folder Tahribat.com Forumları
linefolder Geyik & Teknoloji İle İlgili Olmayan Video / Resim / Flash Paylaşım
linefolder Dövüş Kulübü‘Ndeki Subliminal Mesaj Ve 25. Kare Teknigi.

Dövüş Kulübü‘Ndeki Subliminal Mesaj Ve 25. Kare Teknigi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Andrei bunu yazdı:
    -----------------------------
    zumsuk bunu yazdı:

iide bunu normalde görmediniz mi ? tyler durden doktorla konuşurken, ofise bakarken vs.. sürekli görünüp kayboluyor.Orda verdiği dalga sahneside, sinemada tyler durden'ın yaptığı mevzu.

1 saniye 25 karedir.25. karede başka birşey verirseniz, göz algılayamaz.Fakat burda göz algılıyor.Yani bilinçli şekilde yapılmış birşey.Ne yani burda yarak var diye canınız yarak mı çekicek şimdi ?

Bilinçli şekilde yapılmış mevzudur.Dikkatle izlerseniz, filmde 3-4 kez olduğunu görürsünüz.tyler durden görünüyor

zumsuk, seni severim, iyi bir müridsin. lakin matematik konusunda seni kızdırdılar diye buraya gelip hıncını bizden cıkartmaya calısma, yakısmıyor sana.

ben yeni gördügümü ve benim gibi farketmeyen insanlar olabilecegini düsünerek actım konuyu. 

kimse filme laf etmedi, kimse brad pitt'e veya bi baskasına da laf etmedi. tartısma cıkarmaya calısma lütfen.

tartışma çıkartmak mı ? hoca gizli mesaj taktiği bilinç altına yapılan birşeydir.En bilinenide şu kola mevzusudur.Onun için dedim.Burda onunla iligli birşey yok.Yani gizli mesaj.Aksine insanların dikkatini çekmek istemişler.

ekstra bilgi 3-4 kez daha çıkıyor dedim de evet sinirli ruh haliyle biraz garip olmuş mesaj kusura bakmayın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek

Günaydın yeni mi gördünüz vay.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

Saniyeden sonra kare gelir ve bir saniye 24 karedir. Her 24 kare ise bir ekran büyüklüğündeki kareyi oluşturur.

Her 327.5 satırda bir de "control-track" denilen aralık vardır.

İşte bu aralıktaki görüntüler kesilip, aralarına başka görüntüler atılarak 25. kare oluşturulur

ve bu son kare olan 25inci kare anlıktır.

Yani görüntü saniyede 1/24 olacakken, bu 1/25'e çıkar.

Kareler 25 olunca bir anda bir görüntü gelir ve anında kaybolur.

Genellikle görünmez, daha doğrusu görülür ama bilinçaltında kalır.

25. karenin temel mantığı da mesajı bilinç-altına göndermek olduğu için,

artık dünya sinema sanayisinde bu tekniği kullanmayan yok gibidir.

Neyse uzatmadan, görmüyoruz ama nasıl etklleniyoruza gelince ,

Normalde direk resmi kareyi gördüğümüz zaman bu kadar etkili olmuyor.

kişi, bilinçli bir tercih ile gördüklerini veya duyduklarını ya reddediyor ya da kabul ediyor.  baştan önüne seçenek olarak getirilmiş oluyor.

Fakat bu, öyle bir şey ki insan onu görmüyor, duymuyor ve hissedemiyor,

yani bizlerin algı frekanslarımızın tamamen altında veya üstünde yer alıyor.

Böyle bir şeyi kabul yahut reddetme gibi bir olanağımız var mı? Elbette hayır.

İşte 25. karenin ve subliminal reklamların temel mantığı budur!

Hedefteki kitlenin bilinçli tercih hakkını gasp ederek, onları gizlice zehirlemek!

daha geniş bilgi için 25. kare diye aratırsanız bulursunuz..

(ek bilgi.. tarrağı görünce canımız ki çekicek diyen arkadaş için :D herşeyi bize diye algılamamak lazım.. bu filmi erkeklerden daha çok kızların beğenip cult film sayıp sevdikleri aşikardır.

yani burda subliminal mesaj olayında genelde kızları SEKS içeriğiyle programlamak amaçlıdır.. erkeği etkilemek için seks yazması yetio zaten :D:D:

yani tarrak bizi etkilemese bile izleyen kız cinsinin içten içe seks dürtüsünü azdırması amacıdır.. en nihayetinde önüne gelenle çakış, ahlaki değerleri sıfırla  modu,  geniş, rahat  ve  yeni dünya düzenli

bi toplum yaratılmaya çalışılıo.. Ki zaten belki yaratıldılar ve çokdan da büyüdüler kimbilir ? )

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

günaydın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu filmi her izleyenin yeni bi konu acmasi ne hos, bu sefer hanginiz tyler

la liberte ne meurt jamais.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    knuckleduster
    knuckleduster's avatar
    Erkek

lan ben de diyorum filmden sonra niye asıldım diye.

yüzyıllık "knuckleduster" teriminin, türkiye`de "muşta" olarak adlandırılarak piç edilmesine dur diyenlerin sesiyim. ayrıca elleri 7/24 terleyen şahısların, efsanevi fakat malesef paslanmaz çelikten yapılmamış "knuckleduster" cisimlerini 7/24 ellerinde taşıyarak adeta "58 yıllık, tamamı gümüş renginden ve paslanmaz çelikten oluşan bir seiko saate 7/24 bok kokan(çünkü boktan) uyduruk deri kayış takılması" ifadesindeki betimleme imgesine uygun bir faaliyet içinde olmaları da hoşuma gidiyor değil.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ushanka
    Ushanka's avatar
    Erkek

İlginç. İzlediğimde fark etmemiştim. Ancak filmin başında Tyler sürekli bir görünüp bir kayboluyordu... Sonuç olarak bir pipi görmek için bu kadar yaygara çıkarmaya gerek yok yani. :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

brdan çıkan sonuç bu filmi seven gaydir.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    su konuya 'gùnaydin' ve benzeri mesaj atanlar, ben de sizi takipteyim, umarim benim bilip sizin bilmediginiz bi konuda bulusuruz. ben de yazacagim 'vay salak yeni mi ögrendin zuhaha' diye. vallahi saka gibisiniz arkadas, bilgi paylasmaktan da sogdum artik.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

Andrei bunu yazdı:
    su konuya 'gùnaydin' ve benzeri mesaj atanlar, ben de sizi takipteyim, umarim benim bilip sizin bilmediginiz bi konuda bulusuruz. ben de yazacagim 'vay salak yeni mi ögrendin zuhaha' diye. vallahi saka gibisiniz arkadas, bilgi paylasmaktan da sogdum artik.

hacım bu kadar sinir yapma zira arkadaşlar da biraz haklı. en azından bu konuda. yanlış hatırlamıyorsam fight club 1999 filmi. bakıyorsun 12 yıl olmus. bu forumda üstelik defalarca tartısılmıstı subliminal. sen aramada bulamamıssın, olabilir. silinmis falan da olabilir. elbet aradan 'günaydın' 'kaç yılında yaşıyosun' falan tarzı muhabbetler döner. en iyisi takma bence bilgilere devam :)

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 15849 Toplam Mesaj: 48