Dünyayı Delmek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

Haydi biraz goygoylu beyin fırtınası yapalım beyler?

diyelimki bir yerlerden dünyaya bir delik açmaya başladık. Bunun için yetrli kaynağımızın olduğunu varsayalım. Tıpkı bir tesbih boncuğu gibi bir taraftan delip öteki taraftan çıkmak istiyoruz.

değişik seneryolar yaratabilirsiniz , benim seneryoma göre;

bişekilde mağmaya dayanıklı bir tüp ile mağmanın içinden geçip öteki taraftan çıktık. Bi taraftan o çukurunn içine atladığımızda sizce ne olur?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Dünyanın pekmezi akar.  

Hiç hoş bir durum değil. :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

Bug da kalırsın.

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Paşa.
    OkudukdaNeOldu
    OkudukdaNeOldu's avatar
    Erkek
    aLsanCaK bunu yazdı

Haydi biraz goygoylu beyin fırtınası yapalım beyler?

diyelimki bir yerlerden dünyaya bir delik açmaya başladık. Bunun için yetrli kaynağımızın olduğunu varsayalım. Tıpkı bir tesbih boncuğu gibi bir taraftan delip öteki taraftan çıkmak istiyoruz.

değişik seneryolar yaratabilirsiniz , benim seneryoma göre;

bişekilde mağmaya dayanıklı bir tüp ile mağmanın içinden geçip öteki taraftan çıktık. Bi taraftan o çukurunn içine atladığımızda sizce ne olur?

Dünya döndüğünden dolayı bi yerde takılı kalırızdiğer tarafa geçemeyiz gibi geliyor bana

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bunu bir yerden okumuştum. :-)

Cevabı kendim uydurdum.

Yer çekimi dünyanın merkezine doğru. salıncak nasıl ki bir sağa bir sola gider ortada durursa. Atlayan şahısta bir aşağı bir yukarı gider sürekli merkeze azalacak şekilde en son ortada durur. Teorim tutar inşallah :-)

Bunun matematiksel açıklaması var mı ki?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Dünyanın bi ucundan bi ucuna seyahat etmek daha kolaylaşır. Ulaşım dan kar edebiliriz hemen delelim arkadaşlar getirin kazma küreği . Milyonlar kazanıcaz. Bizim mahalleden kazalım artık hangi ejnebi hatunun evinden cıkarsak ona saldırırız . 

Anti dip not parantez : Akşam akşam müritler kafayı yedi 2 değişik Konu hmm eğlenceli :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

Ekvatordan girip ekvatordan çıkarsak ve kuzey kutbundan girip güney kutbundan çıkarsak sonuçlar farklı olabilir mi ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

adamlar site bile yapmis :)

http://www.ubasics.com/dighole/

hocam turkiyeden delersen solugu pasifik okyanusta alirsin :)

burada anlatiliyor ayrica durumu : http://www.livephysics.com/simulations/mechanics-sim/dig-hole-earth/ 

unbalanced tarafından 26/Mar/16 22:42 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Söylediğin şeyi bundan 10 sene önce kafamda düşünüp arkadaşlarıma sorunca benim hakkımda pek iyi düşünmemişlerdi :P Dejavu oldu benim için demek ki tek düşünen ben değilmişim sevindirik oldum şimdi sayende :) Söylediğine gelirsek en son vardığım kanı dünyanın ortasında senin vücut ağırlığının çok fazla olacağı ve çekirdekte sabit kalacağın (o ısıya dayanıklı bir araç olduğunu varsayıyorum) Okyanustan çıkarsak bütün su mağmaya boşalır hacı tekrar merak ettim bak şimdi..

watervay tarafından 26/Mar/16 22:45 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

magmaya ulaştınmı magma deldiğin yerden  donar delik kapanmış olur bakınız : lav

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

İzole bir tüp içindeyiz hocam sıkıntı yok, yağmur çamur su mağma ısı derdimiz yok :)

Toplam Hit: 7767 Toplam Mesaj: 67
dünyayı delmek