folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Dünyanın En İyi Mobil Mesajlaşma Uygulaması Adayı BIP Detaylı Anlatım.

Dünyanın En İyi Mobil Mesajlaşma Uygulaması Adayı BIP Detaylı Anlatım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

bipime baktım da 1 senede sadece kuzenle 4 5 kere mesajlaşmışız. tel listeme bakıyorum 5 6 kişide bip var.

yaygınlaşsa kullanırım aslında.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Hocam bu turkcell aşkı nedir böyle çözemedim.

Bu turkcelli övdüğün 7842787..787. konu.

Biliyoruz tcell de çalışıyorsun ama biraz bana tuhaf geliyor artık.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

tayfunum turkcellden hisse mi aldın tamam çalışıyonda bu iddaa ne aq dünyanın en iyisi :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

açıkçası şuanda kullanmam , şifreleme vb.. mevcut degil  cia wassabı kırmış vb.. diyorsunuz ama adamlar devamlı güncelliyor bip verileri ham olarak iletiyorsa araya girilip dinlemeside mümkün olabilir mi düşünmeden edemiyorum , hem bu verilere devlet istediği gibi erişebilecektir buda hoş degil sırf fişlemek için bile kullanabilir ,türkselin hükümtle olan ilişkisinede bakmanızı öneririm.

ha diyeceksin ki artı yanları yokmu var tabiki güzel uygulama olmuş standart kullanıcılar için ideal benim gibi  azda olsa gizliliğe önem veren kişiler için ideal degil .

uzman güvenlikçilerin biraz incelemesi lazım güvenlik konusunda .

KaptaN tarafından 18/Nis/17 22:47 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

0 net 0 benim için.

nedeni ise sslerce attığın tüm bak abartısız tüm servislere baktım hiçbir şekilde kullanmadım bu güne kadar 21 yaşıma yani ve yine kullanmam.

2. mesajlaşma için uygulama kullanmanın temeli nedir ulaşılabilirliği arttırma yani ben x arkadaşıma whatsapp ın var mı demem saçma kesin var ama bip in var mı sorusu sorulur ve %90 yoo olur

3.bot olayına bakarız ama sanmam saracağımı yani whatsapp gibi bir devi bırakacağımı

4.büyük resimleri ben yollarken mail atıyorum karşı taraf cross olarak erişiyor hatta dönüp bende ulaşabiliyorum tekrar 

5. gif ler emoji de ise ":)" dışında pek kullanmam emoji ve umrunda da değildir "asljdnad" random bile gülmem iki nokta parantez yaratıcı ve çözüm odaklı 

6. ve son not turkcelle kafam girsin 

edit: 7. şifreleme muhabbeti whatsapp ta saçma bulmuştum bip te olup olmaması umrunda değil ben bir enerji sektörü yönetmiyorum ki yada ne bileyim devletin gizli belgelerini kaçırmıyor veya terör örgütlerine üye değilim ki whatsapp tan max yaptığım şeyler 2-3 gruba yazmak 2-3 arkadaşımla mesajlaşmak bazen şanslıysam gülücük dolu günaydın mesajıyla karşılaşmak 1-2 tane kişiye yürümek bunlar da gizli ne var ki devlet sırrı gibi gizlemeye çalışayım 

asiminnesli tarafından 18/Nis/17 22:52 tarihinde düzenlenmiştir

I am Jack's inflamed sense of rejection
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

açıkçası şuanda kullanmam , şifreleme vb.. mevcut degil  cia wassabı kırmış vb.. diyorsunuz ama adamlar devamlı güncelliyor bip verileri ham olarak iletiyorsa araya girilip dinlemeside mümkün olabilir mi düşünmeden edemiyorum , hem bu verilere devlet istediği gibi erişebilecektir buda hoş degil sırf fişlemek için bile kullanabilir ,türkselin hükümtle olan ilişkisinede bakmanızı öneririm.

ha diyeceksin ki artı yanları yokmu var tabiki güzel uygulama olmuş standart kullanıcılar için ideal benim gibi  azda olsa gizliliğe önem veren kişiler için ideal degil .

uzman güvenlikçilerin biraz incelemesi lazım güvenlik konusunda .

Şifreleme yok ile benim kast ettiğim buydu. Hemen senin maç muhabbetini ne yapsın moduna girmiş bazıları. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

note 5 android 7.0

Biri yazıyor push bildirim gelmiyor, ne anlamı kaldı ben her saniye kendim mi kontrol edeyim?

Bırakın Allah aşkına Dünyanın en iyi mobil mesajlaşmasıymış gülerek girdim zaten.

İmza...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

whatsappa yazarsan cia dinler cia napsın senin maç muhabbetini ama bip ile direkt olarak tff bilebilir ve hangi takımı tuttuğuna göre muamele çekebilir sana :D

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

her özellik herkeze uyacak diye birşey yok

verilere bakarsak bip kullanım oranı türkiyede whatsapp kullanımının 3te1 i kadar benim çevremde bir çok kişi kullandiği için ben bir eksiklik hissetmiyorum 

gizlilik konusunda evet haklısınız fakat uçtan uca şifrelemeler hatta çift doğrulaması olan uygulamalardan bile veri çalmak mümkün şuanda oyüzden whatsapp vb de çok çok güvenli değil

bunun dışında tercih meselesidir beğenmeyen zatwn kullanmaz ha sırf daha çok kişi kullanıyor diye whatsapp çok gözünüzde büyümesin çok daha az kişi tarafından kullanılan telegram yüzdefa eline verir ve onunda başka eksikleri mevcut görünrülü görüşme gibi.

bu arada yazılımlardali özellikle ücretsiz yazılımlardaki rekabet biz kullanıcılara yarar

bu arada tabiki kaymağı bile beğenmeyen bal sevmeyen insanlar olduğu gibi hiç bir alternatif uygulamayı beğenmeyen insanlar olacaktır.

turkcell i övdüğümü söyleyenler olmuş ben sadwce iyi gördüğüm özellikleri övüyorum mesela en iyisi ssd yi samsung un yapması gibi veya cinemaximum sinemalarının pink den iyi olması gibi ama turupta fanatikliğini yapmıyorum yarın diğeri daha iyisini yapar bıralır ona geçerim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam sanırım türkselde çalışıyorsun ondan bip kullanan fazladır ama ben Çevremde görmedim açıkçası :) 

Mkyb dogru diyor bakın wassabı cia çözmek için uğraşıyor UĞRAŞIYOR ama bizde öyle olmaz x firma derki reklam yapacam şu konuları kullanan var mı? Ona göre bakar yada hükümet derki bana küfür edenleri ayır vb... 

Şifreleme işi zor degil hatta wassap ın şifreleme mantıgını signal le birlikte geliştirdiler.. Zaten açık kaynak.. 

Uzarr gider böyle. 

Toplam Hit: 6833 Toplam Mesaj: 49
whatsapp turkcell telegram bip turktelekom