folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Dosyaların Belli Bir Süre Sonra Silinmesini Sağlamak

Dosyaların Belli Bir Süre Sonra Silinmesini Sağlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

Ubuntu kullanıyorum, bilgisayardaki tüm dosyaların açılış şifrem 10 kez yanlış girildiğinde, kırılmaya çalışıldığında ve 3 gün bilgisayara giriş yapmadığımda veya dilediğim zaman uzaktan tamamen silinmesini sağlamak istiyorum.

Nasıl yapabilirim fikri olan var mı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

egzantirik bir fikir takipteyim bakalım ne çıkacak

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Hiç olmadı çözülemeyecek bir dosya şifreleme de olabilir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

onu yapabilmen için program yazman lazım programa 10 defa yalnış veya belli bir süre girilmediğinde silme komutu vereilirsin ama tek sorun ubuntu için nasıl program yazacaksın ne ile döküman çok az windows için olursa sana yardım ederdim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Sağol hocam, Ubuntudan vazgeçmek de istemiyorum, bilen biri çıkar umarım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

güzel konu takipde yim ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Süreli dosya silinmesi kolay. Yani bilgisayarı 3 gün açmadığında 4. gün ilk açılışta belirttiğin dizinleri silmek kolay. Programı yazılabilir herhalde. Proc dizinini tam bilsem 10 kez şifre yanlış girildiğinde de silmeyi yapabilirim ama bilmiyorum. Program yazılması gerekir.Uzaktan silmek ise eğer bilgisayar kapalıysa imkazsız, açıksa bile rat dan bahsediyorsun. O kadar program yazma becerim olsa keşke. Belki bir e-posta adresi yada internet üzerindeki bir sitede bulunan bir dosyanın içeriğini misal her 10 dk. kada kontrol edip ona göre iş yapan bir program olabilir.

Ubuntudan vazgeçmek istemiyorum demişsin. Bu dediklerini windows da yapabilmenin yolu varmıki?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Olgunisik bunu yazdı:
    -----------------------------

Süreli dosya silinmesi kolay. Yani bilgisayarı 3 gün açmadığında 4. gün ilk açılışta belirttiğin dizinleri silmek kolay. Programı yazılabilir herhalde. Proc dizinini tam bilsem 10 kez şifre yanlış girildiğinde de silmeyi yapabilirim ama bilmiyorum. Program yazılması gerekir.Uzaktan silmek ise eğer bilgisayar kapalıysa imkazsız, açıksa bile rat dan bahsediyorsun. O kadar program yazma becerim olsa keşke. Belki bir e-posta adresi yada internet üzerindeki bir sitede bulunan bir dosyanın içeriğini misal her 10 dk. kada kontrol edip ona göre iş yapan bir program olabilir.

Ubuntudan vazgeçmek istemiyorum demişsin. Bu dediklerini windows da yapabilmenin yolu varmıki?

-----------------------------

@juniourfalcon Windows olursa yardım edebilirim demişti ona istinaden yazdım :)

Ben bunları nasıl yazacağım peki :( Çok fazla programlama bilgim yok. Ucundan birşeyler verebilecek biri varsa çok makbule geçer.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Hocam, tabii kü mümkün. Hatta bir çok yolu var.

Ya logları izleyecek bir script yazarsın. sisteme login saatlerinin ve hatalı girişlerin loglandığı /var/log/messages dosyasını takip edecek basit bir script yazıp, istediğini yaparsın.

Yada bu işi PAM zaten yapabiliyor. Çok şey yazmadan onu kullanırsın. Hiç script yazmadan, belli sayıda hatalı girişten sonra hesabı kilitleyebiliyor.

pam-auth ve pam-script modullerini kurcalarsan Küçük bir kaç konfigürasyon ile belli sayıda hatalı girişten sonra dosyaları da silebilirsin.

Blue Screen of Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

şifreleme olayını trucrypt ile disk şifreleme olarak yapabilirsin şifreni kırılması zor birşey yaparsan problem olmaz 

2. side  programın dosyları direk sildimide geri getirilir bence o iş sakat filmlerden gördüğümüz birşey fakat sende yalnış girebilirsin :D ben bildiğim şifreleri bile bazen yalnış giriyor 

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

MaviEkran hocam dediğin paketleri yükledim, pam-script ve pam-auth fakat PAM modülünün konfigurasyonunu nereden yapacağımı tam olarak bulamadım. İnternette baktım biraz, pek birşey bulamadım. Hangi komutla gireceğim PAM ayarlarına ? Yanlış girişler de auth.log'da tutuluyormuş onu da buldum. 

Peroksit Dosyaların geri getirilmesinin önüne şu şekilde geçmeyi planlıyorum, dosyanın kendisi kriptolayan bir program ile şifreledikten sonra hatalı girişte silinmesini sağlamak istiyorum. Yani, dosyanın yapısını tamamen değiştirecek, ancak encrypt ile girilmesi mümkün olacak. Giriş şifresi de yanlış girilirse bu kriptolanmış dosyalar silinecek. 

Geri getirilirse de şifreli halleri getirildiği için çözümü mümkün olmaz diye düşünüyorum. Yanlış mıyım ?

Ekleme : Bu aşamadan sonra daha ütopik bir yöntem ile garantili bir çözüm sağlamayı düşünüyorum ama sadece düşünce :) Belli bir yanlış girişten sonra bir donanımdaki devreye daha fazla elektrik göndertebilirsem, bilgisayarın içine küçük bir barutlu düzenek yerleştirip kökten herşeyin yanarak kullanılamaz hale gelmesini sağlayabilirim :)

Toplam Hit: 2984 Toplam Mesaj: 15