folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Drone Satın Almak İstiyorum - Önerileriniz Ve Tavsiyeleriniz Lütfen

Drone Satın Almak İstiyorum - Önerileriniz Ve Tavsiyeleriniz Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    enesshn18 bunu yazdı
    heza bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

gearbestten alacaksan bana mutlaka ulaş.

drone alacağım diyorsan eğer

mavic air

ya da mavic pro

iletişime geçersen destek olurum.

gearbest ödediğin gümrük vergisini yarısını geri sana ödüyor diyorlar aslı var mı onun?

"100 Dolar seviyesine kadar olan ürünlerde müşterilerden alınan Gümrük Vergisinin %100’lük kısmı,

200 Dolar seviyesine kadar olan ürünlerde müşterilerden alınan Gümrük Vergisinin %50’lik kısmı telafi edilecek.." deniliyor bi iki youtube videsounda da denk geldim eğer öyle ise gearbest indirim kodu ayarlayıp bir de böyle yapılırsa çok iyi olur.

Aynen oyle hocam. Bircok musterime yardimci oldum bu konu hakkinda. Gumruge takılırsa soylediginiz sekilde iade islemini yaptirabiliyoruz

ben gecen aldigim drone icin 71 tl gumruk odedim. 17 dolar civari yani.

bana yarisini odiyoruz gumruk vergisinin dediler?

yardimci olurmusunuz banada?

Tabi hocam yardimci olalim. Odediginizi gosterir dekont varsa ozelden ulasin yardimci olayim.  Ayrica drone nun fiyati 100 dolari astiysa %50 geri odeme oluyor. Ama almis oldugunuz drone 100 dolarin altinda ise 71 tl nin hepsi geri odenir

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Hocam banada yardimci ol ozaman. Ise yarar dron marka model fiyat pm at. Bi iceliyeyim. 

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Biraz konu dışı ancak dronelarla gelecekte neler yapılabileceğini tahmin etmemize yarayacak güzel bir video.

https://www.youtube.com/watch?v=w2itwFJCgFQ

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam bende p4 kullanıyorum gayet güzel , dji mavic air yada mavic pro alabilirsin. Gearbest den al bence fiyatları uygun türkiye ye göre ptt seç kargoda ya takılır ya takilmaz şans biraz.

JuMaN tarafından 09/Nis/18 15:50 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

konuyu baltalamak gibi olmasın. enes arkadaşımız vakti zamanında konu açtığında ben ilk drone mu onun üzerinden aldım

yaşadıklarımı bir bir anlatayım sizlere kararı siz verirsiniz.

gearbest üzerinden aldığımız drone lar önce bize bildirilen tarihte kargoya verilmedi. ürünü alana kadar enes ile güzel diyalog kurduk drone oradan çıkıp türkiyede gümrüğe takıldıktan sonra enesten destek kesildi. bu şekilde 60 dan fazla drone gümrükte bekliyor. sorunun çözümü ile ilgili enes arkadaşımızında bilgisi yoktu belli ki. 

bize ithal uygunluk belgesi alınmalı denildi. ithal uygunluık belgesi sivil havacılıktan alınıyor bunun için drone un seri numarası gerekli. 

iki seçenek var birisi drone u iade lakin iade için şartlar zor gümrükte takıldı depo parası kargo kesintisi vs.vs.vs...

yalvar yakar gümrükte bir memura zorla seri noları aldık drone sahiplerinin imzası ile.

sivil havacılığa evraklarımızı gönderdik ithal uygunluktan sonra drone lar geldi.

yani bana 40 küsür güne yakın sürdü.

drone um  ile kırım yaşadım.

sattım yenisini aldım...

onuda sattım şimdi yenisini alıyorum.

lakin bu konular ile ilgili kesin net bir bilgi vereyim.

gearbest de türkiye ile ilgili drone ile yetkili tek kişi var o da fatih iltex dir. 

eğer gearbest üzerinden bir drone alacak ve bir şeyler öğrenip sorun yaşamak istemiyorsanız fatih iltex ile iletişime geçin derim. enes kardeşim kusura bakma hakkını da helal et ama ben çok mağdur oldum bu konuda başkası da mağdur olmasın. ha almak isteyen yine senden alabilir ama işin sorun çözme kısmına gelindiğinde bir tek fatih iltex yanımdaydı ki kendisi de sen gibi afillate sisteminden girmiştir bu yere.

bize donanimhaber  de ki gearbest türkiye bile yardımcı olmadı bu konuda.

o dönemde 100 ün üzerinde drone u türkiyeye soktuk bunların hepsinin evrakları konuşma kayıtları elimde mevcut. 

sonrasında bizim üzerimizden nemalanılmaya başlayınca gearbest türkiye drone ile ilgili tam yetkiyi fatih e verdi ki hizmetinden ötürü de kendisini başka bir drone ile ödüllendirdiler...

gümrük vergisine gelince evet ödüyorlar geri...

velhasıl kelam drone ayrı bir zevktir. ve cidden işini iyi bilen tarafından yönlendirilmek çok iyidir...

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Takip özelliği en güzel cihaz bencede phantom ve birader İngiltere de bu cihazdan bende düşünüyorum. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

konuyu baltalamak gibi olmasın. enes arkadaşımız vakti zamanında konu açtığında ben ilk drone mu onun üzerinden aldım

gearbest üzerinden aldığımız drone lar önce bize bildirilen tarihte kargoya verilmedi. ürünü alana kadar enes ile güzel diyalog kurduk drone oradan çıkıp türkiyede gümrüğe takıldıktan sonra enesten destek kesildi. bu şekilde 60 dan fazla drone gümrükte bekliyor. sorunun çözümü ile ilgili enes arkadaşımızında bilgisi yoktu belli ki. 

bize ithal uygunluk belgesi alınmalı denildi. ithal uygunluık belgesi sivil havacılıktan alınıyor bunun için drone un seri numarası gerekli. 

iki seçenek var birisi drone u iade lakin iade için şartlar zor gümrükte takıldı depo parası kargo kesintisi vs.vs.vs...

yalvar yakar gümrükte bir memura zorla seri noları aldık drone sahiplerinin imzası ile.

sivil havacılığa evraklarımızı gönderdik ithal uygunluktan sonra drone lar geldi.

sattım yenisini aldım...

gearbest de türkiye ile ilgili drone ile yetkili tek kişi var o da fatih iltex dir. 

eğer gearbest üzerinden bir drone alacak ve bir şeyler öğrenip sorun yaşamak istemiyorsanız fatih iltex ile iletişime geçin derim. enes kardeşim kusura bakma hakkını da helal et ama ben çok mağdur oldum bu konuda başkası da mağdur olmasın. ha almak isteyen yine senden alabilir ama işin sorun çözme kısmına gelindiğinde bir tek fatih iltex yanımdaydı ki kendisi de sen gibi afillate sisteminden girmiştir bu yere.

o dönemde 100 ün üzerinde drone u türkiyeye soktuk bunların hepsinin evrakları konuşma kayıtları elimde mevcut. 

sonrasında bizim üzerimizden nemalanılmaya başlayınca gearbest türkiye drone ile ilgili tam yetkiyi fatih e verdi ki hizmetinden ötürü de kendisini başka bir drone ile ödüllendirdiler...

velhasıl kelam drone ayrı bir zevktir. ve cidden işini iyi bilen tarafından yönlendirilmek çok iyidir...

Hocam bu yaptığın cidden ayıp. Sen drone alana kadar günde bin tane mesaj attın ben ders arasında bile sana cevap verdim. Alana kadar bin tane yol denedik. Ben sana en başında dedimki doğru kargoyu seç hocam eğer hızlıyı seçersen gümrükte takılma riskin artıyor dedim. Acele ettin ve hızlı kargoyu seçtin. Doğal olarakta ürün gümrüğe takıldı. Gümrüğe takıldıktan sonra dronun 500gram üstünde olduğu için sivil havacılıktan belge istediler. Bende bu konuda yetkili olması açısından seni Fatihe ben yönlendirdim zaten. Buranın altını çizmek istiyorum. Sana destek vermeyi kesmedim sadece doğru yolda ilerlemen için sivil havacılık belgesini daha kolay halledebilmen için seni oraya yönlendirdim. Yönlendirdikten sonra da kaç sefer telefonla konuştuk durumu. Dronu alınca bir sürü teşekkür ettin şimdi burdan böyle bir aslı olmayan birşeyden bahsediyorsun. Gerçekten sana ayırdığım zamanı bir düşün, her sorduğun soruya en ince ayrıntısına kadar cevapladım. 1000 küsür dolarlık dronu sana beklettim 859 dolara aldırdım.(835dolara alma şansını sen kaçırdın) ama tüm bunlara rağmen burda bana böyle dersen bildiğin ayıp etmiş olursun. Bugüne kadar en aşağı 20 drone geçirdim türkiyeden bunlardan sadece 4ü gümrüğe takıldı ve hepsininde ücretini aldık. Ücreti ceplerine girene kadar desteğimi esirgemedim. Tek tek hesaplarına girdim ben konuştum müşteri hizmetleriyle. 

Sonuç olarak şunu söyleyeyim. İnsanları farklı yönlendirme lütfen. Şu an konuda mevzusu geçen drone 500gram altında bir drone ve bunun için sivil havacılıktan kayıt mayıt hiçbir şeye gerek yok. Eğer gümrüğe takılırsa gümrük ücretini ödeyip ürünü alabiliyorsunuz. Daha sonra dekontla birlikte müşteri hizmetleri ile görüşüp paranızı en geç 1 hafta içinde hesabınıza aktarılıyor.   Youtube üzerinde LEMUR isimli kanalda mavic air in incelemesi var. Burda söylediklerime ikna olmayan o videoyu açıp drone'un kayıda gerek olmadığını gümrük vergisinin yaklaşık 300 lira olduğundan bahsediyor. 

Video Linki: https://www.youtube.com/watch?v=BTM8S653shc 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    enesshn18 bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

sattım yenisini aldım...

Hocam bu yaptığın cidden ayıp. Sen drone alana kadar günde bin tane mesaj attın ben ders arasında bile sana cevap verdim. Alana kadar bin tane yol denedik. Ben sana en başında dedimki doğru kargoyu seç hocam eğer hızlıyı seçersen gümrükte takılma riskin artıyor dedim. Acele ettin ve hızlı kargoyu seçtin. Doğal olarakta ürün gümrüğe takıldı. Gümrüğe takıldıktan sonra dronun 500gram üstünde olduğu için sivil havacılıktan belge istediler. Bende bu konuda yetkili olması açısından seni Fatihe ben yönlendirdim zaten. Buranın altını çizmek istiyorum. Sana destek vermeyi kesmedim sadece doğru yolda ilerlemen için sivil havacılık belgesini daha kolay halledebilmen için seni oraya yönlendirdim. Yönlendirdikten sonra da kaç sefer telefonla konuştuk durumu. Dronu alınca bir sürü teşekkür ettin şimdi burdan böyle bir aslı olmayan birşeyden bahsediyorsun. Gerçekten sana ayırdığım zamanı bir düşün, her sorduğun soruya en ince ayrıntısına kadar cevapladım. 1000 küsür dolarlık dronu sana beklettim 859 dolara aldırdım.(835dolara alma şansını sen kaçırdın) ama tüm bunlara rağmen burda bana böyle dersen bildiğin ayıp etmiş olursun. Bugüne kadar en aşağı 20 drone geçirdim türkiyeden bunlardan sadece 4ü gümrüğe takıldı ve hepsininde ücretini aldık. Ücreti ceplerine girene kadar desteğimi esirgemedim. Tek tek hesaplarına girdim ben konuştum müşteri hizmetleriyle. 

Sonuç olarak şunu söyleyeyim. İnsanları farklı yönlendirme lütfen. Şu an konuda mevzusu geçen drone 500gram altında bir drone ve bunun için sivil havacılıktan kayıt mayıt hiçbir şeye gerek yok. Eğer gümrüğe takılırsa gümrük ücretini ödeyip ürünü alabiliyorsunuz. Daha sonra dekontla birlikte müşteri hizmetleri ile görüşüp paranızı en geç 1 hafta içinde hesabınıza aktarılıyor.   Youtube üzerinde LEMUR isimli kanalda mavic air in incelemesi var. Burda söylediklerime ikna olmayan o videoyu açıp drone'un kayıda gerek olmadığını gümrük vergisinin yaklaşık 300 lira olduğundan bahsediyor. 

Video Linki: https://www.youtube.com/watch?v=BTM8S653shc 

Fatih konusunda yanlışın var  ayrıca kötülemiyorum seni evet çok yardımcı oldun ama bir noktadan sonra sende kilitlendin. 

Kısa keseyim air alırsan sıkıntı olmaz. 

Mavic pro alırsan sıkıntı olabilir. 

Bana sorarsan ? Pro al. Air çok iyi ama uçuş ve kayıtlar pro yanında eksik kalıyor. Enes üzerinden tabi ki al. Şahsi problemim yok sağolsun ilgilendi ama dediğim gibi bir yer kilit kaldı :) 

Velhasıl kelam drone işi ciddi iş tercihini düzgün yap air ve pro arasında. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

sonuç olarak bu air'in bize maliyeti nedir arkadaşlar ? gümrüğe takılınca ne kadar ödeyeceğiz ? gümrüğe takılmadan toplamda çıkacak para nedir cepten ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

sonuç olarak bu air'in bize maliyeti nedir arkadaşlar ? gümrüğe takılınca ne kadar ödeyeceğiz ? gümrüğe takılmadan toplamda çıkacak para nedir cepten ?

Şu anki fiyatı 899 dolar hocam. gümrüğe takılınca yaklaşık 300 lira vergi çıkıyor onun haricinde herhangi bir ücreti yok. Bu arada indirimsiz fiyatı 899 dolar. Alacağınız gün indirim kuponu ile yardımcı olurum

Toplam Hit: 5867 Toplam Mesaj: 27
drone