kaldım western önerenler var samsung diyenler var seagete diyenelr var ses çıkarır diyorlar yani para boşa gitmesin diye açıkcası karar veremedim korktum sessiz bozulmayan bi hdd yeterli olabilir.

Toplam Hit: 3534 Toplam Mesaj: 18