Dövizli BES Gibi Bişey Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

yav gübenmeyin şöyle şeylere. kendini her ay kenara atın kafanızdaki miktarı. hele tlden bes e girenler iyice sıçtı zaten. devletin %25 yardımı ilk senede enflasyona yenildi. key ödemeleri vardı zamanında. 90lı yıllarda insanlardan konut edindirme yardımı diye kesinti yapmışlar. yıllarca toplanmış. yılan hikayesi olmuş. hatırlamıyorum belki 10 sene önceydi keyler dağıtılacak diye başladılar. çoğu giden 5-10 tl gibi bozuk para aldı. bazı gidenlerin dolmuş parasını bile karşılamıyordu verilenler. tabi bugünün 10 lirası 90lı yıllardın 10 milyon lirası vb.

varsa delikanlı bi bes, yıllık enflasyon kadar faiz versin girilir veya döviz olarak. ama onun da şartları oluyor. kendin biriktirip bankada faize veya dövize yatırmak çok daha doğru olur. faiz bile verse reel enflasyona karşı geride kalıyor ya neyse.

KEY , kooperatıfler ( ev mev ıcın patladılar hanı hep )

En başarısız oluşumlar herhalde planlamaları çok bozuk gıttı aq

Kurtlar tasma takmaz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

yav gübenmeyin şöyle şeylere. kendini her ay kenara atın kafanızdaki miktarı. hele tlden bes e girenler iyice sıçtı zaten. devletin %25 yardımı ilk senede enflasyona yenildi. key ödemeleri vardı zamanında. 90lı yıllarda insanlardan konut edindirme yardımı diye kesinti yapmışlar. yıllarca toplanmış. yılan hikayesi olmuş. hatırlamıyorum belki 10 sene önceydi keyler dağıtılacak diye başladılar. çoğu giden 5-10 tl gibi bozuk para aldı. bazı gidenlerin dolmuş parasını bile karşılamıyordu verilenler. tabi bugünün 10 lirası 90lı yıllardın 10 milyon lirası vb.

varsa delikanlı bi bes, yıllık enflasyon kadar faiz versin girilir veya döviz olarak. ama onun da şartları oluyor. kendin biriktirip bankada faize veya dövize yatırmak çok daha doğru olur. faiz bile verse reel enflasyona karşı geride kalıyor ya neyse.

key i devlet yapmıştı bunda paran özel şirkette ikisi farklı şeyler

heray kenara para atarak hocam türkiyede birşey olabileceğine mi inanıyorsun

doğru yönetirsen fonlarını devletin verdiğinden daha fazlasını alırsın

bes branşım yok elementerim ben ama dövizle besi bilmiyorum yine tl ile giriyorsun sisteme döviz hesaplı bütün sistemlere tl ile giriyorsun

3 yıla kadar konut ve araba taksitlerim bitiyor ozaman hanıma da yaptıracağım krediye devam eder gibi devam edecek

kararlar kişiseldir sen öyle düşünüyorsundur ben böyle düşünüyorum 

bu aradada hanıma devlet yapmıştı bes iptal ettirdim ziraatın yapacağı iş değil o :) yabancı sermaye iyidir ;)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

amk o değil de bana hiç bi banka kredi vermiyor tabi borç morç gırla da ödiycem aq 

Nası kredi alırım ben ya şöyle 3 bin falan amk 

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

amk o değil de bana hiç bi banka kredi vermiyor tabi borç morç gırla da ödiycem aq 

Olm gırla borç dıyon 3bın dıyon anlamadım

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    bes tarzı bişeyde birikim yapmak istiyorum ama TL erirken yapılacak iş değil.
    dövizle girebileceğim bes tarzı bir şey var mı ?
    burda "bes tarzı" derken, beste devlet 25% falan bonus veriyo ya, benzer şekilde 3-5 sene bağlayayım paramı sonra bana döviz bazında faiz versin falan

BES kuruluşlarının dövize endeksli bes fonları var.
       TL olarak yatırdığımız primleri, içeriğinde döviz ve altın gibi bileşenleri içeren fonlarda değerlendiriyorlar.
       Herhangi bir BES kuruluşuna gittiğinizde, size hangi fonun içeriğinde yüzdesel olarak neler bulunduğunu açıklayacaktır.

Bir de google da arama yapmayı bilmek lazım.
        Google da "dövize endeksli bes fonları" denince çıkan bir kaç sonucun linkini buraya atıyorum.
        https://www.agesa.com.tr/yatirim-pusulasi/fonlarimiz
        https://www.fibaemeklilik.com.tr/bireysel-emeklilik/bireysel-emeklilik-planlari/dovizli-bes

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    LaNCeLoT bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı

Olm gırla borç dıyon 3bın dıyon anlamadım

ya gırla borç muhabbeti eski hatır vs.dir kalan şeyler maaştan kesiyolar hesapta çok yok ama şu findeks midir ne boksa onu düşürdüğü için vermiyorlarmış işte, onu belirtmek için yazdıydım zati 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

4 yıl önce nor al bes yaptılar bana 2 ay sonra iptal etirdim. Hesaplama yaptım. dolar olarak kanarda tutsam devletin verdiğinden daha fazla kazancım oluyor. döviz olarak bes olursa katılırım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

4 yıl önce nor al bes yaptılar bana 2 ay sonra iptal etirdim. Hesaplama yaptım. dolar olarak kanarda tutsam devletin verdiğinden daha fazla kazancım oluyor. döviz olarak bes olursa katılırım.

bu şekilde ben de düşünüyorum ama olayı tam olarak çözemedim hala.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

https://www.anadoluhayat.com.tr/urunlerimiz/herkese-hayat-sigortasi

buna bi bak istersen hocam

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mehmetdiyebiri bunu yazdı

adam tl ile birikim yaptırıp hiçmi edeceksin :)

ona bakma sen buraya bak bro :))

https://www.allianz.com.tr/tr_TR/urunler/bireysel-hayat-sigortalari/geri-odeyen-yasam-sigortasi.html#!/view1 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 1772 Toplam Mesaj: 22
bes